لیزر موهای زائد صورت یکی از بهترین و موثرترین روش های حذف موهای زائد صورت بصورت نسبتاً دائمی می باشد. از آنجایی که موهای زائد در صورت نسبت به قسمت های دیگر بدن بیشتر در معرض دید قرار دارند به طور حتم برای ما بسیار ناخوشایند و آزاردهنده هستند. بنابراین انجام لیزر در کلینیک های معتبر قدمی مؤثر در زیبایی پوست و صورت می باشد. اما برای اثرگذاری مطمئن آن حتماً نیاز است که در کلینیک های مجهز و معتبر و همچنین توسط پزشک متخصص پوست انجام شود. امروزه روش های بسیار زیادی برای از بین بردن موهای زائد به طور روزمره وجود دارد برای مثال روش هایی مثل استفاده از ژیلت، تیغ، اپیلاسیون، اپی لیدی و بسیاری از روش های دیگر که خود این روش ها نه تنها دائمی و مؤثر نیستند بلکه موجب به وجود آمدن و بیشتر شدن موهای زائد و حتی جوش های متعدد بر روی پوست نیز می شوند.

در این زمینه مفتخریم اعلام نماییم که کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگاردوی از پیشرفته ترین و مؤثرترین دستگاه های لیزر جهت از بین بردن موهای زائد صورت مراجعه کنندگان خود استفاده می کند.

عملکرد لیزر موهای زائد صورت

هدف از لیزر کردن پوست از بین بردن موهای تیره رنگ‌ موجود در فولیکول مو به وسیله ی پرتوهای نور ساطع شده از لیزر می باشد. لیزر با سوزاندن موهای داخل فولیکول مو و از بین بردن آن موجب حذف موهای ناخواسته صورت می شود، چون با از بین بردن فولیول مو دیگر مویی در محل رشد نمی کند.

نکته ی قابل توجه در زمان انجام لیزر برای تاثیرگذاری بیشتر توجه به زمان رشد و استراحت رشد مو می باشد. انجام لیزر در زمان رشد مو مؤثر بوده و در زمان استراحت مو بی تأثیر خواهد بود. به همین دلیل برای از بین رفتن تمامی موهای زائد صورت انجام لیزر باید طی جلسات متعدد صورت بگیرد تا نتیجه ی مطلوب حاصل شود، زیرا همواره بسیاری از مو ها در فاز رشد خود و بسیاری دیگر در فاز استراحت هستند.

کاربردهای لیزر در از بین بردن موهای زائد صورت

علاوه بر خانم‌ ها انجام لیزر برای آقایان نیز در بسیاری از موارد قابل انجام و مؤثر است. برخی از این نواحی قابل درمان با لیزر عبارتند از:

 • موهای زائد چانه
 • موهای زائد دور و بین ابروها
 • موهای زائد گردن
 • ریش در آقایان
 • موهای زائد پشت لب

موارد منع انجام لیزر موهای زائد صورت

 1. خانم های باردار
 2. در صورت مصرف داروهای خاص
 3. سابقه ی بیماری های خاص
 4. پوست های دارای زخم و عفونت
 5. در صورت سابقه و وجود تبخال و جوش های عفونی و چرکی در محل تحت درمان
 6. در صورت تاتو داشتن پوست
 7. برنزه بودن پوست

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد صورت

 1. اطلاع به پزشک در صورت مبتلا بودن به هر گونه بیماری خاص
 2. مطلع کردن پزشک در صورت استفاده از هرگونه دارو
 3. خودداری از کندن موهای صورت به وسیله ی بند انداختن، اپیلاسیون و هر روش دیگری از یک ماه قبل از انجام لیزر
 4. شیو کردن موهای زائد تحت درمان در روز مراجعه انجام لیزر
 5. تمیز کردن پوست صورت از هرگونه کرم و آرایشی در روز مراجعه و انجام لیزر
 6. استفاده از عینک محافظ در حین انجام لیزر

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد صورت

 1. پرهیز از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب تا یک هفته بعد از انجام لیزر، در صورت لزوم حتماً از کرم های ضد آفتاب متناسب با پوست خود استفاده کنید.
 2. استفاده نکردن از استخر و سونا تا ۳ روز بعد از انجام لیزر
 3. دست نزدن به پوست صورت در صورت تاول زدن پوست
 4. در صورت احساس درد استفاده کردن از کمپرس یخ، قرص های مسکن‌ یا ژل های بی حسی موضعی به تسکین درد شما عزیزان کمک می کند.

عوارض لیزر موهای زائد صورت

در صورت انجام لیزر به مراقبت های خیلی خاص و سختی احتیاج نیست، همچنین لازم به ذکر است به خاطر کم عوارض بودن این روش در بین روش های حذف مو بسیار قابل توجه و پرطرفدار است. از عوارض های بعد از انجام لیزر می توان به احساس درد بسیار کم که بستگی به آستانه ی درد هر فردی دارد، پوسته پوسته شدن پوست، قرمزی پوست، به وجود آمدن تاول در مواردی بسیار نادر اشاره کرد. تمام این عوارض موقتی هستند و طی مدت زمان بسیار کوتاهی برطرف می شوند.

مزیت های لیزر موهای زائد صورت

 1. بدون عوارض جانبی و بی خطر بودن آن
 2. کوتاه بودن جلسه ی درمان
 3. نداشتن دوره ی نقاهت و استراحت
 4. مشاهده ی سریع نتایج بعد از درمان

اثرگذاری لیزر موهای زائد

اگر انجام لیزر در زمان مناسب رشد مو، در جلسات متعدد، توسط اپراتور ماهر و همچنین با استفاده از دستگاه استاندارد انجام شود، در مدت زمان کوتاهی موجب حذف دائم موهای زائد صورت می شود.

نتایج درمان بعد از انجام آن طی مدت بسیار کوتاهی قابل مشاهده می باشد.

جلسه درمان لیزر موهای زائد صورت

از نکات قابل توجه در انجام لیزر موهای زائد سریع بودن آن می باشد. سرعت انجام آن بسته به محل تحت درمان از چند دقیقه تا چند ساعت می باشد.

هزینه لیزر موهای زائد صورت

برای‌ اثرگذاری و کسب نتیجه مطلوب جهت از بین بردن موهای زائد صورت، تعداد جلسات انجام لیزر معمولا بین ۳ تا ۷ جلسه در فواصل زمانی بین ۴ تا ۶ هفته می باشد. هزینه ی آن نیز به بسته به نوع پوست، وسعت محل تحت درمان و تعداد جلسات مورد نیاز متفاوت می باشد.

در صورت مراجعه به مرکز زیبایی دکتر امامی سیگاردوی در رشت هرگز نگران هزینه ها نباشید، زیرا ما در کلینیک خود مناسب ترین هزینه ها و به روزترین روش ها را برای درمان شما عزیزان در نظر خواهیم گرفت.

اگر قصد انجام از بین بردن موهای زائد صورت و یا هر قسمت از بدن خود را دارید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کلینیک پوست،  مو و زیبایی دکتر امامی سیگاردوی در رشت تماس بگیرید. بعد از رزرو نوبت و مراجعه به کلینیک مشاوره های لازم را از پزشکان متخصص کلینیک دریافت کرده و در نهایت از به روزترین خدمات لیزر بهترین مرکز زیبایی در رشت بهره مند شوید.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *