افزایش حجم مچ و ساق پا از طریق انتقال چربی، یکی از روش‌ های جراحی غیر تهاجمی و زیبایی بسیار محبوب و پر طرفدار است. تزریق چربی به مچ و ساق پا، تحت عنوان انتقال چربی نیز شناخته می‌ شود و روشی بسیار رایج برای افرادی است که از ظاهر لاغر مچ و ساق پای خود ناراضی هستند. این روش از انتقال چربی، برای بزرگ کردن حجم ساق و مچ پا انجام می‌ شود و پزشک متخصص با استخراج چربی از طریق لیپوساکشن از بخش‌ های دیگر بدن، آن را به قسمت‌ های مچ و ساق پا انتقال می‌ دهد.

پیوند چربی به مچ و ساق پا

تزریق چربی که تحت عنوان انتقال چربی و یا پیوند چربی نیز شناخته می‌ شود، یکی از روش‌ های بسیار رایج و محبوب در جوان‌ سازی و افزایش حجم بخش‌ های متفاوت بدن بوده و روشی کاملاً غیر تهاجمی است. تزریق چربی برای جوان‌ سازی نواحی مختلفی از بدن همچون صورت، ناحیه تناسلی، باسن، و به‌ ویژه مچ و ساق پا به‌ کار برده می‌ شود و دارای ماندگاری طولانی مدت‌ تری نسبت‌ به سایر روش‌ های جوان‌ سازی می‌ باشد. تزریق چربی به نواحی مختلف پا همچون ساق و مچ نیز جهت اهداف زیبایی و جوان‌ سازی انجام شده و در این روش، چربی مورد نیاز برای تزریق، از بدن خود فرد گرفته شده و پس‌ از حذف ناخالصی‌ ها، میزان چربی مورد نیاز به ناحیه‌ مورد نظر توسط پزشک متخصص تزریق می‌ شود. استفاده از چربی فرد در این روش از جوان‌ سازی، احتمال عوارض جانبی را تا میزان زیادی کاهش داده و سلول‌ های زنده چربی در ناحیه تزریق نیز به‌ دلیل حافظه‌ی ژنتیکی خود، به‌ راحتی به رشد، کاهش و یا فعالیت خود ادامه می‌ دهند.

آیا تزریق چربی به مچ و ساق پا، جای زخم بر جای می‌ گذارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که یکی از بزرگ‌ ترین مزایای تزریق چربی به مچ و ساق پا جهت افزایش حجم پا و زیبایی آن، دارای حداقل جای اسکار بر نواحی استخراج و تزریق چربی است. تمامی بیمارانی که این روش از جراحی را برای افزایش حجم پای خود انجام می‌ دهند، می‌ توانند انتظار داشته باشند که حداقل دو اسکار برای استخراج چربی و دو اسکار بر روی پا برای انتقال چربی خواهند داشت. اما این اسکار ها، دارای برش‌ های بسیار کوچکی هستند و جای زخم آن‌ ها نیز معمولاً ناچیز است و به‌ مرور زمان کاملاً محو می‌ شود. بنابراین شما عزیزان می‌ توانید بدون نگرانی از باقی ماندن جای زخم، عمل تزریق چربی به مچ و ساق پای خود را انجام دهید.

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به مچ و ساق پا

به‌ طور کلی تمامی افرادی که دارای مچ و ساق پای بسیار لاغر هستند، می‌ توانند از روش چربی تزریق چربی برای افزایش حجم پای خود استفاده نمایند. از دیگر کاندیدا های مناسب برای تزریق چربی به پا نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • افرادی که دارای سلامت جسمانی کامل هستند
 • افرادی که دارای چربی مناسب برای استخراج و تزریق به پا می‌ باشند
 • افرادی که دارای فرم نامناسبی در مچ و ساق پای خود هستند
 • افرادی که به‌ طور مادرزاد دارای مشکل در ظاهر ساق و مچ پا می‌ باشند

اقدامات لازم قبل‌ از تزریق چربی به پا

به‌ طور کلی قبل و بعد از هر عمل جراحی زیبایی، تجویز ها و توصیه‌ هایی توسط پزشک متخصص به بیمار ارائه می‌ شود که از جمله اقدامات لازم قبل‌ از تزریق چربی به مچ و ساق پا، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ارائه آزمایش‌ ها و مدارک مرتبط با سلامت بیمار به پزشک قبل‌ از انجام تزریق چربی
 • عدم استعمال دخانیات به مدت ۲ هفته قبل‌ از انجام جراحی
 • عدم مصرف دارو های ضد التهاب و انعقاد دهنده خون قبل‌ از تزریق
 • مطلع کردن پزشک در خصوص بیماری‌ های خاص

نحوه تزریق چربی به مچ و ساق پا

مراحل انجام تزریق چربی به مچ و ساق پا به این صورت است که ابتدا پزشک مربوطه چربی مورد نیاز برای تزریق را در نواحی از بدن که دارای بیشترین میزان چربی لازم است، توسط لیپوساکشن استخراج نموده و پس‌ از خالص سازی آن، به میزان لازم چربی مورد نیاز را به ساق و یا مچ پا تزریق می‌ نماید. هر دو محل برداشت و تزریق چربی نیز توسط پزشک به‌ طور کامل بی‌ حس شده و محل استخراج به طور کامل پانسمان می شود.

این روش از زیباسازی، یکی از روش‌ های جراحی کم تهاجمی و دارای عوارض بسیار پایین می‌ باشد و لازم به ذکر است که جهت جلوگیری از عفونت و عوارض جبران‌ ناپذیر، بهتر است تزریق چربی به مچ و ساق پا را در کلینیک ها و مجموعه‌ های بسیار معتبر و شناخته‌ شده و تحت نظر پزشکان متخصص در این حرفه انجام دهید.

اقدامات لازم بعد از تزریق چربی به مچ و ساق پا

از جمله اقدامات لازم پس‌ از انجام تزریق چربی به مچ و ساق پا، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • توصیه می‌ شود جهت جلوگیری از تورم بعد از تزریق چربی به مچ و ساق پا، از مصرف غذا های شور خودداری نمایید
 • پس‌ از انجام تزریق چربی به ساق و مچ پا، به مدت چند روز به پا های خود استراحت دهید
 • جهت افزایش روند بهبودی در محل تزریق، از مواد غذایی که حاوی آنتی‌ اکسیدان هستند میل نمایید
 • جهت جلوگیری از جا به جایی چربی در مچ پا و ساق پا، از نرمش پا جلوگیری نمایید
 • وجود درد، تورم، التهاب و غیره در ناحیه تزریق چند روز پس‌ از انجام جراحی کاملاً طبیعی بوده و به‌ زودی از بین خواهند رفت
 • برای دریافت نتیجه بهتر از تزریق چربی به پا، به مدت یک ماه از رفتن به سونا و حمام های آب گرم جلوگیری نمایید
 • برای عدم لخته شدن خون در پا، به‌ هیچ‌ عنوان به پا های خود فشار نیاورده و آرام حرکت کنید

تزریق چربی در رشت

مزایای تزریق چربی به مچ و ساق پا

از جمله مزایای این نوع از تزریق چربی، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ایجاد فرم مناسب در ناحیه مچ و ساق پا
 • جوان‌ سازی و زیباسازی انحنای پا
 • ایجاد تناسب مناسب در اندام
 • روش کم تهاجمی در زیبا سازی و جوان‌ سازی اندام
 • افزایش حجم مچ و ساق پا
 • استفاده از چربی بدن فرد و تزریق آن به ناحیه مورد نظر
 • روشی بسیار ایمن و کم عارضه
 • دارای برش‌ های بسیار کوچک در ناحیه استخراج و تزریق چربی
 • دارای دوره نقاهت بسیار کوتاه‌ مدت
 • عدم نیاز به بیهوشی و بخیه

تعداد جلسات مورد نیاز برای تزریق چربی به پا

به‌ طور کلی پزشکان متخصص در این حرفه، تنها یک جلسه را برای تزریق چربی به مچ و ساق پا کافی دانسته و پس‌ از گذشت دوره بهبودی و معاینه نهایی، در صورت نیاز به تزریق چربی مجدد، بیمار را مطلع می‌ سازند.

ماندگاری چربی در مچ و ساق پا

همان‌ طور که می‌ دانید افراد، دارای سوخت‌ و ساز و سیستم دفاعی بسیار متفاوتی با یکدیگر هستند و به‌ دلیل برداشت چربی در این روش از زیبایی از بدن خود فرد، بنابراین هر کدام از افراد دارای ماندگاری متفاوتی در تزریق چربی به پا می‌ باشند.

عوارض تزریق چربی به پا

به‌ طور کلی تزریق چربی به نواحی مختلف بدن از جمله مچ و ساق پا، دارای عوارض جانبی خاصی نبوده و التهاب، درد و کبودی در ناحیه تزریق نیز پس‌ از چند روز از جراحی به‌ طور کامل از بین خواهند رفت. همچنین اسکار های باقی‌ مانده از برداشت چربی نیز در صورت نگهداری و مراقبت اصولی، طی چند روز پس‌ از جراحی به‌ طور کامل بهبود یافته و دارای عارضه خطرناکی نمی‌باشد.

اما لازم به ذکر است که انجام این تزریق چربی در کلینیک های نامعتبر و تحت نظر پزشکان غیر متخصص، می‌ تواند مشکلات بسیار جدی و جبران‌ ناپذیری را علاوه‌ بر ناحیه استخراج، در ناحیه تزریق نیز به وجود آورد.

هزینه تزریق چربی به پا

هزینه تزریق چربی به پا، با توجه به فاکتور هایی همچون میزان چربی استخراج شده، مهارت پزشک مربوطه، تجهیزات مصرفی، کلینیک زیبایی و غیره بسیار متفاوت است و نمی‌ توان هزینه مشخصی را برای آن مشخص نمود.


اینجا بخوانید: تزریق چربی به لب

در پایان

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی واقع در شهر رشت، دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور می‌ باشد و با بهره ‌مندی از نوین ترین تکنولوژی ها و تیم پزشکی بسیار متخصص و باتجربه، انواع خدمات زیبایی و درمانی نظیر تزریق چربی، تزریق ژل، تزریق بوتاکس، آر اف فرکشنال و… را به شما عزیزان ارائه می‌ دهد. شما می‌ توانید جهت استفاده از خدمات زیبایی این کلینیک، به دو صورت آنلاین و تلفنی اقدام نموده و برای دریافت راهنمایی‌ ها و مشاوره‌ های لازم نیز با این مجموعه تماس و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *