یکی از روش‌های جوانسازی که امروزه بسیار مورد استقبال افراد به‌ ویژه بانوان قرار گرفته است، جوانسازی به روش تزریق چربی از طریق نانوفت است. داشتن چهره‌ای شاداب و جوان از جمله موضوعاتی است که برای تمامی افراد به‌ خصوص برای بانوان از اهمیت بالایی برخوردار است. همانطور که می‌دانید یکی از مهمترین قسمت‌ های بدن، صورت است. در هنگام برخورد با هر شخصی، اولین قسمتی که به فرد به آن توجه می‌کند چهره شما بوده و به‌ همین دلیل زیبایی و شادابی صورت میتواند در برقراری ارتباط بسیار موثر واقع شود.

همچنین شادابی و جوانی پوست صورت سبب زیبایی چهره شده و به‌ همین دلیل امروزه روش‌ های بسیار نوین و جدیدی برای جوانسازی پوست و داشتن چهره‌ای زیبا به وجود آمده‌اند.

عواملی چون افزایش سن، برخی از بیماری‌ های خاص، چاقی و لاغر شدن های ناگهانی و غیره سبب می‌شود که چین‌ و چروک‌ هایی بر روی پوست صورت و همچنین دست‌ ها افتاده و که شادابی و جوانی پوست را از بین می‌برند.

نانوفت چیست؟ 

نانوفت به نوعی چربی فرآوری شده متشکل از سلول‌ بنیادی  که با نام نانوچربی نیز شناخته می‌شود. سلول‌ های بنیادی به دلیل اینکه تمایز نیافته‌ هستند، می‌توان آنها را از طریق تزریق چربی، به قسمت‌ های مختلف بدن وارد کرده و آنها را تمایز داد.

با تزریق چربی به روش نانوفت در ناحیه مورد نظر از بدن، سلول‌ های بنیادی که به سلول‌ هایی گفته می‌شود که هنوز تمایز پیدا نکرده‌اند، وارد بافت بدن شده و می‌توانند با تقسیم‌ های پیاپی سلولی خود، سلول‌ های بنیادی بیشتری تولید کرده و بافت آسیب‌ دیده را مجدداً بازسازی کنند.

به‌ همین سبب این روش جوانسازی از طریق تزریق چربی نانوفت به عنوان یکی از محبوب‌ ترین روش‌ ها در میان سایر روش‌ های جوانسازی شناخته شده‌ است.

چگونگی تزریق نانوفت 

در مرحله اول متخصص مربوطه توسط ابزارهای مخصوص که کانول نامیده می‌شود، بدون ایجاد هیچگونه برش و بخیه ای چربی را از مناطقی از بدن مانند داخل زانو، چربی‌ های قسمت داخل و خارج ران، قسمت بالا و پایین ناف و همچنین پهلو ها خارج می‌کند.

تزریق چربی به‌ صورت سرپایی انجام‌ شده و با کمترین ناراحتی و ریکاوری در کوتاهترین زمان ممکن انجام می‌شود.

در مرحله بعدی از کیت‌ های نانوفت که کیت‌ های مخصوص در این روش از جوانسازی هستند استفاده‌ شده و چربی برداشته شده در این کیت‌ ها چندین‌ بار به‌ صورت سانتریفیوژ عبور داده‌ شده تا مایعی یک دست به دست آید. این مایع به‌ دست‌آمده نانوفت نام دارد که مایعی زردرنگی است و حاوی سلول‌ های بنیادی می‌باشد.

پس‌ از آماده‌ سازی نانوفت، محلول مورد نظر توسط سرنگ‌ های مخصوصی به بافت‌ های مشخص شده از بدن تزریق می‌شود. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که قبل‌ از تزریق نانوفت به بافت، ناحیه مورد نظر از بدن توسط متخصص بی‌حس شده تا تحمل درد توسط شخص به حداقل برسد.

کاربرد تزریق چربی به روش نانوفت

نکته جالبی که در تزریق چربی به روش نانوفت باید بدانید، این است که از این روش جوانسازی برای مقیاس های بزرگ از بدن مانند حجم دهی باسن و سینه استفاده نشده و از این روش تنها برای ناحیه‌ های کوچکی از بدن مانند صورت و دست برای از بین بردن ضعف‌ های پوستی و رفع چین‌ و چروک‌ ها استفاده می‌شود.

از جمله مهمترین کاربرد های تزریق چربی به روش نانوفت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • رفع تمامی چین‌ و چروک های دست
 • از بین‌ برنده کک و مک و لک های پوستی
 • درمان اسکار هایی که از سوختگی، آکنه و یا زخم برروی پوست به‌ جا مانده‌اند
 • از بین‌ برنده تیرگی پوست اطراف ناحیه چشم
 • رفع چین‌ و چروک و جوانسازی کل صورت
 • رفع آفتاب‌ سوختگی و پوست‌ هایی که تغییر رنگ یافته‌اند
 • درمان کبودی، چروک‌ های سطحی و تیرگی در کل صورت

مراقبت‌ های قبل‌ از تزریق چربی نانوفت

در تمامی روش‌ های جوانسازی، نکاتی لازم است که قبل‌ از انجام آنها باید رعایت شده تا بتوانید نتیجه مطلوبی را از عمل به دست آورید. در تزریق نانوفت، اگر از سوی متخصص خود کاندیدای مناسبی برای استفاده از این روش جوانسازی بودید، بهتر است که نکات زیر را قبل‌ از انجام تزریق رعایت نمایید:

 • تا یک هفته قبل‌از تزریق نانوفت، به‌ هیچ‌ عنوان از نوشیدنی‌ های الکلی استفاده نکنید
 • قبل‌ از تزریق صورت خود را به‌ طور کامل تمیز نمایید
 • تا ۱۰ روز قبل‌ از تزریق، از استعمال دخانیات خودداری کنید
 • قبل‌ از تزریق نانوفت، آنتی‌بیوتیک‌ هایی که متخصص تجویز کرده را استفاده کرده و از مصرف دارو هایی مانند آسپیرین، ویتامین E و قرص‌های ضد التهاب خودداری نمایید
 • قبل‌ از تزریق چربی، برنامه‌ی غذایی کاملی داشته و به حد کافی آب مصرف کنید

مراقبت‌ های بعد از تزریق چربی نانوفت 

بعد از تزریق چربی به روش نانوفت جهت جلوگیری از عوارض جانبی، بهتر است که مطابق با تجویز پزشک عمل کرده و نکات زیر را رعایت نمایید:

 • پس‌ از تزریق نانوفت از مصرف مشروبات الکلی به مدت ۲ روز خودداری نمایید
 • جهت جلوگیری از ورم و کبودی در ناحیه تزریق، بهتر است از کمپرس یخ استفاده کنید
 • از انجام فعالیت‌ های سنگین و خم و راست شدن‌ های مداوم جلوگیری کنید. زیرا تعریق سبب افزایش گردش خون شده و به‌ همین دلیل تورم و التهاب در ناحیه تزریق بیشتر می‌شود
 • به مقدار کافی آب نوشیده و به‌ هیچ‌ عنوان محل تزریق را دست‌کاری و ماساژ ندهید
 • زخم‌های ناشی از برداشت چربی در ناحیه مورد نظر را به‌ طور مرتب شستشو داده و از دارو های تجویزی به‌ طور مرتب جهت جلوگیری از عفونت استفاده نمایید
 • از رفتن به سونا و جکوزی و همچنین قرارگیری در معرض مستقیم نور خورشید خودداری نمایید
 • از خوابیدن بر روی محل تزریق چربی نیز خودداری کنید

کاندیدای مناسبی برای انجام نانوفت

به‌ طور کلی می‌توان گفت که در این روش از جوانسازی، محدودیتی برای افراد وجود نداشته و تمامی کسانی که تمایل به جوانسازی پوست خود دارند می‌توانند از این روش استفاده کنند. اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که کیفیت سلول‌ های چربی با افزایش سن کاهش یافته و انجام این روش از جوانسازی در سنین های کمتر دارای بازدهی بیشتری است و می‌توان گفت که بهترین بازدهی این روش از جوانسازی بین سنین ۳۰ تا ۴۵ سالگی است. همچنین به افرادی که ورزشکار بوده و یا دارای بی‌اشتهایی عصبی هستند، این روش از جوانسازی توصیه نمی‌شود. زیرا ماندگاری چربی در زیر پوست این افراد بسیار کوتاه بوده و سلول‌های تزریقی به‌ سرعت کوچک و از بین خواهند رفت.

مزایای استفاده از تزریق چربی با نانوفت 

از جمله مزایای استفاده از روش نانوفت برای جوانسازی صورت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کاهش احتمال آسیب به بافت
 • دوره نقاهت کوتاه و کاهش التهاب و درد
 • رفع تمامی چروک‌ های بسیار ریز در پوست
 • ماندگاری بلند مدت اثر تزریق چربی به روش نانوفت
 • عدم جای‌گذاری زخم پس‌ از تزریق
 • ایجاد حالتی طبیعی پس‌ از تزریق در ناحیه مورد نظر به دلیل استفاده از سوزن‌ های بسیار نازک
 • امکان تزریق چربی به مناطق حساس صورت مانند اطراف چشم، اطراف ابرو ها، خط‌ های گردن، لب‌ ها و همچنین استخوان تر قوه
 • در این روش از جوانسازی، نیاز به چربی کمی بوده و به‌ همین دلیل افراد لاغر نیز می‌توانند از آن استفاده نمایند
 • عدم واکنش آلرژیک و کاهش اسکار های آکنه

عوارض تزریق چربی به روش نانوفت 

به‌ طور کلی تمامی روش‌ های جوانسازی علاوه‌ بر مزایای خود، دارای عوارضی نیز هستند که تزریق چربی به روش نانوفت نیز از این قضیه مستثنی نخواهد بود. انجام تزریق چربی به روش نانوفت در کلینیک‌ های بسیار معتبر و دارای مجوز و زیر نظر متخصصین باتجربه، سبب می‌شود که تنها بعد از تزریق دچار عوارض کوتاه‌ مدت و شایع این روش شده ولی اگر این عمل را در کلینیک‌ های نامعتبر و تحت نظر افراد ناشی انجام دهید، ممکن است دچار عوارض خطرناک و جبران‌ ناپذیری بر روی پوست خود شوید.

از جمله عوارض شایع پس‌ از تزریق نانوفت می‌توان به کبودی، تورم، احساس درد خفیف و همچنین قرمزی و التهاب در ناحیه تزریقی اشاره کرد.

همچنین از جمله عوارض تزریق نانوفت در کلینیک‌ های نامعتبر و توسط پزشکان ناشی می‌توان به گلوله شدن چربی در زیر پوست، لخته شدن خون، عدم تقارن در نواحی تزریق و همچنین عفونی شدن محل تزریق و یا محل برداشت چربی اشاره کرد.

هزینه نانوفت در رشت

هزینه درمان پیری و رفع چین‌ و چروک ها و آسیب‌ های صورت به روش تزریق نانوفت، به عوامل بسیار زیادی بستگی داشته و نسبت به صورت و بدن هر فرد متفاوت می‌باشد. از دیگر عوامل تأثیرگذار در تعیین هزینه تزریق چربی نانوفت می‌توان به مراقبت‌ های قبل و بعد از عمل، مقدار چربی موردنیاز، وسعت ناحیه آسیب‌ دیده و همچنین روش برداشت چربی، کلینیک مورد نظر و تخصص و تبحر پزشک نیز اشاره کرد.

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی، تمامی خدمات زیبایی، درمانی و جوانسازی را توسط بروزترین تجهیزات و دستگاه‌ های مدرن دنیا و همچنین با بهره‌گیری از تیمی بسیار متخصص و حاذق خود به مشتریان ارائه می‌دهد. یکی از خدمات جوانسازی کلینیک دکتر امامی سیگارودی نیز تزریق چربی به روش نانوفت است که شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه عمل و همچنین هزینه‌ های تزریق، با این کلینیک تماس گرفته و با متخصصین ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *