تزریق چربی به صورت و سایر قسمت های بدن یکی از روش های پرطرفدار و مؤثر جهت جوانسازی پوست می باشد‌. در طول زندگی همه ی ما انسان ها و در همه ی دوره ها زیبایی و جوانی پوست صورت بسیار مهم و مورد توجه بوده است و مشاهده ی هر نوع نشانه ای از پیری پوست و خط و خطوط در صورت به خصوص برای خانم ها ناخوشایند می باشد. با گذشت زمان و افزایش سن به دلیل از بین رفتن پروتئین های موجود در پوست صورت جوانی و شادابی آن بسیار کمتر می شود، پوست شل شده و نواحی مختلف آن دچار فرورفتگی هایی می شود. در عرصه ی پزشکی روش های بسیار زیادی برای رفع چین و چروک ها، از بین بردن خطوط پوست و فرورفتگی های صورت وجود دارد، اما تزریق چربی به دلیل نتایج بسیار مؤثر، طبیعی و ماندگاری طولانی آن شایع ترین روش در جوانسازی پوست می باشد.

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگاردوی با توجه به نیازهای مراجعه کنندگان عزیز خود جهت جوانسازی و زیبایی پوست آن ها تلاش خود را جهت ارائه تکنولوژی های پیشرفته و به روز در عرصه ی پزشکی قرار داده است.

عملکرد تزریق چربی به صورت

همان طور که گفته شد تزریق چربی به صورت (Fat Transfer) جهت پر کردن نواحی مختلفی از صورت که حجم خود را از دست داده و دچار فرورفتگی شده اند مورد استفاده قرار می گیرد. پروسه ی فرآیند تزریق چربی شامل ۳ مرحله می باشد.

 1. مرحله اول برداشتن چربی های اضافی نواحی مختلف بدن برای تزریق به ناحیه تحت درمان می باشد. این چربی ها از پهلوها، شکم، ران و باسن گرفته می شود.
 2.  مرحله دوم آماده کردن چربی جمع آوری شده برای تزریق می باشد. در این مرحله با جدا کردن هرگونه مایع اضافی و خون آبه از چربی آن را آماده تزریق می کنند که به آن اصطلاحاً شستن چربی گفته می شود.
 3. مرحله سوم و آخر تزریق چربی آماده به ناحیه موردنظر می باشد. در این مرحله ابتدا ناحیه تحت درمان را به صورت استریل و به وسیله بی حسی های موضعی کاملا بی حس کرده سپس با ایجاد برش های خیلی کوچک در محل درمان و وارد کردن وسیله ی مخصوصی به نام کانولا جهت آسیب نرسیدن به توده های چربی آن ها را به کمک سرنگ و یا دستگاه ساکشن به بیرون می کشند.

نکته ی قابل توجه در تزریق چربی که از مزیت های آن به شمار می رود مربوط به چربی تزریق شده است، این چربی از چربی های اضافی نواحی دیگر بدن خود بیمار می باشد به همین دلیل به هیچ وجه هیچگونه واکنش آلرژیک در بدن بیمار را در پی نخواهد داشت.

استفاده از تزریق چربی به صورت و سایر قسمت های بدن شامل موارد بسیاری می شود از جمله:

 • حجم دهی گونه ها
 • برجسته کردن لب ها
 • رفع خط خنده
 • فرم دادن به چانه
 • رفع آکنه و اسکار صورت
 • رفع گودی زیر چشم
 • فرم دادن وحجم دهی به سینه، باسن
 • پر کردن پشت دست ها

هزینه و جلسه درمان تزریق چربی

مدت زمان تزریق چربی بستگی به نوع و مقدار تزریق داشته و حداقل ۱ ساعت می باشد. درد آن بسیار خفیف و از بی حسی های موضعی استفاده می شود. نیاز به بیهوشی ندارد، تعداد جلسات انجام تزریق ژل بسته به ماندگاری آن بعد از انجام تزریق و نظر پزشک متخصص متغیر می باشد.

هزینه ی تزریق چربی به نسبت روش های دیگر بسیار کمتر می باشد. به طور کلی هزینه ی آن به محل تحت درمان و نوع و میزان تزریق بستگی دارد.

مراقبت های قبل از تزریق چربی

 1. خودداری از استعمال سیگار حداقل ۴ هفته قبل از درمان
 2. پرهیز از مصرف الکل حداقل از ۲ روز قبل از درمان
 3.  خودداری از مصرف آسپرین از ۲ هفته قبل از درمان و ایبوپروفن از ۲ روز قبل از درمان
 4.  حضور همراه برای بیمار الزامی می باشد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 1.  خودداری از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب حداقل تا ۳ هفته
 2. خودداری از فعالیت های شدید به مدت چند هفته
 3.  استفاده نکردن از سونا و در کل پرهیز از گرم نگه داشتن محل درمان
 4.  پرهیز از فشار وارد کردن و ماساژ نواحی تحت درمان
 5.  استفاده از گن های مخصوص بعد از جراحی بسیار موثر می باشد
 6.  استفاده از کمپرس های یخ
 7.  در صورت مشاهده ی هرگونه خونریزی و عفونت به وجود آمده حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

مزایای تزریق چربی به صورت

 1. هزینه بسیار کم آن نسبت به سایر روش ها
 2. بستری نشدن و نداشتن دوره ی نقاهت پس از درمان
 3. درد بسیار خفیف
 4. طبیعی بودن نتایج و ماندگاری طولانی آن
 5. مشاهده ی سریع نتایج پس از درمان
 6. عدم واکنش آلرژیک

عوارض تزریق چربی به صورت

 1. کبودی، خارش و تورم
 2. تغییر رنگ پوست
 3. بروز عفونت
 4. آسیب به لایه های زیرین پوست و بافت آن
 5. آمبولی
 6. لخته شدن و جمع شدن خون زیر پوست

تمامی موارد گفته شده در صورت تزریق چربی در مرکز غیرمعتبر و توسط افراد فاقد مهارت بصورت خفیف ممکن است به وجود آید، که در صورت مراجعه به مراکز معتبر و انجام تزریق چربی توسط پزشک متخصص تزریق چربی احتمال بروز این عوارض بسیار ناچیز خواهد بود.

ماندگاری تزریق چربی

ماندگاری این درمان بستگی به تجربه و مهارت پزشک متخصص، به بدن هر فرد چون پاسخ دهی به این روش در هر بدنی کاملاً متفاوت می باشد، همچنین بستگی به ناحیه ی تحت درمان دارد. البته رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش در ماندگاری آن تاًثیر بسیاری دارد اما در برخی از افراد برای رسیدن به نتیجه مطلوب با تشخیص پزشک متخصص به تزریق مجدد چربی نیاز می شود.

در واقع ماندگاری چربی تزریق شده به تحرک محل تزریق بستگی دارد. یعنی اگر محل تزریق پر تحرک باشد ماندگاری آن نیز کمتر می شود برای مثال در تزریق چربی به صورت نواحی اطراف دهان که به دلیل صحبت کردن، خندیدن و غذا خوردن تحرک زیادی دارد چربی تزریق شده سریع تر جذب بدن شده و مدت ماندگاری آن کوتاه تر می شود.

شما عزیزان می توانید بهترین خدمات تزریق چربی را توسط پزشکان متخصص ما با به روزترین دستگاه ها کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگاردوی  دریافت کنید. پس همین الان با شماره های تماس بهترین مرکز تزریق چربی رشت تماس گرفته و جهت رزرو نوبت اقدام بفرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *