تزریق بوتاکس در پوست، به‌ دلیل توانایی این ماده در ایجاد و تداوم نتایج خارق‌ العاده حتی پس‌ از یک جلسه درمانی، در دنیای زیبایی و درمان پوستی بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. تزریق بوتاکس در واقع یک نوع روش غیر تهاجمی و غیر جراحی است و با اثرگذاری بر نواحی مختلفی از پوست به‌ ویژه صورت، می‌ تواند نتایج دلخواه افراد از زیبایی را برآورده سازد. زاویه سازی فک با تزریق بوتاکس نیز یکی دیگر از کاربرد های بوتاکس جهت زیبایی در چهره افراد است و می‌ تواند با ایجاد کانتورینگ در خط فک، زاویه مناسب را در شکل چهره ایجاد کند.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا با زاویه سازی فک توسط تزریق بوتاکس آشنا شده و مزایا و کاربرد های آن مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بوتاکس چیست؟

ماده بوتاکس در سال ۲۰۰۲ توسط سازمان FDA آمریکا جهت استفاده در لوازم آرایشی مورد تأیید قرار گرفته و در حال‌ حاضر نیز یکی از محبوب‌ ترین و پرکاربرد ترین ماده تزریقی برای افزایش زیبایی و درمان پوست می‌ باشد. ماده بوتاکس و تزریق آن از جمله اولین روش‌ های پزشکی زیبایی غیر تهاجمی است و در مقابل نیز یک گزینه درمانی غیر جراحی می‌ باشد که بدون نیاز به بیهوشی و جراحی، می‌ تواند تأثیرات قابل چشمگیری را در ظاهر صورت ایجاد کند.

بوتاکس، یک نوع سم بوتولینوم است و به‌ عنوان یک تعدیل‌ کننده عصبی، با مسدود کردن سیگنال‌ های عصبی که حرکت را کنترل می‌ کنند، می‌ تواند ماهیچه‌ های مشخصی از روی صورت را منجمد کرده و اثرگذاری خود را در صورت ایجاد نماید.

زاویه سازی فک با بوتاکس

زاویه سازی فک و کانتورینگ صورت با تزریق بوتاکس، یک روش زیبایی پزشکی است که در آن، ماده بوتاکس به عضلات فک تزریق می‌ شود تا اثر لاغری صورت یا مشکلاتی همچون دندان‌ قروچه و فرورفتگی فک را درمان کند. در این نوع زاویه سازی فک، بوتاکس عضله فک را شل و حرکت آن را محدود کرده و از انقباضات پراکنده عضلات جلوگیری می‌ کند. با این نوع تزریق در ناحیه فک، عضله مؤثر به‌ مرور منقبض می‌ شود و در نتیجه سبب تقویت خط فک و اثر لاغری در قسمت تحتانی صورت و همچنین رهایی از تنش ناشی از فعالیت بیش‌ از حد عضلات صورت می‌ شود.


اینجا بخوانید: زاویه سازی فک با آر اف

چه افرادی مناسب کانتورینگ صورت با تزریق بوتاکس هستند؟

با توجه به تحقیقات به‌ عمل‌ آمده توسط پزشکان متخصص، به‌ طور کلی تمامی افرادی که دارای سلامت جسمانی کامل هستند، می‌ توانند از این نوع روش برای زاویه سازی فک و کانتورینگ صورت خود استفاده کنند. کسانی که دارای زاویه فک پهن هستند و قصد ایجاد کانتورینگ و یا تقارن در صورت خود را دارند و همچنین دچار دندان‌ قروچه هستند، افراد مناسب‌ تری برای تزریق بوتاکس می‌ باشند و از جمله افرادی که کاندیدای مناسبی برای زاویه سازی فک از طریق تزریق بوتاکس نیستند نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • زنان باردار و شیرده
 • افرادی که دخانیات استعمال می‌ کنند
 • افراد دارای آلرژی های پوستی
 • افراد دارای عفونت‌ ها و حساسیت‌ های پوستی
 • افراد دچار بیماری‌ های زمینه‌ ای
 • وجود آکنه فعال در ناحیه تزریق
 • افراد دچار بیماری‌ های ضعف عضلانی
 • افراد دارای آلرژی به سم بوتولینوم

تزریق بوتاکس در رشت

نحوه انجام زاویه سازی فک با تزریق بوتاکس

در این نوع کانتورینگ صورت توسط روش غیر جراحی و غیرتهاجمی، ابتدا تمامی نواحی قابل تزریق توسط پزشک متخصص مورد بررسی کامل قرار گرفته و پس‌ از ارائه راهنمایی‌ ها و مشاوره‌ های لازم، جهت تزریق ناحیه مورد نظر به‌ طور کامل استریل و تمیز شده و توسط بی‌ حسی‌ های موضعی نیز بی‌ حس می‌ شود. سپس ماده بوتاکس یا سم بوتولینوم لازم به میزان کافی توسط پزشک تهیه شده و آماده تزریق به ناحیه فک می‌ شود. تزریق بوتاکس جهت زاویه سازی فک نیز به‌ طور معمول در حدود ۱۵ دقیقه به طول می‌ انجامد و میزان سم بوتولینوم آن نیز با توجه به میزان زاویه سازی فک توسط پزشک تعیین می‌ شود.

ماندگاری بوتاکس در زاویه سازی فک

ماندگاری تزریق بوتاکس جهت زاویه سازی فک نیز همانند سایر روش‌ های غیر جراحی و غیرتهاجمی، با توجه به ویژگی‌ های جسمانی افراد، میزان بوتاکس تزریق شده، کیفیت بوتاکس و همچنین سن افراد متفاوت می‌ باشد. اما به‌ طور کلی می‌ توان گفت که نتایج اثرگذار بوتاکس در کانتورینگ صورت، به مدت ۳ تا ۶ ماه ماندگاری داشته و پس‌ از کاهش نیز نیاز به تزریق مجدد خواهد داشت.

مزایای زاویه سازی فک با تزریق بوتاکس

از جمله مهم‌ ترین مزایای زاویه سازی فک از طریق تزریق بوتاکس، می‌ توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

 • عدم نیاز به جراحی و بیهوشی
 • تعداد جلسات کم
 • سریع بودن روند جلسات
 • مشاهده نتایج کانتورینگ صورت بلافاصله پس‌ از پایان جلسه درمانی
 • کمک به کاهش درد در ناحیه فک و همچنین کاهش سردرد
 • کانتورینگ و ایجاد زیبایی در زاویه سازی صورت
 • عدم نیاز به دوره نقاهت و انجام کار های روزمره بلافاصله پس‌ از پایان جلسه درمانی
 • هزینه مناسب و مقرون‌ به‌ صرفه نسبت‌ به روش‌ های جراحی

تعداد جلسات درمانی زاویه سازی فک با تزریق بوتاکس

تعداد جلسات درمانی برای زاویه سازی فک از طریق تزریق بوتاکس، با توجه به میزان کانتورینگ صورت افراد متفاوت بوده و توسط پزشک متخصص تعیین می‌ شود. برخی از افراد با توجه به نوع فک و مشکلات صورت خود، به ۲ تا ۳ جلسه درمان نیاز داشته و برخی دیگر نیز به ۳ تا ۴ جلسه درمانی نیاز خواهند داشت.

مراقبت‌ های بعد تزریق بوتاکس برای زاویه سازی فک

از جمله مهم‌ ترین مراقبت‌ های لازم پس‌ از زاویه سازی فک با تزریق بوتاکس، می‌ توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

 • به مدت ۱ روز پس‌ از تزریق بوتاکس به ناحیه فک، از استعمال دخانیات خودداری نمایید.
 • به مدت ۳ تا ۴ ساعت پس‌ از تزریق، از نرمش و دست زدن به ناحیه تزریق خودداری نمایید.
 • از خم شدن و یا دراز کشیدن به مدت چند ساعت پس‌ از تزریق خودداری کنید.
 • از ماساژ دادن پوست و انجام هرگونه خدمات پوستی به مدت ۲ هفته پس‌ از تزریق بوتاکس خودداری نمایید.
 • از ورزش کردن و انجام حرکات سنگین به مدت چند ساعت پس‌ از تزریق بوتاکس خودداری نمایید.
 • پس‌ از تزریق بوتاکس در ناحیه فک، با توجه به تجویز پزشک خود عمل کرده و برای اثرگذاری بیشتر بوتاکس در ناحیه فک، دندان‌ های خود را به مدت ۱ هفته در طول روز، ۱ یا ۲ بار بر روی‌ هم فشار دهید.

هزینه زاویه سازی فک با تزریق بوتاکس

فاکتور ها و عوامل بسیار متعددی در تعیین هزینه تزریق بوتاکس در ناحیه فک تأثیرگذار هستند که از جمله مهم‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به تخصص و مهارت پزشک مربوطه، اعتبار کلینیک، میزان بوتاکس تزریق شده، کیفیت بوتاکس، تعداد جلسات و غیره اشاره نمود.

در پایان

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی در رشت، با بهره‌ مندی از تیم پزشکی بسیار متخصص و با تجربه و همچنین استفاده از بروزترین تکنولوژی‌ ها و تجهیزات دنیا، انواع خدمات درمانی و زیبایی پوست را به‌ طور کاملاً حرفه‌ ای به شما عزیزان ارائه داده و دارای سال‌ ها تجربه و سابقه پرافتخار در این زمینه است. شما عزیزان می‌ توانید جهت دریافت خدماتی نظیر تزریق بوتاکس، تزریق چربی، تزریق ژل، آر اف فرکشنال و… رزرو وقت از کلینیک دکتر سیگارودی، به دو صورت آنلاین و تماس تلفنی اقدام نموده و برای دریافت راهنمایی‌ ها و مشاوره‌ های لازم نیز با متخصصین ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *