هر آنچه لازم است از تزریق بوتاکس بدانید.

تزریق بوتاکس در رشت

تزریق بوتاکس در چند سال اخیر و حال حاضر جزو کاربردی ترین، محبوب ترین و پر طرفدار ترین روش رفع چین و چروک و جوانسازی پوست بوده است. از آنجایی که زیبایی و جوانسازی پوست طی سپری شدن سال های عمر هر انسانی چه بسا از کودکی تا نوجوانی جوانی و مخصوصاً میانسالی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و از روش های بسیار زیادی از جمله مصرف انواع کرم ها انواع ماسک های صورت برای جوان نگاه داشتن و ترمیم مشکلات پوست خود استفاده کرده اند، اما با وجود همه ی این مراقبت ها بعضی از مسائلی که به پوست آسیب می رسانند غیر ارادی بوده و به مرور زمان بر روی پوست نمایان‌می شوند. چین و چروک های پوست به علت حرکت عضلانی پوست به دستور مغز و کاملاً غیر ارادی می باشد برای مثال اخم کردن، خندیدن و خیلی از حرکات غیر ارادی ما باعث جمع شدن قسمت های مختلف پوست شده و به مروز زمان و تکرار مکرر آن حرکات باعث چین و چروک هایی در نقاط مختلف پوست به خصوص پوست صورت می شوند. اما راه حل این مشکل به راحتی در کلینیک پوست مو و زیبایی دکتر امامی سیگاردوی به بهترین شکل ممکن قابل ارائه به شما عزیزان است که مطمئناً به جوان ماندن پوست و زیبایی خود بسیار اهمیت می دهید. می توانید بهترین خدمات تزریق بوتاکس را به صورت کاملاً تخصصی توسط کادر درمانی مجرب، پزشکان متخصص کلینیک و مجهزترین ابزار و وسایل خدمات تزریق بوتاکس دریافت کنید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک داروی تزریقی است که با تزریق آن به نقاط مختلف پوست باعث فلج شدن عضلات شده و با برجسته کردن و افزایش حجم همان نقاط خط و خطوط ایجاد شده در پوست را از بین می برد و به عنوان مهم ترین و پرطرفدارترین روش جوانسازی پوست شناخته شده است. به طور کلی موارد استفاده ی بوتاکس به دو دسته زیبایی و استفاده درمانی تقسیم می شود. بوتاکس از سم بوتولونیوم نوع A ساخته شده است که همین سم در واقع موجب فلج شدن عضلات صورت به طور موقت می شود. از آنجایی که واژه سم برای همه شاید قدری ترسناک و دلهره آور باشد باید بگوییم که از بابت سم موجود در داروی بوتاکس جای هیچ نگرانی وجود ندارد چون این سم زمانی خطرناک است که وارد گردش خودن بدن شود اما در بوتاکس این سم به صورت موضعی تزریق می شود و دلیل دیگر بی خطر بودن آن استفاده ی بسیار کمی است که در زیبایی و جوانسازی پوست از آن استفاده می شود. در مصارف درمانی آن از دوزهای بالاتری استفاده می شود بنابراین خطرات احتمالی ناشی از آن در مصارف درمانی بیشتر از استفاده های زیبایی و جوانسازی آن است،  اما سایر نکاتی که در تزریق بوتاکس برای استفاده های زیبایی و درمانی باید مورد توجه و اهمیت بسیار قرار داد تزریق آن به وسیله ی افراد غیر متخصص است که مطمئناً خطربار بوده و عواقب بدی در پی خواهد داشت. تزریق بوتاکس حتماً باید درمراکز درمانی و توسط پزشکان متخصص و دوره دیده انجام شود، مراکز بدون مجوز مثل آرایشگاه ها برای تزریق بوتاکس هرگز قابل اطمینان نیستند چون افراد غیرمتخصص این کار را انحام خواهند داد و همچنین از بوتاکس های غیر استاندارد که به صورت غیرقانونی تهیه می شود استفاده می کنند که می تواند عواقب خطرناکی مثل واکنش های آلرژیک، ایجاد دوبینی، افتادگی پلک و بسیاری از خطرات دیگر را به همراه داشته باشد، مواد بوتاکس استاندارد و مورد تایید وزارت بهداشت و درمان کشور فقط توسط پزشکان تهیه می شود.

ترکیبات بوتاکس

در ترکیبات بوتاکس از دو دسته مواد اصلی استفاده شده است که شامل ترکیبات فلج کننده و ترکیبات پرکننده می باشد.

 • ترکیبات فلج کننده: تزریق ترکیبات فلج کننده بوتاکس به ماهیچه و یا عضله سبب مسدود کردن ترشح استیل کولین، انتقال دهنده عصبی اصلی در محل اتصال عصبی عضلانی در آن قسمت به صورت موقت شده و سبب فلج شدن آن می شود، این موضوع سبب از بین رفتن چین و چروک های موجود در آن ناحیه به واسطه کاهش دامنه حرکت در آن می شود. همانطور که گفته شد این فلج شدن موقتی بوده و اثرگذاری از 3 تا 6 ماه به دنبال خواهد داشت.
 • ترکیبات پرکننده: از این ترکیبات با هدف پر کردن ناحیه هایی که با کاهش چربی موجود در آن ها دچار چین و چروک و یا افتادگی شده اند، همچون خطوط عمیق پیشانی، خط لبخند و … استفاده می شود. این ترکیبات از بوتاکس همچون یک فیلر عمل کرده و خاصیت حجم دهی دارد.

انواع کاربرد های بوتاکس

بوتاکس و تزریق آن بیشتر جهت از بین بردن چین و چروک ها شناخته شده است اما بر اساس هدف از تزریق آن می توان کاربرد تزریق بوتاکس را در دو سته زیبایی و در مانی تقسیم بندی نمود:

کاربردهای زیبایی تزریق بوتاکس

در کلینیک تزریق بوتاکس در رشت، کاربرد های زیبایی آن شامل موارد زیر می شود:

 • جهت رفع خط اخم(خطوط ایجاد شده بین دو ابرو)
 • جهت رفع خطوط دور چشم ها (معروف به چین های پنجه کلاغی)
 • جهت رفع خطوط افقی پیشانی
 • جهت رفع خطوط ایجاد شده در اطراف دهان
 • جهت بالا بردن ابرو
 • جهت زیباسازیی گونه ها
 • جهت بالا بردن گوشه های لب
 • جهت رفع چروک های گردن
 • جهت بالا بردن نوک بینی
 • جهت ترمیم جای جوش و جای رخم

کاربردهای درمانی تزریق بوتاکس

در کلینیک تخصصی دکتر امامی سیگارودی که به عنوان بهترین مرکز تزریق بوتاکس در رشت شناخته شده است، کاربرد های درمانی تزیق بوتاکس شامل موارد زیر می شود:

 • درمان افتادگی پلک
 • درمان اسپاسم عضلات گردن
 • درمان میگرن مزمن
 • درمان پرش عضلات چشمی
 • درمان تعریق بیش از حد(هایپر هیدروز)
 • درمان مثانه ی بیش فعال

تصاویر قبل و بعد از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس اگر بصورت تخصصی جهت زیباسازی، رفع چین و چروک های موجود در پوست و جوانسازی آن انجام شود می تواند نتایج بسیار چشم گیری را به دنبال داشته باشد. در ادامه تصاویری از قبل و بعد افرادی که اقدام به انجام تزریق بوتاکس در اطراف چشم ها، تزریق بوتاکس در پیشانی و … نموده اند را خواهیم دید.

تزریق بوتاکس دور چشم، پیشانی و ابرو

شاید بتوان مناسب‌ترین ناحیه برای انجام تزریق بوتاکس را پیشانی دانست چرا که تزریق بوتاکس در پیشانی می‌تواند خطوط عمیقی که در این ناحیه و بین دو ابرو ایجاد شده‌ اند و اصطلاحاً با عنوان خط اخم شناخته می‌شود برطرف کند. بوتاکس همچنین می‌تواند خطوط ریز کنار چشم‌ها که به خطوط پنجه کلاغی معروف هستند را نیز به‌طور کامل از بین ببرد. چین‌وچروک‌های اطراف چشم برای بسیاری از افراد ناخوشایند است چراکه تاثیر بسیار زیادی در پیری ظاهری افراد دارد. با استفاده از بوتاکس به‌ سادگی می‌توان این چین‌ و چروک ها را و همچنین خطوط ایجاد شده در پیشانی را از بین برد.

 لازم به توضیح است بوتاکس برای رفع چین‌وچروک هایی که در اثر تحرک عضلات ایجاد شده‌اند کاربرد دارد که عموماً مربوط به خطوط بین ۲ ابرو، خطوط پیشانی و خطوط اطراف چشم می‌شود. در ارتباط با خطوطی که برای مدت‌زمان بسیار زیادی روی صورت ثابت شده‌اند درمان بوتاکس به‌تنهایی کافی نخواهد بود و باید از سایر روش‌های درمانی در کنار این روش نیز استفاده کرد.

 ابروها و نحوه قرار گرفتن آن‌ها در انتقال احساسات بسیار تأثیرگذار هستند. گاهی ممکن است خطوطی که در بین ابروها وجود دارد سبب اخمو به‌نظر رسیدن افراد شود. با استفاده از تزریق بوتاکس می‌توان به‌راحتی مشکل را برطرف کرد. تزریق بوتاکس برای افرادی که دچار خطوط اخم همیشگی و متحرک هستند بسیار سودمند خواهد بود و افتادگی ابرو را به‌طور کامل برطرف خواهد کرد.

تزریق بوتاکس در رشت

در کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی در رشت بهترین و به روزترین خدمات تزریق بوتاکس توسط تیم متخصص پزشکی و با استفاده از بهترین برند های بوتاکس موجود در دنیا قابل انجام برای مراجعین گرامی با بالاتربن کیفیت و مناسب ترین قیمت قابل انجام می باشد. در این کلینیک تخصصی جهت کسب رضایت صددرصدی مشتریان گرامی تمامی پزشکان حاذق و متبحر دوره های تزریق بوتاکس را متناسب با برترین تکنولوژی روز دنیا فراگرفته اند و بکار میبرند. لازم به توضیح است این کلینیک تمامی مجوز های لازم را از وزارت بهداشت دریافت نموده است.

پس جهت انجام تزریق بوتاکس با خیالی آسوده با بهترین مرکز تزریق بوتاکس در رشت تماس حاصل نموده و اقدام به رزرو نوبت نمایید.

هزینه تزریق بوتاکس در رشت

هزینه ی تزریق بوتاکس به عوامل متفاوتی بستگی دارد، و بسته به مقدار دوز مورد استفاده در نقاط مختلف بدن و همچنین محل تحت درمان متفاوت است و قاعدتاً هرچه دوز دارویی بیشتر استفاده شود هزینه بوتاکس بیشتر می شود و بالعکس همچنین از آن مهم تر بستگی به برند بوتاکس دارد که با توجه به بوتاکس هایی که وارد می شوند و نوسانات ارزی قیمت ها متغیر هستند در ادامه برای معرفی برندهای مختلف توضیحاتی را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

 

برند بوتاکس دیسپورت

انواع برند بوتاکس

 • اولین برند بوتاکس تا قبل از مورد توجه قرار گرفتن و محبوبیت آن سم بوتولوتیوم نوع A ساخت آلرگان بود که که از آن به بعد مورد استفاده های زیبایی و درمانی قرار‌گرفت.
 • دومین برند بوتاکس برند دیسپورت ساخت کشور انگلستان است که این برند همچنین پرمصرف ترین و محبوب ترین برند در ایران است. لازم به توضیح است در کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی از این برند محبوب و معروف بوتاکس جهت بیشترین اثربخشی و کسب رضایت مشتریان عزیز این کلینیک بهره برده می شود.
 • سومین برند بوتاکس برند نورونوکس ساخت کشور کره است که این برند نیز مانند برند دیسپورت در ایران بسیار پرمصرف می باشد.
 • چهارمین برند بوتاکس برند ایرانی مسپورت است که مورد تایید سازمان FDA نیز می باشد که با توجه به قیمت پایین تر آن نسبت به بقیه ی برندها و کیفیت مشابه با آنان در ایران بسیار مورد توجه می باشد.

شما عزیزان می توانید اطمینان کامل داشته باشید که پزشکان متخصص مرکز تزریق بوتاکس دکتر امامی سیگارودی در رشت از با کیفیت ترین و بهترین برندها با مناسب ترین قیمت خدمات تزریق بوتاکس را برای شما عزیزان انجام خواهند داد.

ماندگاری اثرات تزریق بوتاکس

ماندگاری اثرات بوتاکس به طور کلی بین ۴ تا ۶ ماه پس از تزریق پایدار است اما مهم ترین عوامل تحت تاثیر آن محل تحت درمان، عمق خطوط و چین و چروک و دوز بوتاکس تزریق شده است. از عوامل دیگری که در ماندگاری اثرات بوتاکس تاثیر دارند سن و انعطاف پذیری پوست شما عزیزان می باشد، که در کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگاردوی با درنظر گرفتن تمام این موارد بهترین مشاوره و راهکار را به مراجعه کنندگان عزیز خود پیشنهاد خواهند کرد.

مزایای تزریق بوتاکس

از جمله مزایای تزریق بوتاکس، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • هزینه تزریق بوتاکس در مقایسه با سایر جراحی های زیبایی بسیار مناسب‌ تر و مقرون‌ به‌ صرفه‌ تر است
 • تزریق بوتاکس یک روش غیر تهاجمی بوده و نسبت‌ به سایر روش‌ های زیبایی، از عوارض کمتری برخوردار است
 • این روش از زیبایی دارای دوره نقاهت بسیار کمتری است
 • نتایج بوتاکس بر روی صورت، بلافاصله پس‌ از اتمام تزریق قابل‌ مشاهده است و از ماندگاری بالایی نیز برخوردار می‌ باشد
 • این روش از زیبایی برای ایجاد تغییر، نیاز به بیهوشی و بستری نخواهد داشت
 • درد در تزریق بوتاکس بسیار کم‌ تر از سایر روش‌ های زیبایی می‌ باشد

مراقبت‌ های قبل‌ از تزریق بوتاکس

قبل‌ از تزریق بوتاکس، پزشکان متخصص مشاوره‌ ها و راهنمایی‌ های تخصصی را به شما ارائه خواهند داد و بهتر است با رعایت تمامی این اقدامات، از بسیاری از عوارض جانبی در هنگام تزریق بوتاکس جلوگیری کرده و سبب کاهش درد و تورم در ناحیه تزریق شوید. از جمله اقدامات لازم قبل‌ از تزریق بوتاکس نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • حدود ۱ هفته قبل‌ از تزریق بوتاکس، از مصرف نوشیدنی‌ های الکلی و دخانیات اجتناب نمایید
 • از مصرف دارو های رقیق کننده خون و ضد التهاب همچون آسپرین برای جلوگیری از خون‌ ریزی و درد در ناحیه تزریق به مدت ۱ یا ۲ هفته قبل‌ از تزریق بوتاکس خودداری نمایید
 • در زمان تزریق بوتاکس بر روی صورت، از آرایش نواحی تزریق خودداری نمایید
 • در صورت سابقه بیماری خاص و تبخال، آن را با پزشک خود درمیان بگذارید

نکات مورد توجه و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق بلافاصله بوتاکس از ماساژ دادن پوست صورت باید خودادری کرد چون فشار وارد کردن به پوست باعث حرکت مواد بوتاکس به نقاط و ماهیچه های دیگر می شود، همچنین انجام ورزش سنگین نیز موجب همین مسئله شده که البته از روز دوم میتوانید فعالیت ورزشی خود را انجام دهید. از قرار گرفتن مستقیم مقابل نور آفتاب، حمام آب داغ، همچنین سونا و جکوزی ممانعت کنید چون حرارت باعث اثر گذاشتن بوتاکس بر دیگر ماهیچه ها می شود. از دیگر موارد مضرات مصرف مسکن های ضد التهاب مثل ایبوپروفن و آسپرین می باشد ار آنجایی که مصرف این مسکن ها سبب رقیق شدن خون می شود که آن نیز کبودی بیشتر را در پی دارد از مصرف آن ها نیز خودداری نمایید. حداقل تا یک یا دو روز بعد از تزریق ژل از مصرف سیگار و الکل بپرهیزید.

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس کنند؟

بطورکلی میتوان گفت تزریق بوتاکس به عنوان یک روش کم خطر و ایمن در بین انواع روش های جوانسازی پوست شناخته شده است و دارای تاییدیه FDA و سایر سازمان های مرتبط جهانی نیز می باشد، اما توصیه می شود افرادی با ویژگی های خاص از انجام تزریق بوتاکس پرهیز نمایند از جمله:

 • بانوان در زمان بارداری و همچنین شیردهی
 • افرادی که دارای حسایت به ترکیبات بوتاکس هستند
 • افرادی که مشکلات و ضعف عصبی و یا عضلانی دارند
 • افرادی که از دارو های منعقد کننده خون استفاده می کنند
 • افراد دارای بیماری های خاص از جمله MS، سرطان و … بدون مشورت با پزشک خود
 • افراد دارای حساسیت های پوستی نظیر تبخال و …

از چه سنی می‌ توان تزریق بوتاکس انجام داد؟

تزریق بوتاکس به نواحی مختلفی از صورت، دارای محدوده سنی مشخصی نبوده و تمامی افرادی که دارای بیماری‌ های خاص نمی‌باشند، می‌ توانند این تزریق را انجام دهند. با توجه به بیانیه سازمان غذا و دارو، تزریق بوتاکس بین سنین ۱۸ تا ۶۵ سالگی امکان‌پذیر است و افرادی که در سنین پایین‌ تر اقدام به تزریق بوتاکس می‌ نمایند، می‌ توانند از بروز چین‌ و چروک و خط و خطوط بر روی پوست خود نیز جلوگیری نمایند.

 در کلینیک تخصصی دکتر امامی سیگاردوی نکات مهم بایدها و نباید های قبل و بعد از تزریق بوتاکس به طور کامل برای مراجعه کنندگان عزیز شرح داده خواهد شد. اگر قصد جوانسازی پوست و صورت خود را دارید برای از بین بردن چین و چروک و خط و خطوط ایجاد شده در پوست خود بدون شک تزریق بوتاکس در بهترین مرکز تزریق بوتاکس که کلینیک زیبایی موست، مو و زیبایی در شهر رشت است را برای حل مشکل خود انتخاب بفرمایید و همچنین مطمئن باشید که بهترین خدمات را در بهترین مرکز تزریق بوتاکس از بهترین پزشکان دریافت خواهید کرد و بعد از گذراندن مراحل تزریق بعد از گذشت ۷ روز از انجام تزریق بوتاکس می توانید متوجه اثرات بی نظیر آن همچون از بین رفتن چین و چروک و خط ‌و خطوط پوست خود شده و از پوست وصورت شاداب و جوان خود لذت ببرید.

سوالات متداول

هزینه تزریق بوتاکس بر اساس برند و دوز بوتاکس و ناحیه تحت درمان متفاوت است. جهت اطلاع از هزینه دقیق بوتاکس در کلینیک دکتر امامی سیگارودی تماس حاصل نمایید.

بوتاکس یک سم ضعیف و کنترل شده است که سبب فلج شدن موقتی عضلات می شود و آن ها را منقبض می کند تا از دامنه حرکت آن ها که سبب ایجاد چین و چروک می شوند، بکاهد.

خط اخم، خطوط افقی پیشانی، دور چشم، لبخند لثه ای، زیر بغل و کف دست برای کاهش تعریق بیش از حد از جمله نواحی مورد نظر برای تزریق بوتاکس هستند.

عموماً تزریق بوتاکس جزو کم خطرترین اقدامات زیبایی است و در صورت تزریق اصولی و توسط متخصص هیچ خطری ندارد. تزریق بوتاکس در کلینیک دکتر سیگارودی توسط پزشک انجام می شود.

درد جزئی در ناحیه تزریق، سردرد، سرگیجه، تورم و کبودی جزو عوارض عمومی تزریق بوتاکس است و تا چندروز بعداز تزریق طبیعی است.