در دنیای امروز جراحی‌ های بسیاری از جمله تزریق چربی به باسن که موضوع بحث مقاله ما است، تحت عنوان جراحی زیبایی در بین افراد به‌ خصوص بانوان بسیار گسترش یافته و می ‌توان گفت که بسیاری از انسان‌ ها حداقل یک‌ بار جراحی زیبایی را جهت حفظ اعتماد به‌ نفس و افزایش زیبایی چهره و اندام خود پشت سر گذاشته ‌اند.

دلایلی چون افزایش سن، عوامل ژنتیکی، قرار گیری مکرر در معرض نور مستقیم خورشید، بیماری‌ های نادر و غیره سبب می‌ شوند که پوست و یا اندام افراد دچار افتادگی شده، شکل اولیه خود را از دست داده و فرد احساس پیری و یا افتادگی پیدا کند. امروزه با پیشرفت علم و پیدایش تجهیزات علمی، روش‌ ها و راه‌ های بسیار متفاوتی جهت جوانسازی پوست، لیفت پوست و سفت کردن بافت آن و همچنین خوش فرم کردن بدن به وجود آمده‌ اند که هر کدام بنا بر شرایط بدن فرد و همچنین تجویز پزشک متخصص، اجرا می‌ شوند، از جمله این روش ها تزریق چربی به نواحی مختلف صورت و بدن است که در ادامه به تشریح مفصل آن می پردازیم.

در اندام افراد به‌ خصوص بانوان ناحیه‌ ای که در خوش فرمی بدن آن ها بسیار تأثیر گذار است، ناحیه باسن است. بافت باسن ممکن است بر اثر عوامل ژنتیکی و یا افزایش سن، دارای فرم مناسبی نبوده و سبب تغییر شکل نا متناسب اندام شود. به‌ همین دلیل روشی برای فرم دهی مناسب به باسن به‌ وجود آمده است که با نام تزریق چربی به باسن شناخته می ‌شود.

تزریق چربی به باسن چیست؟

تزریق چربی به باسن برای خوش فرم کردن باسن به‌ عنوان یک جراحی زیبایی به‌ کار رفته و با نام‌ های دیگری چون لیپو مدلینگ و همچنین بالا بردن باسن به روش برزیلی نیز شناخته می ‌شود. در این روش لیپوساکشن، چربی از قسمت‌ هایی از بدن مثل پهلو، ران، شکم و غیره برداشته شده و پس‌ از تغییر فرآیند ها و خالص سازی آن، جهت تغییر شکل باسن و همچنین بزرگ کردن آن مطابق با خواسته بیمار و بدون استفاده از هیچ گونه پروتزی به باسن تزریق می ‌شود.

چگونگی تزریق چربی به باسن

مراحل آماده سازی چربی برای تزریق به باسن به ترتیب زیر می باشد:

 • در مرحله اول تزریق چربی به باسن، پس‌ از انجام اقدامات اولیه قبل‌ از جراحی توسط پزشک متخصص، فرد توسط بی ‌حسی‌ های موضعی و یا بیهوشی‌ های عمومی برای انجام جراحی آماده می ‌شود.
 • در مرحله دوم پس‌ از بیهوشی و یا بی ‌حسی بیمار، برای برداشت چربی، چربی ها از قسمت‌ های بدن خود بیمار مانند پهلو، ران، شکم و غیره توسط ایجاد برش‌ های بسیار کوچک و یک لوله استخراج شده که این عمل لیپوساکشن نامیده می ‌شود.
 • در مرحله سوم تمام چربی های مورد نیازی که از بدن بیمار استخراج شده ‌اند، خالص‌ سازی شده و برای تزریق به بافت مورد نظر آماده می ‌شوند.
 • در مرحله چهارم، چربی آماده‌ سازی شده توسط پزشک متخصص بر روی نواحی مشخصی از باسن تزریق شده که برای تزریق این چربی نیز برش‌ های بسیار کوچکی در باسن ایجاد می‌ شود.
 • در مرحله پنجم پس‌ از تزریق کامل چربی به بافت باسن، برش‌ های ایجاد شده بخیه زده می ‌شوند که این بخیه‌ ها پس‌ از اتمام جراحی، به‌ هیچ‌ عنوان قابل رؤیت نمی ‌باشند.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که تزریق چربی به باسن، جزء جراحی های زیبایی محسوب شده و جهت حفظ زیبایی و خوش فرمی باسن، از چربی بدن خود بیمار استفاده می ‌شود. بنابراین بهتر است برای انجام این عمل جراحی به کلینیک‌ ها و مراکز بسیار معتبر و دارای مجوز مراجعه کرده و تحت نظر پزشک متخصص در این زمینه این عمل را انجام دهید.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای انجام این روش زیبایی هستند؟

به‌ طور کلی تمامی افرادی که دارای سنین بین ۲۵ تا ۶۰ سال بوده و می ‌خواهند بدون استفاده از پروتز، جراحی زیبایی باسن را انجام دهند، می ‌توانند از تزریق چربی به باسن استفاده کنند.

از جمله بهترین کاندیدا هایی که برای انجام این روش زیبایی مناسب هستند می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کسانی که پوست باسن آن ها حالتی ارتجاعی داشته و کاملاً سالم هستند
 • کسانی که مقدار چربی لازم برای استخراج آن ها و تزریق به بافت مورد نظر را دارا می ‌باشند
 • کسانی که دارای وزن بسیار زیادی بوده و علاوه‌ بر فرم دهی باسن، قصد شکل دهی به بدن خود را نیز دارند

مزایای تزریق چربی به باسن

از جمله مزایای پیوند چربی به باسن می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • رفع شلی و افتادگی باسن که بر اثر افزایش سن به‌ وجود آمده اند
 • فرم دهی مناسب و تغییر سایز باسن به میزان دلخواه
 • پدید آمدن اندامی بسیار خوش فرم و زیبا
 • عدم وجود خطراتی چون پس زدن چربی به دلیل استفاده از چربی خود بیمار
 • سرعت انجام جراحی بسیار بالا بوده و به دلیل سرپایی بودن جراحی، نیازی به بستری نخواهد داشت
 • دریافت نتیجه بسیار طبیعی در این روش و همچنین عدم ابتلا به انواع عفونت
 • هزینه این روش نسبت‌ به دیگر جراحی‌ های زیبایی بسیار مقرون‌ به ‌صرفه‌ تر است
 • دوره نقاهت این روش زیبایی کوتاه مدت است و بیمار پس‌ از جراحی با سرعت بیشتری بهبود خواهد یافت
 • برش‌ ها و بخیه‌ های ایجاد شده حین تزریق به‌ هیچ‌ عنوان قابل رؤیت نمی ‌باشند

عوارض تزریق چربی به باسن

این روش زیبایی همان طور که دارای مزایا و فواید بسیار زیادی است دارای عوارضی نیز بوده، از جمله عوارض این نوع جراحی زیبایی می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بیشترین عوارض ناشی از تزریق چربی به باسن در انجام این جراحی در کلینیک های نامعتبر و زیر نظر پزشکان غیر حرفه‌ای و غیر متخصص به وجود می ‌آیند، تزریق چربی در باسن در کلینیک های نامعتبر، می ‌تواند سبب نکروز چربی در پوست، نا متقارن شدن فرم باسن ها و همچنین ایجاد عفونت در باسن پس‌ از جراحی شود
 • پس‌ از تزریق چربی به باسن، بیمار تا حدود یک ماه در ناحیه تزریق احساس درد و تورم خواهد داشت
 • نواحی ‌ای از بدن که چربی از آن ها استخراج شده‌ است، تا مدتی دچار کبودی خواهند شد

ماندگاری تزریق چربی به باسن

به‌ طور کلی ماندگاری این روش زیبایی به دلیل استفاده از چربی مورد نیاز از بدن خود بیمار بسیار بالا بوده و از جمله فاکتور هایی که در ماندگاری این نوع از جراحی زیبایی بسیار تأثیر گذار هستند می ‌توان به مراقبت‌ های قبل و بعد از انجام جراحی، چگونگی فرآیند جراحی زیبایی، انجام آن در کلینیک های معتبر و تحت نظر پزشکان متخصص، نحوه‌ درست خالص سازی چربی و تزریق متناسب آن، عدم انجام ورزش‌ ها و حرکات سنگین پس‌ از جراحی و همچنین فشار نیاوردن به مناطق تزریق شده، مقدار چربی تزریق شده به باسن و همچنین عدم خود داری از ورود به محیط‌ های بسیار گرم و مرطوب مانند جکوزی اشاره کرد.

با تمامی فاکتور های در نظر گرفته‌ شده و رعایت تمامی آن ها، پزشکان حداقل میزان ماندگاری تزریق چربی به باسن را حدود ۷ سال تخمین زده ‌اند.

بعد از انجام تمامی روش های جوانسازی پوست از جمله تزریق چربی، آگاهی از نکات مراقبت بعد از درمان برای دریافت نتیجه مطلوب بسیار پر اهمیت و ضروری است. برای دانستن این نکات مقاله 16 نکته و مراقبت مهم بعد از تزریق چربی و ژل را مطالعه نمایید.

در پایان

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی واقع در استان گیلان، تمامی خدمات درمانی و زیبایی را به مشتریان عزیز خود ارائه داده و از تجهیزات و دستگاه‌ های بسیار پیشرفته و مدرن جهت انجام انواع جراحی ها و جوانسازی ها بهره‌ مند است. این کلینیک دارای پزشکانی بسیار متخصص و ماهر در حرفه خود بوده و تمامی خدمات درمانی و پزشکی از جمله تزریق چربی به باسن، انواع روش های جوانسازی پوست مثل تزریق ژل ، تزریق بوتاکس،لیزر، لیفت و غیره را ارائه می ‌دهد.

مشتریان عزیز می ‌توانند جهت دریافت مشاوره رایگان برای انجام خدمات زیبایی و درمانی و همچنین دریافت اطلاعات در رابطه با خدمات کلینیک دکتر سیگارودی، با این مجموعه تماس گرفته و با اپراتور های ما در ارتباط باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *