تزریق چربی و تزریق ژل هر دو از روش‌های مدرن جوانسازی پوست هستند که در دنیای امروز طرفداران بسیار زیادی دارند. همانطور که ممکن است بدانید با افزایش سن و نزدیک شدن به دوره میان‌سالی و پیری پروتئین‌ها و چربی‌های موجود در پوست کم‌کم ازبین‌رفته و پوست شادابی و جوانی خود را ازدست‌داده و پیر، چروک و شل می‌شود همچنین نواحی برجسته صورت و بدن حجم خود را ازدست‌داده که سبب بد فرم شدن شکل ظاهری صورت و بدن می‌شود.

 با پیشرفت در علم پزشکی و پیدایش روش‌های مدرن و پیشرفته جوانسازی پوست از جمله تزریق چربی و تزریق انواع ژل اکثریت افراد دیگر حاضر به انجام عمل‌های جراحی و به زیر تیغ جراحی رفتن نیستند و انجام روش‌های جوانسازی تزریق چربی و تزریق ژل را انتخاب می‌کنند.

اما شاید بسیاری از افراد برای استفاده از این دو روش‌ جوانسازی پوست با این سؤال در ذهن خود مواجه شوند که تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل، مزایای کدام روش بیشتر است و یا هزینه و دوره نقاهت کدام روش کمتر است، در واقع ما با تهیه این مقاله می‌خواهیم شما عزیزان را با هر دو روش، مزایا و معایب هر دو آشنا کنیم تا انتخاب ساده‌تری جهت انجام این روش‌ها داشته باشید‌.

در ابتدا و قبل ‌از توضیحات در مورد این دو روش جوانسازی پوست لازم به ذکر است که استفاده از هر کدام از این روش‌های جوانسازی پوست مزایا و معایب خود را دارد، همچنین بسته به نواحی تحت درمان شما از بین و پاسخ‌گویی هر روش به نیاز شما و همچنین بررسی تمامی شرایط شما عزیزان بهترین پیشنهاد از طرف پزشک متخصص و زیبایی به شما داده خواهد شد. توصیه می‌شود که با در نظر گرفتن تمامی شرایط و نیاز شما طبق نظر و صلاح‌دید پزشک متخصص زیبایی روش موردنظر را انتخاب و انجام دهید.

مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل

 1. با انجام روش جوانسازی تزریق چربی بیمار با واکنش آلرژیک و حساسیت زا مواجه نخواهد شد، زیرا چربی‌های مورد نیاز برای تزریق به نواحی تحت درمان از چربی‌های بدن خود بیمار جمع‌آوری می‌شوند در نتیجه با توجه به این‌که این چربی‌ها از سلول‌ های بنیادی بدن هستند، در صورت تزریق به نواحی تحت درمان و وارد شدن به بافت بدن به‌سرعت جای خود را همانند چربی‌های دیگر بدن به‌طور طبیعی پیدا کرده و در جای خود به‌طور طبیعی قرار خواهند گرفت و به‌سرعت با جوش خوردن سریع به بدن هیچ‌گونه مشکلی برای افراد به وجود نخواهند آورد. اما تزریق ژل که از مواد مصنوعی است ممکن است سبب حساسیت بدن بیمار به ژل تزریق‌شده شود.
 2. اگر بخواهیم ماندگاری و دوام هر کدام از روش‌های جوان‌سازی پوست از جمله تزریق چربی و تزریق ژل را برای شما عزیزان روشن کنیم باید گفت که دوام و ماندگاری تزریق چربی بسیار طولانی‌تر و بیشتر از تزریق ژل می‌باشد. چربی‌های تزریق‌شده به نواحی تحت درمان بعد از دو تا سه بار تزریق با فاصله زمانی تعیین‌شده توسط پزشک متخصص ماندگاری دائمی خواهد داشت در واقع مقداری از چربی که به نواحی تحت درمان تزریق می‌شوند بعداز انجام تزریق جذب بدن فرد می‌شوند و مقدار باقی‌مانده چربی‌ها تبدیل به چربی دائمی آن ناحیه خواهند شد.
 • به‌طورکلی و با توجه به نتایج بدست‌آمده حدود ۶۰ درصد از چربی تزریق‌شده جذب بدن می‌شوند و ۴۰ درصد باقیمانده ماندگاری دائمی خواهند داشت.
 • اما در مقابل ژل ها بعد از تزریق به نواحی تحت درمان حتی اگر از ژل‌های دائمی استفاده شود حداکثر تا دو سال دوام و ماندگاری خواهد داشت و بعد از مدت زمان معینی کم‌کم از بین خواهند رفت.
 1. مشاهده نتایج بعد از تزریق در هر دو روش جوانسازی پوست در کمترین زمان ممکن و به‌سرعت می‌باشد. بعد از انجام تزریق چربی و تزریق ژل شما عزیزان می‌توانید به‌سرعت نتایج تزریق را در صورت و بدن خود مشاهده کنید. بعد از انجام تزریق چربی ممکن است نواحی تزریق‌شده متورم و کبود شوند اما در کمترین زمان ممکن و طی چند روز کاملاً برطرف خواهند شد. همچنین بعد از انجام تزریق ژل نیز ممکن است نواحی تحت تزریق ژل دچار کبودی و یا خون‌مردگی شوند که این عوارض نیز طی چند روز اول بعد از تزریق به‌طور کامل برطرف خواهد شد.
 2. در مقایسه بعدی در هر دو روش جوان‌سازی پوست می‌توان به دوره نقاهت بعد از تزریق اشاره کرد. در واقع در تزریق چربی برای برداشتن چربی‌های مورد نیاز از بدن افراد نیاز به استفاده از بی‌حسی‌های موضعی و همچنین جراحی بسیار کوچک و بریدن آن نواحی است که بعد از برداشت چربی‌ها با بخیه زدن نواحی بریده‌شده را به‌هم متصل می‌کنند. به‌همین دلیل بعد از تزریق چربی به مدت‌زمان بسیار کوتاهی دوره نقاهت احتیاج است. اما این زخم نیز به‌سرعت بهبود می‌یابد و شما عزیزان می‌توانید بعد از مدت‌زمان یک یا دو هفته به فعالیت‌های طبیعی خود باز گردید. اما در انجام تزریق ژل به دوره نقاهت و استراحت هیچ احتیاجی نیست. زیرا در این روش جوان‌سازی پوست دیگر نیازی به جراحی و بخیه نیست. به‌همین خاطر ژل به‌سرعت به نواحی تحت درمان تزریق می‌شود و شما عزیزان بعد از تزریق بلافاصله می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید.
 • انجام تزریق چربی نیاز به‌ مهارت و تخصص بیشتری نسبت‌به تزریق ژل دارد.
 1. نتایج بعد از تزریق در تزریق چربی طبیعی‌تر از تزریق ژل است زیرا در تزریق ژل به لایه‌های سطحی پوست نتایج کمی غیرطبیعی تر از تزریق چربی به چشم می‌خورد.
 2. نکته مهم دیگری که در انجام هر روش و هر تزریق وجود دارد هزینه روش مورد نظر است. در این‌جا هزینه تزریق چربی کمتر و مناسب‌تر است تزریق ژل، بوتاکس و یا هر روش جوان‌سازی دیگری است.
 3. برای تزریق به نواحی از بدن مثل باسن و سینه‌ها که نیاز به تزریق مقدار زیادی چربی و یا ژل دارد تزریق چربی توصیه و راهکار مناسب‌تری است.  زیرا تزریق ژل به مقدار زیاد به نواحی مختلف بدن ممکن است با ضربه خوردن آن نواحی ژل‌ها حرکت کرده جابجا شوند و باعث ایجاد ناهمواری‌هایی در بدن شوند. اما تزریق مقدار زیاد چربی به این نواحی پاسخ‌گویی بسیار بهتر و قابل‌قبول‌تری خواهد داشت زیرا این چربی‌ها به‌سرعت به بدن جوش‌خورده و جای خود را به‌طور طبیعی پیدا کرده در نتیجه هیچ اتفاقی از بابت جابجا شدن چربی‌ها به وجود نخواهد آمد و نتایج طبیعی‌تری بدست خواهد آمد.

اما به‌طورکلی همانگونه که گفته شد هر کدام از این روش‌ها در جای خود می‌تواند نتایج قابل‌قبول و بسیار خوبی را داشته باشند. یعنی پزشک متخصص زیبایی در بسیاری از موارد با توجه به نیاز شما عزیزان و طبق صلاح‌دید خود می‌تواند از هر دو روش جوانسازی پوست استفاده کند و با استفاده از هر دو روش به‌طور هم‌زمان مشکلات به‌وجودآمده در نواحی مختلف صورت و بدن را رفع کرد و زیبایی و سلامت کامل را به صورت و بدن شما عزیزان برگرداند. برای مثال معمولاً بسیاری از پزشکان متخصص زیبایی برای حجم دادن و برجسته کردن نواحی مختلف صورت مثل گونه‌ها و لب ها از تزریق چربی استفاده کرده همچنین برای از بین بردن و رفع چین‌وچروک و خطوط کوچک و ظریف صورت از تزریق ژل استفاده می کنند.

سخن آخر

اگر قصد انجام هر یک از روش‌های جوانسازی پوست از جمله تزریق چربی در رشت، تزریق ژل در رشت و یا هر روش دیگری را دارید به کلینیک پوست مو و زیبایی دکتر امامی سیگاردوی در رشت مراجعه کرده و بهترین خدمات زیباسازی و جوانسازی پوست را از این مرکز تخصصی دریافت نمایید. پزشکان متخصص زیبایی در کلینیک با توجه به‌مهارت و تخصص خود، با استفاده از مجهزترین دستگاه‌ ها و ابزار ها و همچنین مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین برند ها بهترین خدمات زیبایی و جوانی را به شما عزیزان ارائه خواهند داد. جخت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره‌ تلفن‌ های ما در کلینیک تماس گرفته و جهت رزرو نوبت اقدام نمایند.

4 دیدگاه

 • سلام. من تجربه هر دو رو داشتم . نتایج تزریق چربی خیلی طبیعی تر از تزریق ژل هست. من چون طبیعی بودن خیلی برام مهم بود تزریق چربی رو بیشتر میپسندم

  • سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز همانطور که شما نیز تجربه نموده اید نتایج در تزریق چربی بسیار طبیعی تر از سایر روش ها می باشد.

 • سلام روز بخیر
  من مقاله شما رو مطالعه کردم، اگر خودتون بخواید پیشنهاد بدید، تزریق چربی رو پیشنهاد میدید یا تزریق ژل رو ؟

  • سلام و وقت بخیر
   انتخاب بین روش درمانی تزریق چربی و یا تزریق ژل بهتر است توسط پزشک متخصص پوست و مو و بعد از ویزیت حضوری شما انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *