میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ

میکرو نیدلینگ  (microneedling)  یکی از پیشرفته ترین درمان های کم تهاجم جوانسازی و بازیافت پوست می باشد.  با توجه به اینکه بشریت صرف نظر از اینکه چه جنسیت و سنی دارد به زیبایی و جوان ماندن پوست خود بسیار اهمیت می دهد، باید گفت که اگر از درمان های خانگی، طبیعی و … استفاده کرده و نتیجه نگرفته اید حتماً روش درمانی میکرونیدلینگ را انتخاب کنید چون با توجه به جواب دهی مطلوب و بی دردرسر بودن و هزینه ی بسیار کم آن در مقایسه با بسیاری از روش های جوانسازی پوست بهترین انتخاب و راه حل برای شما عزیزان می باشد. میکرونیدلینگ از روش های درمانی فوق العاده در درمان ضد پیری و هم چنین از بین بردن آکنه‌ اسکار و ترک ها و همچنین جراحت‌های پوستی کاربرد و نتایج مطلوب بسیاری در سابقه ی پزشکی معتبر خود دارد. به همین خاطر کلینیک پوست مو و زیبایی دکتر امامی سیگاردوی در رشت یکی از تخصص و روش های درمان پیری و ترمیم پوست و جوانسازی کلینیک خود را استفاده از روش میکرونیدلینگ قراد داده است که با توجه به کم تهاجمی بودن و کم هزینه بودن این روش بهترین خدمات را به وسیله ی پزشکان متخصص کلینیک به مراجعه کنندگان عزیز خود ارائه می دهند.

چگونگی مکانیزم و عملکرد میکرونیدلینگ

در درمان این روش از وسیله ی مخصوصی که بر روی سری آن سوزن های بسیاری وجود دارد استفاده میشود که پزشک متخصص با مقدار فشار معینی که تحت کنترلش است سوزن ها را زیر پوست محل درمان وارد کرده و با تحریک کلاژن سازی موجب سفت تر شدن و جوانسازی پوست می شود، یکی از مزیت هایی که این روش دارد این است که می شود در حین عمل مواد و سرم های خاص مورد نیاز دیگر پوست را برای مثال محلول های روشن کننده برای رفع تیرگی زیر چشم، کوکتل های ضد‌لک برای درمان لک ها برای گرفتن نتیجه ی مطلوب تر به پوست تزریق کرد، همچنین عمق سوزن های وارد شده بستگی به وضعیت پوست، میزان‌جراحت و تشخیص پزشک دارد.

روش های انجام میکرونیدلینگ

در روش درمانی میکرونیدلینگ با توجه به وسیله های مورد استفاده در آن از دو روش که یکی به صورت سنتی و دستی و دیگری به وسیله ی دستگاه است استفاده می شود.

برای انجام این درمان در روش دستی و سنتی از دستگاهی  به اسم مارولز استفاده می شود، در واقع این دستگاه سنتی و غیر حرفه ای بوده و که مشخصات آن دستگاهی با سری غلتکی همراه با تعداد زیاد ی سوزن های بسیار نازک و کوچک می باشد.

در روش انجام این درمان با دستگاه که پیشرفته تر از روش دستی آن است از وسیله ای مکانیزه به نام درماپن استفاده میشود، که مشخصات آن یک قلم با سوزن های متعدد که بر روی سری آن قرار دارد منافذ بسیار زیادی را روی پوست با فاصله ی معین ایجاد کرده که سرعت حرکت آن نیز قابل تنظیم است. در این روش با توجه به اینکه تعداد منافد خیلی بیشتری را بر روی پوست ایجاد می کند نتیجه ی مطلوب تری هم نسبت به روش دستی آن خواهد داشت.

شما عزیزان می توانید اطمینان داشته باشید که در مرکز زیبایی دکتر امامی سیگاردوی از بهترین وسیله های مدرن، مجهز و مکانیزه در درمان با این روش برای مراجعه کنندگان عزیز به کار برده خواهد شد. به همین دلیل است که عنوان بهترین مرکز میکرونیدلینگ رشت به این مرکز اختصاص یافته است.

کاربردهای میکرونیدلینگ

۱- از بین بردن چین و چروک ها و خطوط پوست

۲- محو کردن جای جوش،آکنه و اسکار ناشی از سوختگی، عفونت و عمل های جراحی

۳- ضد پیری و درمان افتادگی و شلی پوست صورت، گردن و دست ها

۴- درمان ترک های پوستی ناشی از کشیده شدن پوست البته به صورت ترکیب با درمان های مورد نیاز دیگر

۵- بستن منافذ پوست

۶- مورد استفاده برای تمام پوست ها بدون محدودیت با هر رنگی و در هر فصلی از سال

7-قابل استفاده در نقاط مختلف حساس پوست مثل دور چشم و بینی، دهان و…..

عوارض میکرونیدلینگ

۱- کبودی، التهاب، قرمزی و تورم پوست که بستگی به عمق نفوذ سوزن ها دارد و معمولاً تا ۲ روز بعد از انجام درمان بهبود پیدا می کنند.

۲- پوسته پوسته شدن پوست

۳- خشکی پوست که با استفاده از کرم های مرطوب کننده برطرف خواهد شد.

در روش درمان میکرونیدلینگ عوارض خاصی وجود ندارد به جز در حد بسیار ملایم و خفیف آن که با انجام مراقبت ها ی قبل و بعد از این عمل در سریع ترین زمان خود بهبود کامل پیدا می کنند که در این جا بخشی مراقبت های لازم را نام خواهیم برد.

مراقبت های قبل از میکرونیدلینگ

۱ – استفاده نکردن از لایه بردار به مدت ۲ الی ۳ هفته قبل از درمان

۲- قبل از انجام درمان پوست خود را با استفاده از پاک کننده های مناسب به طور کامل تمیز و پاکسازی کنید که به جذب بهتر مواد و سرم ها به پوست کمک بسیار می کند.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

۱ –  پرهیز از مصرف نوشیدنی های الکلی تا ۲ هفته بعد از درمان

۲ – آرایش نکردن و نشستن صورت تا ۱۲ ساعت

۳- خودداری از فعالیت هایی که موجب تعریق پوست می شوند.

۴ – مصرف میوه هایی که ترمیم کننده ی جای زخم هستند.

۵ – استفاده ی مرتب از کرم های ضد آفتاب و پماد اکسید دو زنگ

۶- پرهیز از قرار گرفتن‌ پوست در معرض مستقیم نور خورشید

۷- عدم استفاده از داروهای ضد التهاب مثل پروفن

جلسه درمان میکرونیدلینگ

مدت زمان این درمان به طور نسبی بسته به میزان جراحت وارد شده و وضعیت نامطلوب و نوع پوست شما عزیزان متغیر است اما به طور کلی و معمول آن از ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت زمان نیاز دارد.

همچنین برای گرفتن نتیجه ی مطلوب به چند جلسه ی درمان نیاز است که تعداد آن نیز بسته به واکنش پوست شما عزیزان و گرفتن نتیحه ی مطلوب پوست شما عزیزان به طور کلی ۴ الی ۶ جلسه به صورت مداوم و با فاصله ی زمانی ۴ هفته برای این روش در نظر گرفته می شود.

ماندگاری میکرونیدلینگ

با توجه به اینکه پوست یک بافت زنده است و مدام در حال رشد و تغییر است می توان گفت که هیچ یک از روش های درمانی زیبایی و جوانسازی ماندگاری دائمی نخواهند داشت در رابطه با ماندگاری روش میکرونیدلینگ هم باید گفت که بستگی به نوع و میزان جای زخم اسکار و چین و چروک ها ی پوست و همچنین نوع واکنش پوست شما عزیزان بستگی  دارد.

هزینه میکرونیدلینگ

هزینه ی درمان با میکرونیدلینگ بستگی به وضعیت پوست و میزان جراحت و آسیب دیدگی پوست شما عزیزان و هم‌ چنین تعداد جلسات مورد نیاز برای گرفتن نتیجه ی مطلوب دارد، اما به طور کلی این روش درمان هزینه ی بسیار پایین تری نسبت به بسیاری از روش های دیگر جوانسازی پوست دارد.

سخن آخر

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگاردوی با توجه به سابقه ی معتبر خود و کادر درمانی متبهر و دوره دیده از روش های زیبایی و جوانسازی متنوع از جمله روش درمانی میکرونیدلینگ با بهترین پزشکان متخصص و همچنین با کیفیت ترین تجهیزات و دستگاه ها به شما عزیزان کمک‌‌ می کند تا در هر سنی که هستید جوانی را به پوست خود باز گردانید.