تزریق ژل و فیلر به خط لبخند یکی از راهکارهای جوانسازی صورت و پرکننده نواقص اطراف دهان و زیبا سازی چهره است که امروزه به روشی پر طرفدار، بدون عارضه و با نتیج آنی تبدیل شده است.

خط لبخند از اجزای طبیعی صورت بوده و در هنگام خندیدن بر روی صورت نمایان می ‌شود. این خط در اثر افزایش سن بیشتر خود را نشان داده و نمایی افسرده و خسته را به چهره افراد می‌ بخشد. خط خنده به نواحی از صورت گفته می‌ شود که از دو طرف بینی تا گوشه‌ های لب کشیده ‌شده و در اثر خندیدن و کشیدگی لب به‌ صورت دو خط عمودی در کناره ‌های لب دیده می‌ شود.

خط خنده بسیار حساس بوده و به‌ راحتی تحت تاثیر مواردی چون کاهش یا افزایش وزن، استرس، بی‌ خوابی، افزایش سن و اضطراب‌ های روزانه قرار می ‌گیرد. خندیدن و ایجاد لبخند بر چهره یکی از زیباترین حالت ‌های چهره در هر فردی بوده که در هر سنی صورت را زیبا و دل ‌نشین نمایان می‌ کند.

هرچه سن افراد افزایش یابد، افتادگی گونه‌ ها و شل شدگی پوست صورت به ایجاد خط خنده کمک کرده و لایه‌ های چربی به‌ مرور حجم خود را از دست می ‌دهند. بنابراین دیگر پوست توانایی حمایت از بافت ‌های خود را نداشته و گونه دچار افتادگی شده و با فشار آوردن به ناحیه پایینی خود سبب ایجاد خط لبخند می ‌شود.

یکی از روش‌ های از بین بردن خط و خطوط لبخند در پوست صورت افراد، استفاده از ژل و فیلر است. موادی که در این روش ‌ها جهت از بین بردن چین‌ وچروک ها استفاده می ‌شود دارای اسید هیالورونیک بوده که توانایی کلاژن سازی در پوست را دارا است. استفاده از این مواد تمامی فرورفتگی ‌ها و افتادگی‌ های پوست را از بین برده و جایگزین بسیار مناسبی برای چربی ‌های از بین‌ رفته می ‌باشد.

این ژل ‌ها دارای انواع مختلفی هستند که بر اساس تشخیص پزشک مربوطه و متناسب با نوع پوست افراد انتخاب ‌شده و تزریق می ‌شوند.

فیلر خط خنده چیست؟

فیلرها یکی از روش‌ های حجم دهی به بخش های مختلف صورت هستند. با بافت منسجم خود برای ایجاد پرکنندگی نواحی فرو رفته و افزایش حجم و یا از بین بردن چین ‌وچروک و خطوط به‌ وجود آمده در پوست صورت به ‌خصوص در نواحی اطراف دهان استفاده می شود.  بسیاری از متخصصان این روش‌ را به روش‌ های دیگر درمانی ترجیح داده و توصیه می ‌کنند.

تزریق فیلر در پوست سبب جوان‌ سازی و پر کردن پوست شده و بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته‌ است. این روش کاملاً بی ‌عارضه بوده و طراوت و شادابی پوست را به چهره افراد بازمی ‌گرداند.

همان ‌طور که گفته شد، با افزایش سن سطح کلاژن سازی پوست کاهش‌ یافته و منجر به کاسته شدن حجم پوست و شل شدن آن می ‌شود. تزریق فیلر به خط اخم، لبخند و سایر نواحی در صورت که دچار فرورفتگی و ایجاد خطوط عمیق شده، روش درمانی مفیدی است که در کنار و یا جایگزین سایر روش های جوانسازی پوست مانند تزریق بوتاکس توسط پزشک تجویز می شود.

یکی از مهم ‌ترین نقاطی از صورت که با افزایش سن دچار تغییرات چشمگیری می ‌شود، ناحیه خطوط لبخند است که بهترین و مناسب‌ ترین روش جهت از بین بردن این خطوط، تزریق فیلر توسط متخصص است.

روش تزریق و ماندگاری فیلر خط لبخند

ماندگاری فیلرها همیشگی نبوده و پس‌ از گذشت مدتی به‌ مرور از بین‌ رفته و باید مجدداً تزریق شود. این میزان ماندگاری در بین برندهای مختلف فیلر هیالورونیک اسید متفاوت است و این میزان ماندگاری بین 6 ماه تا دوسال متغیر است.

 روش تزریق فیلر به خط لبخند به این صورت است که ابتدا متخصص مربوطه با توجه به شرایط پوست و میزان عمق خطوط لبخند که بر اثر خندیدن به‌ وجود آمده است، میزان مشخصی از فیلر را آماده می ‌نماید. سپس توسط سوزن‌ های ریزی به نام کانول که هم درد را کاهش داده و هم کبودی را به حداقل می‌ رساند تزریق را انجام داده و نواحی خالی را پر می ‌نماید.

مواد اصلی تشکیل‌ دهنده و بیس اصلی فیلر ماده ‌ای به نام هیالورونیک اسید است. با تزریق هیالورونیک اسید به داخل پوست، بلافاصله جوان ‌سازی و ترمیم پوست صورت را آغاز کرده و به پر شدن خطوط خنده کمک کرده و فرم و شکل اولیه اطراف لب را بازمی ‌گرداند. درمان توسط فیلر جهت جوان ‌سازی پوست به مدت ۲۰ دقیقه به طول انجامیده و حتما باید توسط متخصصان در این حرفه انجام بگیرد.

عوامل ایجاد خط خنده

عوامل بسیار زیادی سبب ایجاد و بروز خط خنده می ‌شوند که از این عوامل می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش انعطاف‌ پذیری پوست
 • کاهش حجم چربی و جذب استخوان ماندیبولار
 • استرس و اضطراب
 • خستگی‌ های مداوم و کم‌ خوابی
 • افزایش سن
 • کاهش حجم بافت نرم و آتروفی درم
 • کاهش عضلات و هیپردینامیک در ناحیه تحتانی صورت
 • استعمال دخانیات و اشعه فرابنفش خورشید
 • کاهش و یا اضافه‌ وزن شدید در زمانی کوتاه

مزایای تزریق فیلر

تزریق فیلر مزیت های بیشتری نسبت به سایر درمانهای ناحیه خط خنده و سایر اجزای صورت دارد که عبارتنداز:

 • کمترین میزان آلرژی و حساسیت برای پوست تمامی افراد
 • این نوع از درمان دوران نقاهت نداشته و به‌ سرعت می ‌توان به زندگی روزمره ادامه داد
 • در صورت عدم رضایت افراد بعداز تزریق، می ‌توان فیلر تزریق‌ شده را با تزریق آنزیم از بین برد
 • درمان توسط تزریق فیلر نیاز به بستری نداشته و به‌ صورت سرپایی انجام می ‌شود
 • در زمانی کوتاه بهترین نتیجه را به ‌دنبال خواهد داشت
 • تزریق فیلر چربی‌ ها و حجم ازدست‌ رفته پوست را بازمی ‌گرداند و دارای عوارض جانبی بسیار کمتری است

مراقبت ‌های قبل و بعد از تزریق فیلر

اولین نکته در تزریق فیلر، بهتر است قبل‌ از شروع تزریق و بعد از اتمام آن مقدار بسیار زیادی آب بنوشید. همچنین اگر دارویی را مصرف می ‌کنید که‌ سبب تورم و کبودی می‌ شود، از مصرف آن قبل‌ از تزریق خودداری نمایید. بعد از تزریق فیلر از قرارگیری در مقابل نور مستقیم خورشید و تجهیزات حرارتی جلوگیری کرده و بعد از اتمام کار محل تزریق را به‌ هیچ‌ عنوان ماساژ نداده و دست ‌کاری نکنید. تورم و کبودی ایجاد شده بعد از تزریق طبیعی بوده و بهتر است جهت جلوگیری از استرس و اضطراب، فردی را همراه با خود به کلینیک برده و تزریق فیلر را انجام دهید.

تزریق ژل خط خنده

یکی دیگر از روش‌ های جوان‌ سازی و پر کردن خط لبخند، تزریق ژل در زیر پوست صورت است.

عده ‌ای تصور می ‌کنند که تزریق ژل به اعصاب آسیب رسانده و بخشی از صورت را فلج می ‌کند. ژل هایی که در این روش استفاده می ‌شوند خاصیت پر کننده داشته و نواحی از پوست که چربی خود را از دست داده ‌اند پر می‌ نماید. در این روش از درمان، ابتدا پوست صورت توسط متخصص بررسی شده و حجم ژل مورد نیاز جهت تزریق تعیین می ‌شود و مراقبت ‌های قبل و بعد از تزریق ژل به بیمار داده می ‌شود.

 سپس پزشک مربوطه محل تزریق را مشخص کرده و بعد از ضدعفونی و بی‌ حسی ناحیه، ژل را تزریق می ‌نماید. ماندگاری تزریق ژل مانند تزریق فیلر همیشگی نبوده و پس‌ از مدتی از بین‌ رفته و مجدداً باید تمدید شود.

مزایای تزریق ژل خط لبخند

 • تزریق ژل موجب افزایش حجم اطراف دهان و لب می ‌شود
 • پس‌ از تزریق ژل به‌ سرعت می‌توانید بعد از گذشت مدتی کوتاه آرایش نمایید
 • این روش از درمان به افزایش الاستین و کلاژن سازی پوست کمک می ‌کند
 • در این تکنیک زیبایی پوست چهره جوان ‌تر شده و نرم و صاف ‌تر می ‌شود
 • تزریق ژل به خط لبخند همانند تزریق فیلر درمان سرپایی بوده و بدون بیهوشی، پانسمان و بستری انجام می ‌شود
 • یکی دیگر از مزیت‌ های تزریق ژل، مشاهده نتایج به ‌دست‌آمده بلافاصله پس‌ از تزریق است
 • هزینه تزریق ژل به ناحیه خط لبخند چندان زیاد نبوده و سرعت در این نوع از درمان بالا می ‌باشد

مراقبت‌ های قبل و بعد از تزریق ژل به خط لبخند

قبل‌ از تزریق ژل به خط لبخند، ابتدا به یک پزشک ماهر در یک کلینیک معتبر مراجعه کنید. سپس بعد از مشاوره با پزشک مربوطه و مشاهده نمونه کارهای او، به مدت یک هفته قبل‌ از تزریق ژل از مصرف الکل، استعمال دخانیات و مصرف داروهای رقیق ‌کننده خون پرهیز نمایید.

 پس‌ از تزریق ژل، بهتر است از کمپرس یخ جهت کاهش درد و کبودی بعد از تزریق استفاده کرده و دارو هایی که توسط پزشک تجویز شده‌ اند را استفاده نمایید. همچنین بعد از تزریق از ماساژ دادن و دست ‌کاری محل تزریق پرهیز کرده و به مدت ۲۴ ساعت از آرایش صورت پرهیز نمایید. تا زمانی‌ که پزشک تعیین کرده ‌است از رفتن به استخر، سونا و حمام‌ های طولانی اجتناب نمایید.

هزینه تزریق ژل و فیلر خط خنده 

هزینه تزریق ژل و فیلر بسته به میزان مورد نیاز دوز تزریقی دارد و حجم فیلر تزریق شده و عمق خطوط لبخند تعیین کننده میزان هزینه بر اساس واحد سی سی دارد. هر چه عمق خط خنده بیشتر باشد، هزینه نیز بیشتر می ‌شود. همچنین بر اساس نوع کلینیک، محل و سابقه کلینیک و پزشک مربوطه هزینه متفاوت بوده و نمی ‌توان قیمت مشخصی را برای آن در نظر گرفت.

کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی واقع در رشت ، یکی از بهترین و معتبرترین مراکز زیبایی و جوان ‌سازی بوده و تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور می ‌باشد. این مرکز یکی از مجهزترین و بروزترین کلینیک ‌ها در رشت بوده و دارای پزشکان و متخصصین بسیار ماهر و باسابقه است و از بهترین دستگاه ‌های به ‌روز دنیا و بهترین تجهیزات استفاده می ‌نماید. مشتریان می ‌توانند جهت دریافت وقت و مشاوره توسط شماره‌ های موجود در سایت با این کلینیک تماس گرفته و اطلاعات خود را دریافت نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *