با افزایش سن و یا وجود برخی بیماری‌ ها، تغییرات بسیار متعددی در پوست، بدن و مو های ما ایجاد می‌ شود و به‌ همین دلیل نیز حالت اولیه و جوانی خود را از دست می‌ دهند. مو های ما در حالت طبیعی و سالم، دارای حالت ارتجاعی و بافت بسیار مقاوم هستند و فاقد هرگونه مو خوره، شکستگی، گره خوردگی و غیره می‌ باشند. داشتن مو های پر و سالم نیز برای تمامی ما بسیار حائز اهمیت است و به‌ همین جهت از روش‌ های متفاوتی برای بازگرداندن سلامتی مو های خود استفاده می‌ کنیم. یکی از بهترین روش‌ ها برای افزایش سلامت مو، استفاده از بوتاکس مو است. بوتاکس مو با هدف حفظ سلامت مو، درخشان شدن و رفع مشکلات مو استفاده می‌ شود و یک روش درمانی بسیار محبوب و پرطرف‌ دار است.

بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس مو در واقع یک فرایند درمان است که هدف آن بهبود ظاهر و بافت مو می‌ باشد. در این درمان زیبایی، از مواد ترمیم‌ کننده و نرم‌ کننده‌ های بسیار با کیفیت جهت بهبود ظاهر و سلامت مو استفاده می شو و برخلاف بوتاکس صورت که حاوی سم بوتولینوم است، این نوع بوتاکس حاوی سم نبوده و براساس ترکیبی از مواد آبرسان، تغذیه کننده و احیا کننده مو ساخته شده‌ است. اسید های آمینه، پروتئین‌ ها و سایر مواد طبیعی با فرمول خاص از جمله تشکیل‌ دهنده های بوتاکس مو هستند و از جمله تأثیرات آن نیز می‌ توان به کاهش مو خوره، تقویت مو، تغذیه و آبرسانی عمیق به مو اشاره نمود.

درمان بوتاکس مو چگونه عمل می‌ کند؟

در درمان به وسیله بوتاکس مو، از کرم‌ های مخصوص و یا ماسک مو که حاوی مواد فعالی هستند استفاده‌ شده و این مواد به فیبر مو نفوذ کرده و سبب تغذیه و آبرسانی بسیار مؤثر می‌ شوند. این کرم ها حاوی انواع ویتامین، اسید های آمینه، روغن‌ های طبیعی و انواع پروتئین هستند و جهت درمان مو های آسیب‌ دیده و ترمیم فیبر های مو بسیار مؤثر می‌ باشند. عملکرد اصلی این نوع درمان برخلاف بوتاکس صورت، نفوذ به ساقه مو و پر کردن شکاف‌ های ناشی از آسیب‌ ها توسط کرم‌ ها و ماسک مو است و با فرمول خاص خود، می‌ تواند سبب ترمیم و صاف کردن کوتیکول های مو شود.

مزایای درمان بوتاکس مو

انجام بوتاکس مو جهت احیا و ترمیم بافت مو، دارای فواید و مزایای بسیار زیادی است که از جمله مهم‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

برگرداندن سلامت مو

یکی از مهم‌ ترین مزایای بوتاکس مو، ترمیم مو های آسیب دیده و رساندن مواد مغذی، پروتئین و همچنین رطوبت از دست‌ رفته مو است.

کاهش حالت مجعد مو

بوتاکس مو به‌ دلیل وجود ترکیبات و مواد خاص خود، سبب از بین بردن مو های وز و صاف کردن تقریبی آن‌ ها می‌ شود. این نوع درمان به سلامت کوتیکول های مو بسیار کمک کرده و با ایجاد رطوبت کافی در مو، می‌ تواند از موخوره و سایر آسیب های مو جلوگیری نماید.

افزایش درخشندگی مو

یکی دیگر از مزایای بوتاکس مو، افزایش درخشندگی مو به ویژه موهای رنگ شده‌ است. این نوع درمان، مو های کدر و بی‌ روح را بسیار درخشان کرده و به‌ دلیل وجود روغن های طبیعی در ترکیبات خود، با تغذیه مو، آن‌ ها را بسیار نرم، مرطوب، سالم و درخشان می‌ کند.

کاهش شکنندگی مو

انجام بوتاکس مو سبب کاهش شکنندگی مو و تقویت بافت آن می‌ شود. این نوع درمان، پروتئین‌ ها و مواد مغذی از دست‌ رفته در مو را جبران کرده و آسیب‌ ها و شکنندگی مو را به حد قابل‌ توجهی کاهش می‌ دهد.

درمان طبیعی و ایمن

بوتاکس مو یکی از ایمن ترین راه‌ های درمان و رفع مشکلات مو است و تمامی ترکیبات آن دارای مواد طبیعی هستند و علاوه‌ بر عدم آسیب به مو، آن‌ ها را احیا و تغذیه می‌ کند.

تزریق بوتاکس

ماندگاری بوتاکس مو چقدر است؟

انجام درمان بوتاکس مو و ماندگاری آن با توجه به نوع موی افراد و همچنین وضعیت سلامت آن‌ ها بسیار متفاوت است. اما به‌ طور کلی ماندگاری بوتاکس مو، به مدت ۱۲ هفته و یا ۳ ماه است و انجام آن در جلسات نیز، ۲۰ تا ۹۰ دقیقه به طول می‌ انجامد.

معایب بوتاکس مو

از مهم‌ ترین عوارض و معایب انجام بوتاکس مو، می‌ توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

  • در صورت وجود رنگ بر روی مو، انجام بوتاکس مو می‌ تواند سبب تغییر ناچیزی در رنگ مو شود.
  • استفاده بیش‌ از اندازه و طولانی‌ مدت از بوتاکس مو، می‌ تواند سبب آسیب به بافت مو شود و بهتر است در طول سال، ۳ یا ۴ بار انجام شود.
  • انجام درمان بوتاکس مو در مراکز و سالن های آرایشی نامعتبر به دلیل استفاده از مواد بی کیفیت، ممکن است سبب آسیب‌ های جدی به مو شود.
  • استفاده بیش‌ از اندازه از اتوی مو و درجه حرارت بالای آن نیز همچنین در طول فرآیند بوتاکس مو، می‌ تواند سبب سوختگی، ریزش و آسیب به بافت مو شود.
  • این روش بر خلاف کراتینه‌ مو، برای صاف کردن مو استفاده نشده و تنها می‌ تواند وزی مو را تا حد قابل‌ توجهی کاهش دهد.
  • افرادی که دارای آلرژی و حساسیت‌ های شدید به مواد و افزودنی هستند، نمی‌توانند از این روش جهت احیای مو استفاده کنند.

چه کسانی می‌ توانند از بوتاکس مو استفاده کنند؟

به‌ طور کلی درمان بوتاکس مو، برای افرادی که می‌ خواهند ظاهر و سلامت مو های خود را بهبود بخشند مناسب است. این نوع درمان برای افرادی که دارای مو های آسیب‌ دیده، نامنظم، وز، شکننده، دارای موخوره و غیره هستند گزینه بسیار عالی بوده اما برای افرادی که دارای آلرژی‌ های شدید هستند، توصیه نخواهد شد.

مراحل انجام بوتاکس مو

در فرآیند درمان توسط بوتاکس مو، برخلاف بوتاکس صورت، از هیچی گونه تزریقی استفاده نشده و کل فرایند درمان، به واسطه ماسک و یا کرم‌ های مو انجام می‌ شود. همچنین انجام این درمان بسیار تخصصی نبوده و در آرایشگاه ها و خانه نیز با رعایت برخی نکات، به‌ راحتی قابل انجام است. برای بوتاکس مو بهتر است ابتدا مو ها را توسط شامپو های قلیایی شسته و به‌ طور کامل خشک کرده و ترکیبات بوتاکس را بر روی مو های آسیب‌ دیده ماساژ داده و در حدود نیم‌ ساعت تا ۴۵ دقیقه صبر کنید. پس‌ از این مدت زمان، مو ها را توسط اتو با درجه حرارت بین ۱۶۰ تا ۲۰۰ درجه به طور کامل حرارت داده و سپس مو ها را ر شستشو نمایید.

آیا انجام بوتاکس مو در دوران بارداری و یا پریودی امکان‌ پذیر است؟

همان‌ طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، بوتاکس مو حاوی مواد شیمیایی نبوده و تمامی ترکیبات آن تشکیل شده از پروتئین‌ ها، ویتامین‌ ها و سایر مواد طبیعی هستند. اما با این‌ حال انجام این درمان برای بانوان شیرده و یا باردار توصیه نشده و بهتر است جهت جلوگیری از هرگونه آلرژی و حساسیت، پس‌ از این دوران انجام شود.

در دوره پریود بانوان نیز به‌ دلیل تغییرات هورمونی در بدن و همچنین حساس شدن قسمت پوست و مو، انجام این درمان توصیه نشده و بهتر است پس‌ از پایان دوره قاعدگی، برای درمان اقدام کنند.

آیا بوتاکس مو سبب ریزش مو می‌ شود؟

به‌ طور کلی انجام اصولی بوتاکس مو و رعایت برخی نکات در مراحل آن و همچنین استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت، دچار هیچ‌ گونه آسیب و صدمه به مو نشده و در مقابل بسیاری از مشکلات و آسیب های مو را نیز از بین خواهد برد. بنابراین برای جلوگیری از ریزش مو، بهتر است بوتاکس مو را به‌ طور کاملاً اصولی انجام داده و از مواد و ترکیبات طبیعی و مرغوب استفاده نمایید.

در پایان

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی، یکی از بهترین و معتبرترین کلینیک های شناخته‌ شده در سطح استان گیلان است و خدمات درمانی و زیبایی خود را با استفاده از بهترین و بروزترین تجهیزات و همچنین با همکاری تیم پزشکی بسیار ماهر و متخصص به‌ طور کاملاً حرفه‌ ای به زیبا جویان عزیز ارائه می‌ دهد. شما می‌ توانید برای دریافت نوبت و همچنین راهنمایی‌ ها و مشاوره‌ های لازم، به دو صورت تماس تلفنی و آنلاین اقدام نموده و با مشاورین ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *