درمان مشکلات پوستی
درمان بیماری های پوستی

مشکلات پوستی و یا بیماری های پوستی (skin disease) چه هستند؟ روش های تشخیص و درمان مشکلات پوستی کدامند؟

پوست به عنوان یک رکن اساسی در بدن ممکن است مبتلا به طیف گسترده ای از انواع امراض شود که برخی از آن ها کاملاً بی ضرر بوده و به راحتی قابل درمان هستند و برخی از آن ها ممکن است نشانگر یک بیماری جدی در بدن و هشداری جهت اقدام به درمان آن باشند. به هر روی، از آنجایی که پوست و سلامت آن نقش مهمی را در زیبایی افراد ایفاد میکند وجود مشکل در سطح پوست حتی اگر خیلی هم جدی نباشد تأثیر بسیار زیادی در زیبایی افراد داشته و موجب کاهش در اعتماد به نفس آن ها میشود.

انواع مشکلات پوستی و روش های درمان آن ها

همانطور که گفته شد مشکلات پوستی دارای طیف گسترده ای هستند و راه های درمان این مشکلات نیز بسیار متفاوت بوده و روز به روز در حال پیشرفت است. در اینجا به بررسی مهم ترین این مشکلات و راه های درمان آن ها میپردازیم.

خال و روش های برداشتن آن

از دید بسیاری افراد ممکن است خال به عنوان یک مشکل پوستی به نظر آید که تمایل به حذف و برداشتن آن ها داشته باشند. خال ها خوشه ای از سلول های دارای رنگدانه هستند که در رنگ های قهوه ای، قهوه ای تیره و مشکی در اندازه ها و سایز های مختلف روی سطح پوست تشکیل میشوند و در برخی موارد برجسته تر از سطح پوستن هستند. خال ها بیشتر روی صورت، دست ها و پا ها قرار دارند اما در همه جای بدن نیز ممکن است وجود داشته باشند. در اکثر موارد خال ها زائده هایی بی ضرر هستند اما در برخی موارد نادر ممکن است نشان از ابتلای افراد به ملانوم که یکی از خطرنکترین انواع سرطان پوست است باشند، که در این حالت خال ها شکلی نامتقارن و چند رنگ به خود میگیرند.

برداشتن خال

برداشتن خال در افراد مبتلا به ملانوم ضروری است و بعد از برداشت خال نمونه برداشته شده باید جهت انجام آزمایش روی آن ارسال شود. در موارد دیگر برداشتن خال با هدف زیبایی و حذف خال از مناطقی است که خوشایند افراد نبوده است. در این موارد توصیه میشود برداشتن خال با استفاده از لیزر و یا جراحی صورت پذیرد.

در کلینیک تخصصی دکتر امامی سیگارودی برداشتن خال با روش های به روز و با استفاده از تجهیزات مدرن حذف و برداشته میشوند.

درمان لک های پوستی

لک های پوستی به هر نوع تغییر رنگ در سطح پوست گفته میشود که میتواند بر اثر عوامل متفاوتی همچون آسیب های نور خورشید، ماه گرفتگی، لک های ناشی از بارداری، عوامل ژنتیکی و … ایجاد شوند. لک های موجود در سطح پوست عموماً بی خطر بوده و ممکن است خود به خود برطرف شوند، اما در برخی از موارد ممکن است با تأثیری که بر زیبایی افراد میگذارند سبب آزردن آن ها شده که در اینصورت روش های مختلفی برای درمان انواع لک های پوستی وجود دارشته و مورد استفاده قرار میگیرند.

در کلینیک تخصصی دکتر امامی سیگارودی درمان مشکلات پوستی و انواع لک با استفاده از مدرن ترین دستگاه ها و کادری مجرب و حرفه ای انجام شده و برطرف میگرنند تا پوستی زیبا و عاری از هرگونه لک برای شما مراجعین گرامی در رشت به ارمغان آید.

درمان آکنه و اسکار های آکنه

آکنه یکی از انواع اختلالات پوستی است که با تأثیر بر غده های چربی پوست و فولیکول های مو در سطح پوست ظاهر میشود. آکنه که با نام جوش نیز شناخته میشود بیشتر روی سطح پوست صورت، گردن، پشت و شانه ها دیده میشود. این بیماری به باکتری های موجود در سطح پوست اجازه میدهد در فولیکول های مو رشد کرده و بزرگ شوند که سبب تورم، قرمزی و دردناک شدن ناحیه تحت عنوان جوش میشود.  آکنه معمولاً در سنین بلوغ شروع شده و در اکثر افراد تا 30 سالگی پایان میابد اما در برخی از افراد ممکن است که در دهه40 و یا 50 زندگی خود نیز همچنان با این مشکل گریبانگیر باشند.

آکنه و وجود آن خود به اندازه کافی آزاردهنده است، حال تصور کنید با بهبود آکنه به علت آسیبی که ممکن است به قسمت های زیرین پوست وارد شده باشد اسکار های آکنه در سطح پوست بصورت یک فرورفتگی و گاهاً یک فرورفتگی عمیق باقی بماند.

در کلینیک تخصصی دکتر امامی سیگارودی روش های مدرن و متفاوتی که تاکنون جهت برطرف نمودن اسکارهای آکنه ابداع شده اند همزمان با به روزترین تکنولوژی روز در دنیا همچون میکرونیدلینگ، تزریق ژل و درمان با لیزر مورد استفاده قرار میگیرند تا پس مراجعه به کلینیک زیبایی ما پوستی صاف و زیبا به شما همشهریان گرامی هدیه داده شود.