با پا گذاشتن افراد به سنین بالاتر و نزدیک شدن به سنین میانسالی، خط و خطوط و چین‌ و چروک هایی در چهره آنها ایجاد می ‌شود و دلیل آن ‌هم کشیدگی، نازکی و افتادگی پوست است. بسیاری از افراد از ظاهر شدن این خط و خطوط ناراضی بوده و می‌ خواهند که همانند دوران جوانی، دارای چهره‌ ای جوان و شاداب باشند، از این رو رو به روش هایی همچون تزریق ژل و فیلر به خط اخم روی می آورند.

علاوه‌ بر سن، عواملی مانند استرس، فشار روانی، نور خورشید و ژنتیک نیز در ایجاد این خطوط در چهره تاثیر داشته و به‌ همین دلیل ممکن است که آنها در سنین بسیار پایین نیز پدیدار شوند. یکی از خطوط بسیار مهم در چهره افراد، خط اخم است. افرادی که دارای خط اخم هستند، چهره آن‌ ها دارای ظاهری عبوس و ناراحت بوده و علت پیدایش این خطوط، در نتیجه حرکت مداوم ماهیچه‌ ها در ناحیه بین دو ابرو می ‌باشد.

تزریق فیلر خطوط اخم

تزریق ژل در پوست چهره در مناطقی انجام می ‌شود که دارای ماهیچه ضعیف و افتاده بوده و سبب بهبود در این ناحیه از چهره می‌ شود. به دلیل خاصیت و ویژگی پرکننده ژل ‌ها که دارای هیالورونیک اسید هستند به آنها فیلر Filler نیز گفته می ‌شود. تزریق فیلر علاوه‌ بر خط اخم، در گونه و خط خنده نیز انجام‌ شده و روشی بسیار مدرن و با بازدهی بسیار بالا می ‌باشد. در واقع فیلر به مانند ژلی است که با تزریق آن در نواحی ضعیف پوست چهره، خلأ ایجاد شده و حجم ازدست ‌رفته آن قسمت از پوست را جبران کرده و پر می ‌نماید.

هزینه پرداختی جهت انجام فیلر نسبت‌ به تزریق بوتاکس بیشتر بوده و به دلیل سرعت‌ عمل بالا در انجام آن، متخصصان بیشتر از فیلر جهت از بین بردن خطوط اخم استفاده می‌ کنند. البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که هر فرد باید با توجه به نسخه پزشک و متخصص مربوطه عمل کرده و می ‌تواند به گفته‌ پزشک خود، از یکی از روش‌ های بوتاکس و یا فیلر استفاده نماید.

خط اخم چیست؟

بسیاری از افراد گمان می ‌کنند که خط اخم، به خطوط ایجاد شده در بالای ابرو و روی پیشانی گفته می ‌شود. در واقع خطوط اخم به خطوطی گفته می‌ شود که به‌ صورت عمودی در بین دو ابرو ایجاد شده و ممکن است در هر سنی حتی در سنین پایین نیز خود را نشان دهند.

علت به وجود آمدن خطوط اخم در بین دو ابرو جمع شدن بافت بین دو ابرو و حرکات پی ‌درپی ماهیچه‌ های آن است. خطوط اخم تحت تاثیر نور خورشید و ژنتیک ایجاد شده و ظاهر شدن آنها در سنین پیری امری بسیار طبیعی بوده ولی اگر در سنین کمتر و حتی جوانی ایجاد شوند، می‌ تواند بسیار ناراحت ‌کننده باشد. ازاین ‌رو راه‌ هایی مانند تزریق ژل و تزریق بوتاکس وجود دارند که به وسیله این روش ‌ها می‌ توان علاوه‌ بر خطوط اخم، چین‌ و چروک ها، خط خنده و غیره را از بین برده و پوست را بازسازی کرد.

نحوه انجام تزریق ژل به خطوط اخم

در ناحیه بین دو ابرو و خطوط اخم، رگ‌ های خونی بسیار ریزی وجود دارند که به سمت چشم کشیده شده ‌اند. ازای ن‌رو تزریق ژل یا فیلر در این ناحیه باید توسط یک متخصص بسیار ماهر در این زمینه انجام ‌شده تا هیچگونه صدمه و آسیبی به فرد وارد نشود.

قبل‌ از انجام تزریق ژل و فیلر خط اخم، پزشک مربوطه تمامی نقاط صورت مانند حالت ابرو، حالت چهره، ویژگی‌ های متفاوت پوست و وضعیت خطوط اخم و همچنین افتادگی پلک و فرورفتگی ‌های شقیقه را به‌ طور کامل مورد بررسی قرار می ‌دهد. سپس او با بیمار در رابطه با پوست چهره و صورت و نتیجه به ‌دست‌آمده از طریق تزریق فیلر صحبت کرده و او را از روند کار و عوارض جانبی احتمالی این تزریق و همچنین دستورالعمل‌ های لازم بعد از انجام تزریق را مطلع می سازد.

 پس‌ از طی این مراحل عکسی از پیشانی بیمار قبل‌ از عمل گرفته‌ شده و پیشانی او توسط الکل ضدعفونی می‌ شود. متخصص مربوطه پس‌ از آماده ‌سازی فیلر با توجه به مقدار مورد نیاز، به بیمار می‌ گوید که ابروهای خود را بالا داده و دکتر نقاط تزریق را مشخص می ‌کند. با استفاده از کرم موضعی بی‌حسی کمی محل تزریق را سر کرده و شروع به تزریق می‌ نماید.

 سوزن‌ هایی که در این نوع از تزریق استفاده می ‌شوند بسیار ریز بوده و به‌ همین دلیل بیمار در حین انجام آن دچار درد نخواهند شد. همچنین تزریق ژل در خط ابرو توسط متخصص، دارای صدمات جبران ‌ناپذیری نبوده و خطری سلامت شما را تهدید نمی‌ کند.

چه افرادی باید از تزریق ژل خط اخم استفاده کنند؟

نیاز به تزریق ژل و فیلر خط اخم در هر فرد متفاوت بوده و افراد می‌ توانند بنابر دلایل شخصی خود در هر زمانی برای تزریق ژل اقدام نمایند. زیبایی و جوانی پوست و همچنین داشتن چهره ‌ای شاداب برای تمامی افراد بسیار مهم بوده و در هر سنی سعی می‌ کنند به روش‌ های متفاوت چهره خود را جوان و زیبا به ‌نظر برسانند.

ولی بر طبق آمارها و شواهد موجود، بیشترین کسانی که برای تزریق فیلر به مراکز مربوطه مراجعه می‌ کنند، افراد بالای ۳۵ سال هستند که این خطوط پیش‌ آمده را اوایل پیری می ‌نامند. در واقع می ‌توان گفت که هر زمانیکه افراد خطوط اخم را در چهره خود مشاهده کردند، اقدام به تزریق ژل کرده و چهره خود را بازتر و پوست خود را جوان ‌تر می ‌کنند.

عوارض تزریق فیلر خط اخم

یکی از مهم‌ ترین سوالاتی که برای کسانی که قصد تزریق ژل را دارند، این است که آیا تزریق فیلر در خطوط اخم دارای عوارض می ‌باشد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که اگر این تزریق در یک مرکز و کلینیک بسیار تخصصی و معتبر و تحت نظر یک متخصص انجام ‌شود، هیچگونه عوارض جدی نخواهد داشت. از مهم ‌ترین عوارض جانبی کوتاه ‌مدت تزریق ژل می ‌توان به احساس خارش و درد، قرمزی، کبودی و تورم اشاره کرد که این علایم به ‌زودی و پس از چندروز اول از بین‌ رفته و اثری از آنها باقی نخواهد ماند.

ممنوعیت تزریق ژل خطوط اخم 

تمامی افراد قادر به انجام تزریق ژل در خط اخم نبوده و از جمله این افراد می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افرادی که دارای بیماری‌های خود ایمنی مانند دیابت هستند
 • افرادی که به ترکیباتی مانند ژل حساسیت دارند
 • کسانی که دارای عفونت باکتریایی در پوست خود هستند
 • افراد مستعد به کلوئید
 • خانم ‌های باردار و شیرده
 • افرادی که دارای ویروس تبخال بوده و این ویروس در بدن آنها فعال است
 • کسانی که دارای سن کمتر از ۱۸ سال می‌ باشند

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط اخم

 • استفاده از کرم آرنیکا و یا قرص جهت از بین بردن التهاب با تجویز پزشک پس‌ از تزریق مؤثر است.
 • در اولین روز تزریق ژل، استفاده از کمپرس یخ به مدت ۵ دقیقه هر ۲ ساعت موثر بوده و کمپرس را در ناحیه تزریق فشار ندهید
 • در هنگام خواب، پیشانی خود را به زمین نچسبانده تا فشار به محل تزریق وارد نشود
 • مدتی کوتاه پس‌ از تزریق، انجام آرایش مانعی نداشته درصورتی ‌که فشاری به ناحیه تزریق وارد نشود
 • به مدت ده روز از تماس با آب گرم و باد سشوار با قسمت هایی که تزریق داشته اید باید جلوگیری شود

قیمت تزریق ژل خط اخم

قیمت تزریق ژل با توجه به میزان استفاده از آن و همچنین نوع ژل مصرفی که می تواند شامل فیلر متفاوت بوده و دارای قیمت مشخصی نیست. از طرفی نوع کلینیک زیبایی و همچنین شهر و محل نیز در تعیین قیمت تزریق فیلر تاثیر داشته و بهای پرداختی آن متفاوت است.

تزریق ژل خط اخم در رشت

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی، یکی از تخصصی‌ ترین و معتبرترین کلینیک ‌های موجود در شهر رشت بوده و دارای سال ‌ها تجربه درخشان در زمینه زیباسازی و جوان‌ سازی پوست می‌ باشد. تمامی پزشکان و متخصصان مشغول به کار در این مجموعه همگی در حرفه خود بسیار ماهر و کاربلد بوده و دارای تجارب فراوانی در حیطه کاری خود هستند.

هدف این کلینیک ارائه بهترین خدمات به مراجعه‌ کنندگان خود بوده و تمامی انتظارات آنها را به بهترین شکل برآورده می‌ نماید. جهت دریافت وقت و یا اطلاعات زیبایی، می‌ توانید توسط راه های ارتباطی موجود در سایت با این مجموعه تماس گرفته و با این کلینیک در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *