این موضوع که آیا لیزر بیکینی باعث نازایی و سرطان می شود سوالی است که امروزه به دلیل تقاضای بسیار زیاد انجام این روش به خصوص در خانم ها و پرطرفدار بودن آن همزمان در ذهن ها به وجود می آید. اما ما در این مقاله با پرداختن به این موضوع سعی می کنیم شایعه و واقیت آن را برای شما عزیزان روشن کنیم.

 روش های بسیار زیادی برای از بردن موهای زائد بدن از جمله بیکینی وجود دارد، اما با توجه به موقتی بودن آن و رشد سریع موهای زائد و همچنین مشکلاتی که بعد از انجام این روش ها به وجود می آیند اعم از خارش، سوزش، به وجود آمدن موهای زیرپوستی، جوش های متعدد و … دردسرساز می شوند. به همین خاطر برای خلاص شدن از این مشکل روش لیزر کردن موهای زائد بهترین و مؤثرترین روش درمانی می باشد.

عملکرد لیزر موهای زائد بیکینی

قبل از جواب دادن به این سوال که آیا لیزر کردن موهای زائد بیکینی باعث نازایی و سرطان می شود ابتدا نحوه ی عملکرد لیزر را مورد بررسی قرار می دهیم.

لیزر یک روش درمانی بسیار مؤثر در از بین بردن موهای زائد صورت، بدن از جمله بیکینی می باشد که در آن اشعه های نور متمرکز در دستگاه لیزر توسط ملانین (رنگدانه های موجود در مو) جذب شده، تبدیل به گرما می شوند و همین گرمای تولید شده به فولیکول مو آسیب زده و آن را از بین می برد در نتیجه موجب قطع رشد مو در آن ناحیه می شود.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی موجب سرطان می شود؟

با توجه به اثربخشی انجام لیزر برای حذف موهای زائد بدن که طرفداران بسیاری نیز دارد، این نگرانی که پرتوهای موجود در لیزر موجب سرطان می شود وجود دارد. اما باید بدانید که این ذهنیت فقط یک ذهنیت کاملاً اشتباه است که شایعه آن در بین مردم وجود دارد. طبق تحقیقات بسیار زیادی که در این زمینه صورت گرفته است، لیزر موهای زائد مورد تأیید سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) است. به طور حتم و یقین می توان گفت که در روش درمانی لیزر پرتوهای موجود در آن هرگز سرطان زا نیستند چون در آن پرتوهای خطرناکی که از بدن عبور کند و موجب آسیب رساندن به DNA بشود به هیچ وجه وجود ندارد. پالس های نوری در لیزر فقط به درم (لایه میانی پوست) نفوذ کرده و فقط جهت ایجاد گرما و آسیب به فولیکول مو به عمق پوست فرستاده می شود، بنابراین هیچ گونه آسیبی به نقاط دیگر بافت پوست وارد نکرده و هرگز موجب سرطان نمی شود.

آیا لیزر بیکینی موجب نازایی می شود؟

در پاسخ به این سوال نیز باز هم به طور حتم و یقین میتوان گفت خیر، لیزر بیکینی تحت هیچ شرایطی موجب نازایی نمی شود. چون همان گونه که گفته شد با توجه به عملکرد لیزر و تغییرات جزئی که در پوست ایجاد می کند بسیار سطحی هستند. عمق نفوذ پرتوهای لیزر بسیار کم فقط تا فولیکول مو و فقط چند میلیمتر و در کمتر از یک ثانیه صورت می گیرد بنابراین حتی به نقاط دیگر پوست نیز آسیبی نمی رساند. در نتیجه هرگز به اندام های داخلی تولید مثل مانند تخمدان ها، لوله های فالوپ، رحم و … نمی رسند و آن ها را تحت تأثیر قرار نمی دهد پس به هیچ عنوان نمی تواند موجب نازایی شود‌.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد بیکینی

  •  تورم، قرمزی و سوزش. این عوارض بسیار کم و گذرا هستند و در مدت زمان بسیاد کوتاهی برطرف خواهند شد. برای برطرف شدن سریع تر این عوارض می توان از داروی ایبوپروفن استفاده کرد
  •  پوسته پوسته شدن بعد از انجام لیزر
  •  تغییر در رنگ پوست به دلیل تغییرات رنگدانه ای آن که ممکن است پوست تیره تر و یا روشن تر بشود که این مسئله نیز موقتی بوده و برطرف خواهد شد.
  •  ایجاد سوختگی و تاول بسیار به ندرت در مواردی که انجام لیزر به دلیل مهارت نداشتن اپراتور و یا استفاده از دستگاه های بی کیفیت درست انجام نشود.
  •  ایجاد اسکار و جای زخم نیز می تواند به دلیل اشتباه اپراتور صورت بگیرد.

آیا لیزر یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد بیکینی است؟

در واقع لیزر در بین روش های دیگر از بین بردن موهای زائد یک روش بسیار مؤثر است. بعد از گذراندن جلسات موردنیاز رشد موها به صورت خیلی نازک و کمرنگ انجام می شود، که معمولاً برای گرفتن نتیجه مطلوب به ۶ جلسه انجام لیزر نیاز است. اما بهتر است انجام لیزر به صورت هر چند وقت یکبار حداقل هر دو سال یکبار طبق تشخیص پزشک انجام شود تا رفته رفته رشد موهای زائد به صورت کامل متوقف شود.

سایر نکات لیزر بیکینی

هزینه لیزر بیکینی با توجه به نوع پوست و تعداد  جلسات مورد نیاز شما عزیزان طبق تشخیص پزشک تعیین می شود. لازم به ذکر است در مرکز زیبایی دکتر امامی سیگاردوی تمام روش های درمان و زیبایی از جمله انجام لیزر با مناسب ترین هزینه ها برای شما عزیزان انجام می شوند.

♦ حتماً باید توجه داشت که انجام لیزر مخصوصاً برای ناحیه حساسی از بدن مثل بیکینی حتماً باید در کلینیک های زیبایی معتبر و توسط پزشک متخصص انجام گیرد، در غیر این صورت عوارض های غیر قابل جبرانی به دنبال خواهد داشت.

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگاردوی با اطمینان خاطر شما عزیزان به وسیله ی مجهزترین دستگاه های لیزر خود بدون هیچ عوارضی بهترین مرکز لیزر در شهر رشت می باشد. کلینیک تخصصی دکتر امامی ارائه بهترین خدمات انجام لیزر خود را جهت از بین بردن موهای زائد بدن از جمله بیکینی که از مناطق حساس بدن بالاخص برای خانم ها می باشد توسط بهترین و مجهزترین دستگاه های لیزر خود به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می دهد.

در صورت قصد انجام لیزر جهت از بین بردن موهای زائد هر نقطه ای از بدن خود با مشاوران ما تماس بگیرید و در صورت اطمینان از نداشتن هیچ گونه خطر و عوارضی برای پوست شما عزیزان از انجام این روش در این کلینیک و به دست آوردن دوباره ی زیبایی و شادابی پوست خود نهایت لذت را ببرید.

2 دیدگاه

    • سلام و وقت بخیر
      در کلینیک پوست مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی جهت انجام لیزر موهای زائد از برترین و به روزترین دستگاه های لیزر همگام با اخرین تکنولوژی روز دنیا بهره برده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *