از آنجایی که معمولاً آقایان از صورت و بدنی پرمو تر نسبت به خانم‌ها برخوردار هستند دردسرهای زیادی را برای خلاصی از موهای زائد صورت و بدن خود دارند. پس از بین بردن موهای زائد علاوه بر خانم ها در آقایان نیز طرفداران بسیار زیادی دارد. موهای زائد مختص ناحیه خاصی از صورت و بدن نیست بلکه هر قسمتی از صورت و بدن که افراد مجبور به از بین بردن مکرر موهای آن باشند موهای زائد محسوب می شود. روش های بسیار زیادی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد مثل استفاده از تیغ، ژیلت، ماشین های مختلف اصلاح، اپیلاسون، کرم های موبر و … . اما این روش ها علاوه بر وقت گیر بودن، هزینه و عوارض زیادی برای پوست به همراه خواهند داشت.

در این مقاله قصد داریم بهترین و مؤثرترین روش حذف موهای زائد یعنی لیزر موهای زائد را به شما عزیزان معرفی کنیم.

با پیشرفت علم در عرصه پزشکی و زیبایی لیزر موهای زائد به وسیله به روزترین دستگاه های لیزر امروزه بسیار پرطرفدار و مؤثر شناخته شده است. لیزر موهای زائد به عنوان یک روش زیباسازی پوست علاوه بر کاربردی که در زیبایی دارد در بسیاری از موارد برای درمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

عملکرد لیزر موهای زائد

در لیزر موهای زائد اشعه لیزر با طول موج خاص خود و تولید گرما موجب آسیب به فولیکول مو شده و با تخریب و سوزاندن آن موجب از بین رفتن رنگدانه ها و قطع رشد موها می شود‌.

کاربرد لیزرموهای زائد در آقایان

لیزر موهای زائد در آقایان با اهداف مختلفی انجام می شود که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. زیبایی و آنکارد کردن ریش

از آنجایی که بسیاری از آقایان صورتی پرمو و ریش هایی پر پشت دارند و می توان گفت که قسمت وسیعی از صورت آقایان را رویش ریش آن ها در بر می گیرد، آقایان برای مدل دادن و زیباتر کردن ریش خود با لیزر موهای زائد روی گونه و گردن خود ظاهری زیباتر به موهای صورت خود می دهند .

  1. صرفه جویی در وقت و هزینه

همان طور که گفته شد از بین بردن موهای زائد با لیزر کردن در وقت و هزینه‌های اضافی روش های دیگر از بین بردن موهای زائد بسیار صرفه جویی خواهد کرد.

  1. لیزر موهای زائد در ورزشکاران

بسیاری از ورزشکاران مثل ورزشکاران پرورش اندام که برای زیباتر دیده شدن اندام آن ها باید همیشه پوستی صاف و عاری از مو داشته باشند لیزر کردن به آنان بسیار کمک خواهد کرد‌.

  1. درمان فولیکولیت مو

بسیاری از آقایان بعد از اصلاح صورت خود به روش های مختلف در حین رویش مجدد موها به صورت زیرپوستی دچار آسیب پوستی خواهند شد. به این صورت که موهای گردن و یا ریش صورت در هنگام رشد به سمت داخل رشد کرده و موجب التهاب پوست و پیدایش جوش های چرکی بر روی پوست خواهد شد. در این صورت تنها راه درمان این مشکل لیزر کردن موهای زائد است.

  1. لیزر موهای سر و طاسی

لیزر کردن موهای سر به دلایل مختلف اتفاق می افتد از جمله سلیقه و جنبه زیبایی آن و در برخی از موارد در آقایانی که دچار کچلی و طاسی می شوند و رشد موی سر آن ها به صورت پراکنده رخ می دهد با لیزر کردن موهای پراکنده موجب قطع رویش آن ها می شود.

  1. بهداشت پوست و مو

وجود موهای پرپشت و فراوان موجب عرق سوز شدن، خارش و بسیاری از مشکلات دیگر در آقایان خواهد شد به همین دلیل با لیزر موهای زائد برای همیشه از فراوانی موهای زائد و مشکلات آن رها خواهید شد.

  1. خلاصی از قسمت هایی از بدن که اصلاح آن ها توسط خود فرد مشکل است.

بسیاری از قسمت های بدن مثل پشت گردن، کمر و باسن که اصلاح موهای زائد آن ها مشکل است و توسط خود افراد امکان پذیر نیست با لیزر کردن برای همیشه بی نیاز از اصلاح خواهند شد.

جلسات درمان لیزر موهای زائد

برای دستیابی به نتایج دلخواه و قطع رویش موهای تمامی قسمت های بدن به تعداد جلسات متعددی برای لیزر موهای زائد نیاز است. زیرا رویش موهای زائد به طور یکسان در تمامی نواحی بدن رخ نخواهد داد. و لیزر زمانی پاسخگو خواهد بود که مو در حال استراحت نباشد و‌در حالت رشد یا اصطلاحاً آناژن باشد، لیزر مو در زمان استراحت مو تأثیری نخواهد داشت. تعداد جلسات درمان توسط پزشک بسته به نواحی تحت درمان و نیاز بیمار مشخص خواهد شد. برای مثال برای لیزر کردن موهای زائد سینه و کمر معمولا ۶ تا ۸ جلسه با فواصل حدود ۲ ماه نیاز است.

عوارض لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد از کم عوارض ترین و مطمئن ترین روش های حذف موهای زائد است. لیزر هیج آسیبی برای پوست و اندام های داخلی بدن نخواهد داشت فقط در صورت ماهر نبودن و خطای اپراتور و استاندارد نبودن دستگاه های مورد استفاده ممکن است پوست دچار سوختگی، تاول و زخم شود. می توان گفت درد خفیف تنها عوارض این روش است که آن هم بستگی به آستانه درد بیمار خواهد داشت اما به طور کلی درد آن بسیار خفیف و قابل تحمل است.

کاندیدای لیزر موهای زائد

به طور کلی لیزر موهای زائد در افرادی که دارای پوست روشن و موهای تیره هستند بهترین، بیشترین و مؤثرترین نتایج را به دنبال خواهد داشت. و در مقابل موهای بور، سفید، قرمز و پوست های تیره کاندیداهای خوبی برای لیزر نخواهند بود.

ماندگاری لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد تا ۸۵ درصد موجب کاهش رویش موها خواهد شد و یک روش دائمی حذف موهای زائد محسوب می شود، به طور کلی برای حذف موهای زائد یک قسمت از صورت و یا بدن به چندین جلسه متعدد لیزر نیاز است تا به نتایج مطلوب دست یافت.

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگاردوی با به روزترین دستگاه ها و تجهیزات خود انواع روش های متعدد و متنوع جوانسازی و زیباسازی پوست از جمله لیزر موهای زائد را به شما عزیزان ارائه خواهد داد. ‌پس همین الان با شماره تلفن های ما در کلینیک تماس گرفته و بعد از رزرو نوبت جهت دریافت بهترین خدمات زیبایی اقدام به مراجعه به کلینیک نمایید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *