لیزر موهای زائد روشی است که در علم پزشکی برای از بین بردن موهای زائد قسمت‌های مختلف صورت و بدن به کار برده می شود. این روش امروزه از پرطرف‌دارترین روش‌های حذف موهای زائد محسوب می‌شود. دانستن نکات و واقعیت های لیزر موهای زائد برای افرادی که تمایل به انجام این روش حذف موهای ناخواسته دارند امری لازم و ضروری است.

لیزر موهای زائد به‌عنوان روش دائمی حذف موهای زائد شناخته شده است، البته درصورتی‌ که این روش حتماً توسط پزشک متخصص و ماهر به‌صورت حرفه‌ای و رعایت نکات آن انجام شود.

با پیدایش این روش و رواج یافتن آن همواره ابهامات و بحث‌های بسیار زیادی در مورد آن مطرح شده است، لیزر موهای زائد روشی بسیار مؤثر و پرطرف‌دار است اما همانند بسیاری از روش‌های کلینیکی و زیبایی دیگر دارای مزایا و معایبی است که در این مقاله قصد داریم با بازگو کردن نکات مهم در این روش پاسخ بسیاری از ابهامات و سوالات شما عزیزان روشن شود.

واقعیت های لیزر موهای زائد

از جمله واقعیت های لیزر موهای زائد که لازم است بدانید، دانستن نکاتی است که بیشترین اثرگذاری را بر دریافت بهترین نتیجه از لیزر کردن موها دارند. از جمله این عوامل عبارتند از :

 • رنگ پوست

اثرگذاری و نتایج دوره‌ی لیزر موهای زائد در افراد با رنگ پوست‌های مختلف متفاوت می‌باشد. درواقع لیزر موهای زائد در پوست‌های تیره می‌تواند موجب سوختگی پوست و آسیب‌های شدید پوستی شود.

پس حتماً به این نکته توجه داشته باشید که اگر قصد لیزر کردن موهای زائد صورت و بدن خود را دارید از برنزه کردن پوست خود به روش‌های مختلف اعم از سولاریوم، گرفتن حمام آفتاب و روش‌های دیگر به‌شدت پرهیز کنید.

در صورت انجام هر یک از این روش‌ها قبل‌ از اقدام به انجام لیزر حتماً با پزشک متخصص پوست مشورت کنید. بی‌توجهی به این مسئله می‌تواند موجب آسیب‌های جبران‌ناپذیری مثل سوختگی‌های شدید پوستی و بروز لک‌های ناشی از آن شود.

به‌طورکلی در جلسه مشاوره شما با پزشک متخصص پوست وضعیت پوست و موی شما عزیزان مورد بررسی قرار می‌گیرد تا پزشک متخصص با انتخاب مناسب‌ترین دستگاه لیزر با نوع پوست و موی شما عزیزان بهترین و مطلوب‌ترین نتایج پس‌از انجام این روش بدست آید. از این بابت می‌توانید کاملاً آسوده‌خاطر باشید زیرا پزشک مناسب‌ترین و بهترین دستگاه لیزر را برای پوست شما عزیزان انتخاب خواهد کرد.

 • نوع موهای زائد

به‌طورکلی لیزر موهای زائد به‌عنوان یک روش دائمی حذف موهای زائد محسوب می‌شود اما این نتیجه به عوامل مختلفی بستگی دارد.

همان‌طور که گفته شد رنگ پوست و نوع موی زائد صورت و بدن شما می‌تواند بسیار تاثیرگذار در اثربخشی این روش باشد. یعنی به‌طور کلی اثربخشی لیزر موهای زائد صورت و بدن در افرادی که پوست روشن و موهای تیره و ضخیم دارند بیشتر خواهد بود.

 • اپراتور لیزر حرفه ای

نکته مهم دیگر در اثر بخشی این روش انجام لیزر توسط اپراتور ماهر و همچنین مناسب بودن و استاندارد بودن دستگاه می‌باشد. به‌عبارتی اپراتور باید تخصص کافی و لازم را در استفاده از دستگاه داشته باشد. انتخاب دستگاه مناسب با نوع و رنگ پوست شما عزیزان و همچنین تنظیمات صحیح دستگاه همگی به تجربه، مهارت و تخصص اپراتور بستگی دارد.

نکته مهم دیگر در لیزر کردن موهای زائد صورت و بدن تکمیل کردن دوره درمان و مراجعه به‌موقع و مرتب طبق تجویز پزشک به مرکز زیبایی می‌باشد. درواقع پزشک متخصص با توجه به وسعت ناحیه‌ تحت درمان تعداد جلسات مورد نیاز را با فواصل زمانی مشخص تعیین کرده و لیزر موهای زائد را در چندین جلسه متعدد با فواصل زمانی مشخص انجام خواهد داد. علت انجام لیزر موهای زائد در جلسات متعدد با فواصل زمانی مشخص در واقع به دلیل رشد ناهماهنگ موها می‌باشد. یعنی به‌طورکلی در سطح صورت و بدن رشد موها به‌طور یکسان و یکنواخت اتفاق نمی‌افتد، به گونه ای که در برخی از نواحی موها در مرحله رشد قرار می‌گیرند و در نواحی دیگر ممکن است موها در مرحله استراحت باشند. لیزر موهای زائد زمانی‌که موها در حالت رشد هستند اثربخشی و نتیجه بهتری خواهد داشت به‌همین دلیل لیزر موی زائد در جلسات مختلف انجام می‌شود تا موها به‌طور کامل سوزانده شوند.

نکات قبل و بعد از لیزر موهای زائد

یکی از نکات مهم دیگر در لیزر موهای زائد مراقبت‌های قبل و بعد از انجام لیزر می‌باشد.

قبل از لیزر موهای زائد صورت و بدن خود باید مناطق تحت درمان را به‌وسیله‌ی تیغ‌های اصلاح کاملاً اصلاح نمایید.

همان‌طور که گفته شد قبل و بعد از انجام لیزر از برنزه کردن پوست خود جداً پرهیز کنید.

بعد از انجام لیزر به مدت ۳ روز از رفتن به استخر و سونا و جکوزی خودداری کنید.

درواقع بعد از انجام لیزر موهای زائد و طی شدن پروسه آن چگونگی نگهداری از پوست در برابر عوامل مختلف می‌تواند بسیار تاثیرگذار در اثربخشی و ماندگاری این روش باشد. برای مثال به دلیل حساس شدن پوست بعد از انجام لیزر از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید حداقل به مدت یک هفته باید بپرهیزید. همچنین حین پروسه انجام لیزر و مابین جلسات از اصلاح کردن صورت و بدن خود به روش‌های مختلف دیگر بپرهیزید زیرا این کار موجب رشد مجدد موهای زائد صورت و بدن شما خواهد شد.

در صورت قرار گرفتن در معرض تابش خورشید حتماً از کرم‌های ضدآفتاب متناسب با پوست خود استفاده کنید.

حتماً به این نکته توجه داشته باشید که در حین جلسات لیزر پزشک متخصص عینک محافظ جهت جلوگیری از آسیب لیزر به چشمان شما عزیزان در اختیار شما قرار دهد. توصیه میشود مقاله مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد را نیز به دقت مطالعه نمایید.

لیزر بیکینی و اطراف چشم‌ها

بسیاری از افراد برای انجام لیزر موهای زائد بدن خود دچار نگرانی و تردید می‌شوند و آن‌هم به دلیل اشعه لیزر دستگاه می‌باشد. در واقع شایعه‌ای که در این‌مورد رواج دارد شایعه عارضه اشعه لیزر بر روی اندام‌های داخلی بدن و ایجاد نازایی در خانم‌ها می‌باشد. با اطمینان می‌توان گفت که این شایعه تنها باور اشتباه و غلطی است که در بین افراد رواج یافته‌است. به‌طورکلی اشعه لیزر به‌صورت سطحی بر پوست تابیده می‌شود و به‌همین دلیل به‌هیچ‌عنوان به اندام‌های داخلی بدن هیچ برخورد و اصابتی ندارد و به‌هیچ‌عنوان موجب آسیب به اندام‌های داخلی بدن و نازایی در خانم‌ها نمی‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر دز این مورد اینجا را کلیک کنید.

تنها ارگانی که اشعه لیزر می‌تواند به‌شدت برای آن مضر باشد و آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری به آن‌ها وارد کند چشم‌ها می‌باشند. در صورت استفاده نکردن از عینک محافظ برخورد اشعه لیزر به چشم ها می‌تواند خطرات و اثرات خطرناک و جدی برای افراد ایجاد کند که با استفاده از عینک محافظ لیزر به‌آسانی می‌توان از این عارضه جلوگیری کرد.

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی از معتبرترین و بهترین کلینیک‌های موجود در شهر رشت است که بهترین خدمات جوان‌سازی و زیبایی پوست ازجمله لیزر موهای زائد را توسط پزشک متخصص زیبایی با استفاده از مجهزترین و مدرن‌ترین دستگاه‌های لیزر، تزریق چربی در رشت، تزریق ژل در رشت، تزریق بوتاکس در رشت و سایر خدمات زیباسازی و جوانسازی را به مراجعه‌کنندگان خود ارائه می‌دهد.

درصورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت با شماره‌تلفن‌های ما در مرکز زیبایی دکتر امامی سیگارودی تماس بگیرید و اقدام به رزرو نوبت نمایید.

10 دیدگاه

 • سلام
  میخواستم بپرسم که اگه با ضدآفتاب و کلاه بیرون برم بعد از انجام لیزر مشکلی پیش میاد؟
  چون شرایط کاریم جوریه که نمیتونم نرم

  • سلام و وقت بخیر
   خیر دوست عزیز در صورت استفاده از ضدآفتاب مشکلی برای بیرون رفتن بعد از انجام لیزر موهای زائد وجود نخواهد داشت. تنها توصیه می شود قبل و بعد از جلسات لیزر از آفتاب گرفتن پرهیز نمایید.

  • سلام و وقت بخیر
   بسته به رنگ و نوع پوست و مو شما تعداد جلسات لیزر در ابتدا تعیین به شما اعلام می شود، بعد از پایان جلسات گفته شده تا بیش از 90 درصد رشد موها متوقف شده و جهت اثر بخشی بیشتر لازم است هر 6 ماه یکبار جلساتی بصورت یادآور برای شما تکرار لیزر انجام شود.

 • عرض سلام و خسته نباشید خدمت خانم دکتر سیگارودی. میخواستم بدونم کلینیک شما مجهز به دستگاه Alma Soprano Ice Platinum هم می باشد؟ با تشکر

  • سلام و وقت بخیر
   دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم از جدیدترین دستگاه های لیزر موجود در کشور می باشد. جهت اطلاع از دستگاه لیزر موهای زائد موجود در کلینیک دکتر امامی سیگارودی با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *