در طی عمل حجم دهی سینه توسط انتقال چربی، جراحان و متخصصین زیبایی از طریق لیپوساکشن جهت حذف سلول‌ های چربی از بدن شما استفاده می ‌کنند. برخی از بانوان از اندازه و حجم سینه‌ های خود ناراضی بوده و به‌ همین دلیل اقدام به افزایش سایز آن ها می ‌نمایند.

امروزه روش‌ های بسیار متفاوتی برای افزایش حجم و همچنین تغییر سایز سینه ها وجود دارند که از محبوب‌ ترین آن ها می ‌توان به تزریق چربی به سینه اشاره نمود.

تزریق چربی به سینه چیست؟

اصطلاح انتقال چربی به سینه در دنیای پزشکی به‌ معنای فرآیند برداشتن چربی از قسمت دیگری از بدن بیمار از طریق لیپوساکشن و ایجاد تغییراتی در آن و همچنین استفاده از آن جهت پر کردن سینه ها و حجم دهی به آن ها می ‌باشد. کسانی که تمایل به ایجاد حجم در سینه‌ های خود دارند، می ‌توانند از طریق تزریق چربی به سینه های خود، حجم آن ها را افزایش داده و به اندازه دلخواه خود برسانند. به‌ طور عمده چربی هایی که از قسمت‌ های مختلف بیماران استخراج می ‌شوند، نواحی پهلو، شکم و یا باسن هستند و این چربی ها پس‌ از انجام تغییراتی بر روی آن ها، آماده برای تزریق در سینه می ‌شوند.

عمل تزریق چربی به سینه توسط پزشکان و متخصصین جراح پلاستیک انجام‌ شده و باید در محیط‌ های کاملاً استریل و در اتاق عمل صورت گیرد. تزریق چربی به سینه دارای مزایا، عوارض مختلفی بوده و ماندگاری آن در افراد متفاوت است. به‌ همین دلیل ما در این مقاله سعی داریم تا هر یک از مزایا و عوارض تزریق چربی به سینه را بررسی کرده و هر کدام را مورد مطالعه قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای عمل بزرگ کردن سینه نمی ‌باشند؟

به‌ طور کلی می ‌توان گفت افرادی که دارای چربی بسیار کمی در بدن خود هستند، کاندیدا و گزینه مناسبی برای انتقال چربی نمی ‌باشند. این افراد می ‌توانند به‌ جای این روش، از کاشت سینه استفاده کرده و حجم سینه‌ های خود را افزایش دهند.

همچنین افرادی که دارای وزن بسیار بالایی هستند و نوسانات شدید وزن را تجربه کرده و یا دخانیاتی همچون سیگار را استعمال می ‌کنند، ممکن است کاندیدای مناسبی برای این عمل زیبایی نباشند. بنابراین برای انجام تزریق چربی به سینه، باید از مصرف هرگونه دخانیات خودداری کرده و بتوانید وزن مناسب خود را حفظ نمایید.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به سینه می ‌باشند؟

کاندیدا های مناسب برای انجام این روش عبارتند از:

 • افرادی که دارای سینه‌ های کوچک هستند و قصد بزرگ کردن سایز سینه‌ های خود را دارند.
 • کسانی که دارای سینه‌ های نا متقارن هستند.
 • کسانی که دچار سرطان سینه بوده و قسمتی از سینه خود را در طی جراحی از دست داده اند.
 • کسانی که دارای وزن مناسب و پایدار بوده و دارای سلامت جسمانی هستند.
 • کسانی که در دوران شیردهی و بارداری، فرم مناسب و استاندارد سینه خود را از دست داده و قصد شکل‌ دهی آن ها را دارند.

چگونگی انجام انتقال چربی به سینه

انجام این روش زیبایی به‌ طور خلاصه شامل مراحل زیر است:

در طی انجام عمل تزریق چربی به سینه، پزشک و متخصص مربوطه ابتدا توسط لیپوساکشن جهت برداشت رسوبات چربی از چندین ناحیه بدن شما استفاده می ‌نماید. پس‌ از استخراج چربی، آن ها را در دستگاه سانتریفیوژ قرار داده و تمامی ناخالصی‌ ها را از آن جدا می ‌نماید.

پس‌ از بدست آمدن محلول خالص از چربی، آن ها را توسط سرنگ‌ های مخصوصی جهت تزریق سلول‌ های چربی به بافت داخل سینه‌ ها آماده کرده و آن ها را به سینه منتقل می ‌کند.

ماندگاری عمل تزریق چربی به سینه

نتایج حاصل از تغییر سایز سینه توسط انتقال چربی دائمی بوده اما مشاهده نتایج نهایی آن ممکن است به مدت ۶ ماه به طول بینجامد. زیرا در طول این مدت، سلول‌ های چربی تزریق شده در سینه باید بتوانند در مکان جدید مستقر شده و سازگار با محیط شوند. همچنین به دلیل از بین رفتن برخی از سلول‌ ها پس‌ از تزریق، متخصص سعی می‌ کنند که چربی بیش‌ از حد تعیین‌ شده را در تزریقات اولیه انتقال دهند.

مزایای تزریق چربی به سینه

از جمله مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • به دلیل استفاده از چربی خود بیمار جهت افزایش حجم سینه، احتمال پس زدن چربی در بافت سینه وجود نخواهد داشت.
 • علاوه‌ بر انتقال چربی به بافت سینه و افزایش حجم آن، لیپوساکشن نیز در بدن انجام‌ شده و سبب لاغری در آن ناحیه خواهد شد.
 • در عمل انتقال چربی به بافت سینه، هیچ گونه نیازی به پروتز نخواهد بود.
 • همچنین عوارض جانبی که در استفاده از پروتز جهت افزایش حجم سینه وجود دارد، در روش تزریق چربی به سینه وجود نخواهد داشت.

عوارض انتقال چربی به سینه

از جمله عوارض انتقال چربی به بافت سینه می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • وجود کبودی و خون‌ ریزی در محل لیپوساکشن و همچنین محل تزریق چربی به بافت سینه
 • امکان مرگ بیش‌ از اندازه سلول‌ های چربی انتقال یافته به بافت سینه پس‌ از عمل
 • نکروز و یا حرکت سلول‌ های چربی منتقل شده به سینه به قسمت‌ های متفاوت بدن
 • ایجاد عفونت در ناحیه لیپوساکشن
 • ایجاد کیست‌ های خوش‌ خیم غیر سرطانی پس‌ از تزریق چربی به سینه
 • عدم تقارن سینه ها پس‌ از تزریق به دلیل کم‌ تجربگی پزشک متخصص
 • سفت شدن سینه به دلیل رسوب کلسیم چربی

بهبودی پس‌ از انتقال چربی به سینه

پس‌ از انجام عمل، متخصصین یک باند الاستیک را به‌ دور سینه شما پیچیده و یک سوتین جراحی را به شما می ‌پوشانند. وجود این اتصالات به قرار گیری چربی در جایگاه خود بسیار کمک کرده و سبب فرم دهی به سینه خواهد شد. همچنین پس‌ از این عمل، بهتر است که به مدت یک هفته از انجام کار های سنگین مانند ورزش، خم و راست شدن مداوم و همچنین سایر فعالیت‌ های بدنی خودداری نمایید.

وجود درد، تورم و کبودی حدوداً تا ۳ هفته پس‌ از عمل در قسمت لیپوساکشن و تزریق چربی به سینه وجود داشته و ممکن است تا ۶ ماه نیز ادامه داشته باشد.

از جمله نکات لازم جهت بهبودی بهتر پس‌ از عمل حجم دهی سینه نیز می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سعی کنید از لباس‌ های گشاد استفاده کنید تا به سینه‌ هایتان فشار وارد نشود.
 • جهت جلوگیری از آسیب به شکل سینه‌ هایتان، سعی کنید به پشت بخوابید.
 • از مصرف مسکن‌ ها و آنتی ‌بیوتیک‌ ها نیز خودداری کرده و مطابق با دستور پزشک خود عمل نمایید.

هزینه انجام عمل 

هزینه انتقال چربی به سینه توسط لیپوساکشن بسته به میزان حجم دهی سینه و همچنین ویژگی‌ های بیمار متفاوت بوده و نمی ‌توان هزینه دقیقی را برای آن مشخص نمود. همچنین هزینه این عمل در کلینیک های معتبر و نا معتبر با یکدیگر متفاوت بوده و بنابر هزینه دستمزد جراح، کیفیت عمل، و مراقبت‌ های توصیه شده قبل و بعد از عمل توسط متخصص متفاوت است.


اینجا بخوانید: هر آنچه لازم است در ارتباط با تزریق چربی بدانید

در پایان

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی واقع در استان گیلان، تمامی خدمات درمانی و زیبایی را به مشتریان خود ارائه داده و دارای مجهز ترین تجهیزات و دستگاه‌ های درمانی است. این مجموعه از پزشکانی بسیار متخصص و تحصیل‌ کرده برخوردار بوده و از جمله خدمات آن می ‌توان به لیزر، درمان مشکلات پوستی، خدمات زیبایی و جوانسازی، تزریق چربی، تزریق ژل ، لیفت با نخ، آر اف فرکشنال ، تزریق بوتاکس، پاک‌ سازی پوست و غیره اشاره نمود.

مشتریان عزیز می ‌توانند جهت استفاده از خدمات این مجموعه و همچنین دریافت مشاوره های لازم برای انجام درمان‌ های پوستی، با کلینیک دکتر سیگارودی و شماره تلفن 01332111257 تماس گرفته و با متخصصین ما در ارتباط باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *