تزریق چربی
تزریق چربی در رشت

تزریق چربی یکی از روش های بسیار محبوب و پرطرفدار در زیبایی و جوانسازی پوست است. به علت مزیت های تزریق چربی نسبت به سایر فیلر ها، این روش توانسته است در چند سال اخیر طرفداران بسیاری زیادی را کسب نماید. با افزایش سن و کاهش در تولید کلاژن و الاستین در پوست رفته رفته از حجم بافت های چربی موجود در زیر پوست صورت، دست ها و قسمت هایی از بدن کاسته شده و سبب ایجاد فرورفتگی در این قسمت ها میشود. از تزریق چربی بدن خود فرد به این قسمت ها میتوان زیبایی و جوانی از دست رفته را مجدد به پوست بازگرداند به همین علت است که این روش یک روش بسیار کم تهاجم درنظر گرفته میشود. البته لازم است که این کار تحت نظر دکتر متخصص و در یک کلینیک زیبایی تخصصی انجام شود تا نتیجه مطلوب برای شما به ارمغان آید.

تزریق چربی در رشت

تزریق چربی در رشت توسط پزشکان متخصص پوست، مو و زیبایی کلینیک دکتر امامی سیگارودی قابل انجام برای مراجعین گرامی می باشد. در تزریق چربی به علت استفاده از چربی های موجود در بدن خود فرد و عدم وارد شدن یک فیلر خارجی به بدن امکان مشاهده واکنش آلرژیک به شدت کاهش می یابد، از این رو این روش به عنوان یکی از پرطرفدارترین روش های زیباسازی و جوانسازی در صورت و بدن شناخته شده است. تزریق چربی در رشت را در بهترین کلینیک تزریق چربی در رشت دکتر امامی سیگارودی تجربه نمایید.

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی که به عنوان یکی از مؤثرترین و ماندگارترین روش های حجم دهی جهت جوانسازی پوست شناخته شده است در واقع خارج نمودن چربی موجود در بدن خود فرد، خالص سازی و سپس تزریق آن به قسمت هایی دیگر از بدن است که به این چربی نیاز دارند. مانند گونه های فرو رفته، زیر چشم گود، دست های پیر شده و چروکیده، جهت برجسته نمودن و ایجاد تقارن در سینه ها، افزایش حجم باسن و … .

مزایای تزریق چربی کدامند؟

در تزریق چربی به عنوان یکی از بهترین و مؤثرترین روش های جوانسازی مزیت های بسیاری نسبت به استفاده از سایر فیلر ها وجود دارد. از جمله این مزیت ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در این روش، فیلر مورد استفاده همان چربی موجود در بدن خود فرد است که از طریق لیپوساکشن از قسمت هایی از بدن همچون ران ها و باسن که چربی در این قسمت ها دارای قوام بهتری است، جدا شده و بعد از خالص سازی و جداسازی سلول های مرغوب در آن برای تزریق به قسمت هایی از بدن که نیاز است مورد استفاده قرار میگیرد. در نتیجه آن این امکان که بدن فرد واکنش آلرژیک نشان دهد بسیار کاهش میابد.
 • این روش نسبت به استفاده از سایر فیلر ها جهت حجم دهی و جوانسازی دارای ماندگاری بالاتر و همچنین ایمن تری است.
 • این روش مؤثرترین روش شناخته شده در حجم دهی و جوانسازی پوست است.

معایب تزریق چربی کدامند؟

درست است که مزایای این روش و درصد رضایت افرادی که از پیوند چربی استفاده نموده نسبت به سایر روش های جوانسازی بسیار زیاد است اما در ار تباط با معایب آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تزریق چربی نسبت به استفاده از فیلر های آماده زمانبر تر است. زیرا در این روش ابتدا باید چربی از بدن خود فرد خارج شده و بعد از خالص سازی امکان استفاده از آن وجود خواهد داشت که طی نمودن این پروسه نیاز به صرف زمان دارد.
 • هزینه تزریق چربی به علت تخصصی که نیاز داشته و همچنین کار بیشتری که میبرد نسبت به سایر روش ها همچون استفاده از ژل گرانتر است.

عوارض تزریق چربی

عوارض تزریق چربی

خوشبختانه در بین روش های جوانسازی پوست، این روش با توجه به اینکه در آن از چربی های موجود در بدن خود فرد بعد از تخلیه و خالص سازی آن استفاده می شود، به عنوان کم عارضه ترین و بی خطر ترین روش جوانسازی در سرتاسر دنیا شناخته شده است.

عوارض تزریق چربی را میتوان تنها به اندکی کبودی و تورم در روز های ابتدایی انجام آن محدود کرد که با چند روز استراحت به طور کامل برطرف می شود.

مراحل تزریق چربی

در پیوند چربی همانطور که گفته شد از چربی موجود در بدن خود فرد به عنوان فیلر استفاده میشود در نتیجه و مراحل انجام آن را میتوان در سه مرحله جدا سازی، خالص سازی و تزریق توضیح داد.

مرحله اول-جداسازی: در این مرحله پزشک متخصص با مشورت با شما قسمت هایی از بدن را که دارای بافت چربی مناسبی هستند انتخاب نموده و چربی با ورود لوله کانولا توسط لیپوساکشن از این قسمت ها به بیرون کشیده میشوند. در این مرحله از بی حس کننده های موضعی جهت انجام لیپوساکشن استفاده میشود تا دردی توسط مراجعه کننده احساس نشود. البته به طورکلی این روش، روش دردناکی نیست لذا از این بابت نگرانی نداشته باشید.

مرحله دوم-خالص سازی: چربی خارج شده از بدن در دستگاه های سانتریفیوژ ریخته میشود تا با بهره گیری از نیروی گریز از مرکز در  این دستگاه ها سلول های نامناسب از سلول های مرغوب جدا شده و در داخل سرنگ هایی مخصوص ریخته شده و جهت استفاده آماده گردند.

مرحله سوم- جاگذاری: با آماده سازی سرنگ های حاوی سلول های مرغوب حال نوبت به تزریق آن به قسمت هایی است که مورد نظر شماست. تکنینک پزشک متخصص در انجام این کار بسیار حائز اهمیت است. در این پیوند معمولاً سوزن در چندین مرحله توسط دکتر تزریق چربی به داخل پوست فرو رفته و بیرون می آید و در هر محله تنها مقدار کمی از آن زیر پوست تزریق میشود تا بهترین و طبیعی ترین نتیجه ممکن حاصل گردد.

آیا بعد از تزریق چربی جای اسکار باقی خواهد ماند؟

این پیوند توسط سوزن های ریزی انجام میشود که به ندرت ممکن است از خود ردی به جای بگذارند با این حال تمامی آثار احتمالی بعد از گذشت یک هفته به طور کامل از بین رفته و تمام عوارض با گذشت مدت زمانی دو هفته ای به طور کامل بهبود میابند. در نتیجه هیچ جای نگرانی از این بابت وجود نخواهد نداشت.

در مرحله برداشت چربی لوله لیپوساکشن که برای کشیدن آن به داخل بدن وارد میشود ممکن است سبب ایجاد اسکار در پوست نماید. این زخم اگر دستگاه لیپوساکشن قدیمی بوده و لوله کانولا بزرگ باشد بزرگتر از صورتی است که از دستگاه لیپوساکشن به روز استفاده شود. در کلینیک تخصصی تزریق چربی دکتر امامی سیگارودی به عنوان بهترین کلینیک تزریق چربی در رشت تمامی تجهیزات مورد استفاده کاملاً به روز و طبق آخرین استاندارد های جهانی هستند که همین موضوع در کنار مهارت و تبحر پزشک متخصص سبب بروز کمترین عوارض و به جاب ماندن هر گونه اسکاری در این کلینیک میشود.

دوره نقاهت در تزریق چربی

لازم به توضیح است تزریق چربی به عنوان یک روش کم تهاجم و بدون عوارض در بین انواع روش های جوانسازی و حجم دهی صورت و بدن شناخته شده است. از این رو با انجام این روش میتوان از مرحله دوره نقاهت عبور کرد و به سادگی در فردای روز تزریق به انجام امور روزمره پرداخت. البته توصیه می شود جهت دریافت نتایج مطلوب تر از انجام کار های سنگین برای مدت زمان یک هفته خودداری کنید. با مراقبت های صحیح و درست بیمار و تخصصص پزشک متخصص بدون شک بهترین و طبیعی ترین نتیجه ممکن برای شما عزیزان به ارمغان خواهد آمد.

تزریق چربی به کدام نواحی بدن قابل انجام است؟

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

صورت اولین قسمت در بدن است که علائم افزایش سن در آن قابل مشاهده بوده و تأثیر بسیار زیادی بر روی اعتماد به نفس افراد دارد. پیوند چربی به قسمت هایی از صورت که بالشتک های چربی در آن ها به تحلیل رفته است مانند گونه ها و پیشانی جهت از بین بردن خط لبخند و یا خطوط ایجاد شده در پیشانی و همچنین جهت از بین بردن اسکار های ناشی از آکنه و زاویه دهی به فک و رفع ایرادات موجود در آن نیز کاربد دارد.

از جمله کاربرد های این روش در زیباسازی صورت همانطور که گفته شد میتوان به ایجاد زاویه سازی در فک و صورت و رفع ایرادات موجود در فک افراد اشاره کرد. در این روش بنا به خواست افراد تزریق چربی به قسمت هایی از فک و گونه ها انجام می شود تا تقارن ایجاد شده و با مادلینگ صورت زیبایی دوچندان به چهره افراد بخشیده شود. ماندگاری اثر این روش در سایر افراد متفاوت بوده ولی بطور میانگین تا حدود دو سال دوام خواهد داشت که بسیار بیشتر از استفاده از ژل های مصنوعی و طبیعی جهت زاویه سازی فک و صورت در عین کم تهاجم و کم خطر بودن آن است.

تزریق چربی به لب

 از چربی به عنوان یک فیلر طبیعی جهت حجم دهی به صورت و لب ها نیز میتوان استفاده کرد. این روش نسبت به روش تزریق ژل به لب ها طبیعی تر  است. ماندگاری در این روش نسبت به استفاده از ژل ها جهت حجم دهی بسیار بیشتر است ضمن اینکه تقریباً میتوان گفت این روش هیچ گونه عوارض جانبی نیز در پی نخواهد داشت.

تزریق چربی به زیرچشم

زیر چشم ها دارای پوست بسیار حساسی است و تزریق چربی به این قسمت تخصص و تبحر پزشکی ماهر را نیاز دارد. از سویی گودی و یا فرورفتگی در زیر چشم ها باعث از بین رفتن طراوت در چهره میشود که با تزریق چربی به زیر چشم ها در کلینیک تخصصی دکتر امامی سیگارودی تحت نظر برترین پزشک های متخصص دیگر نگرانی در این زمینه وجود نخواهد داشت و به راحتی قابل درمان خواهد بود.

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه جهت افزایش حجم طبیعی در سینه ها بسیار کارآمد و مؤثر است و سبب افزایش سایز طبیعی در سینه ها میشود. این روش در افرادی که به علت سرطان پستان سینه خود را برداشته اند روش بسیار مناسب و کم خطری است تا به کمک آن بتوانند محل تخلیه شده را به کمک چربی های موجود در بدن خود پر کرده تا فقدان آن موجب عدم زیبایی و تقارن در آن ها نباشد.

حجم دهی به باسن

تزریق چربی به باسن نیز با هدف افزایش سایز باسن قابل انجام است. در این روش میزان چربی بیشتری جهت استفاده نیاز است که از قسمت هایی همچون شکم و پهلوها برداشته میشوند و بعد از خالص سازی به باسن تزریق میشوند. در این روش دیگر نیازی به استفاده از ایمپلنت و پذیرفتن عوارض آن جهت افزایش سایز در باسن نخواهد بود.

جوانسازی در پوست دست ها

دست ها با افزایش سن و از دست دادن بافت طبیعی موجود در خود چروکیده شده و نمایان شدن بافت و رگ های موجود روی آن ها خیلی برای افراد خوشایند نخواهد بود. پیوند چربی به دست ها میتواند زیبایی و جوانی را به پوست دست های شما برگرداند.

تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن و لابیا سبب بهبود ظاهر و روشن شدن پوست واژن در بانوان و البته جوانسازی میشود که در کلینیک تخصصی دکتر امامی سیگارودی قابل انجام برای شما مراجعین گرامی است.

زمان مناسب تزریق چربی

چه زمانی نیاز است تزریق چربی انجام شود؟

تزریق چربی در هر فرد ممکن است بنا به دلایل مختلفی انجام شود اما بطور کلی با هدف زیباسازی و جوانسازی در صورت و بدن میتوان جهت زمان مناسب تزریق چربی به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمانیکه پوست صورت دچار پیری و چروک می شود.
 • زمانیکه زیر گردن، گونه ها و پلک ها دچار شل شدگی و افتادگی می شود.
 • زمانیکه چربی موجود در زیر پوست دست ها تحلیل رفته و پوست دست شروع به چروک شدن کرده است.
 • زمانیکه نیاز به ایجاد تقارن در قسمت های مختلف صورت و بدن احساس شود.
 • زمانیکه حجم دهی به قسمت هایی از بدن همچون سینه ها، باسن و یا صورت همچون لب ها و گونه ها مدنظر باشد.

مدت زمان تزریق چربی

مدت زمان تزریق چربی به صورت و یا نواحی مختلفی از بدن، با توجه به ناحیه تزریق متفاوت است و براساس میزان چربی تزریق شده، منطقه برداشت چربی، وسعت ناحیه تزریق و غیره تعیین می‌ شود. اما به‌ طور کلی مدت زمان مورد نیاز برای تزریق چربی توسط افراد متخصص، بین ۱ تا ۵ ساعت متغیر می‌ باشد.

مراقبت‌ های قبل‌ از تزریق چربی

از جمله نکات مهم و مراقبت‌ های لازم قبل‌ از تزریق چربی، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • به مدت ۲ الی ۳ هفته قبل‌ از تزریق چربی، از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات اجتناب نمایید
 • قبل‌ از انجام تزریق، ناحیه موردنظر تزریق را توسط بتادین و صابون به‌ طور کامل ضدعفونی و شستشو نمایید
 • از آرایش، در صورت تزریق چربی بر روی صورت خودداری نمایید
 • دارو های تجویز شده همانند آنتی‌ بیوتیک‌ ها را قبل‌ از تزریق مصرف کنید
 • از مصرف دارو های ضد التهاب و رقیق‌ کننده خون همانند آسپرین خودداری نمایید
 • در صورت وجود سابقه بیماری خاص، آن را با پزشک خود در میان گذاشته و آزمایش‌ های لازم را انجام دهید
 • آب و مایعات قبل‌ از تزریق را به‌ وفور مصرف نمایید
 • قبل‌ از تزریق چربی، به‌ طور حتم با پزشک خود مشورت کرده و با توجه به نوع پوست و نیاز های ناحیه تزریق، تزریق چربی را انجام دهید

مراقبت‌ های بعد از تزریق چربی

از جمله مراقبت‌ های لازم بعد از انجام تزریق چربی به‌ صورت و سایر نواحی بدن، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • از ماساژ و دست‌ کاری ناحیه تزریق تا یک هفته بعد انجام تزریق چربی به‌ شدت خودداری نمایید
 • از تحت فشار قرار دادن ناحیه تزریق در هنگام خواب جلوگیری کرده و در هنگام تزریق چربی به‌ صورت، به پهلو بخوابید
 • از انجام فعالیت‌ های شدید همچون ورزش کردن، حمل وسایل سنگین، خم کردن صورت به‌ مدت طولانی‌ به سمت پایین و غیره اجتناب نمایید
 • از مواد غذایی و رژیم غذایی سالم مصرف کنید
 • وجود کبودی، درد، تورم و غیره در ناحیه تزریق کاملاً عادی است و حدود ۱ تا ۲ هفته بعد از تزریق به‌ تدریج از بین خواهند رفت
 • تمامی دارو های تجویز شده پس‌ از تزریق چربی را مصرف نمایید
 • چند روز پس‌ از انجام تزریق، از برخورد آب به ناحیه‌ی تزریق جلوگیری نمایید
 • ناحیه برداشت چربی در بدن را به‌ طور کامل تمیز نگه‌ داشته و پانسمان آن را به‌ طور مرتب تعویض نمایید

آیا در تزریق چربی، امکان ترمیم و یا تخلیه وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله. برخی از افراد پس‌ از تزریق چربی به‌ صورت و سایر نواحی بدن خود، به دلایل متعددی همچون نارضایتی از فرم صورت و یا گلوله گلوله شدن چربی در زیر پوست قصد ترمیم و یا تخلیه چربی را خواهند داشت. تخلیه چربی و یا ترمیم آن به‌ مراتب از تزریق چربی به ناحیه مورد نظر بسیار سخت و دشوار تر است و جهت جلوگیری از عفونت و سایر مشکلات پوستی، باید توسط پزشکان متخصص و کاملاً حرفه‌ ای انجام شود.

ماندگاری تزریق چربی

ماندگاری تزریق چربی در افراد مختلف به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل میتوان به مهارت و تخصص پزشکی که تزریق را انجام می دهد اشاره کرد. پزشک متخصص با تجربه و تخصص خود میتواند تزریق را به گونه ای انجام دهد که بهترین نتیجه ممکن حاصل شده و جای هیچ اسکاری از عمل تزریق باقی نماند. نکته دیگر حائز اهمیت در میزان ماندگاری این روش جوانسازی خود فرد، ژنتیک وی، جنسیت، میزان فعالیت روزانه که موجب چربی سوزی شود و … اشاره کرد. از همین رو میتوان گفت مدت زمان ماندگاری تزریق چربی از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

اگر علاقمند به تزریق چربی در رشت هستید تنها کافی است با مشاوران ما در کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی تماس حاصل نموده و مشاوره دریافت نمایید. کادر متخصص ما آماده پاسخگویی به شما همشهریان گرامی و پاسخ به سوالات شما پیرامون خدمات زیبایی و جوانسازی هستند.

سوالات متداول

قیمت تزریق چربی در کلینیک دکتر سیگارودی برای نواحی مختلف صورت متفاوت است، برای اطلاع از هزینه دقیق آن با کلینیک تماس بگیرید.

تزریق چربی اگر توسط متخصص انجام شود عموماً خطری ندارد چون چربی از بافت بدن فرد گرفته می شود سازگاری بالایی دارد.

از جمله عوارض آن کبودی و تورم است که طی مدت زمان دو هفته بدون نیاز به درمان از بین می رود.

پس از تزریق اولیه حدود 25% باقی می ماند که نیاز به دو الی سه ترمیم دارد تا تثبیت شود.

تزریق چربی در کلینیک سیگارودی با بی حسی موضعی انجام می شود که کاملاً بدون درد است.