یکی از روش‌ های درمانی بسیار رایج و قابل‌ اطمینان جهت داشتن پوستی سالم، فیشیال پوست صورت است. فیشیال پوست یک روش درمانی بوده و در چندین مرحله در مدت‌ زمان یک ساعت بر پوست صورت افراد توسط متخصصین انجام می‌ شود. در واقع می ‌توان گفت که فیشیال پوست یکی از جدیدترین و نوین‌ ترین روش‌ های جوانسازی پوست بوده که امروزه در میان بانوان و برخی از آقایان بسیار محبوب شده‌ است.

فیشیال پوست صورت چیست؟

فیشیال پوست صورت به نوعی روش جهت درمان‌ های پوستی و همچنین پاکسازی، جوانسازی، آب‌ رسانی عمقی، لایه ‌برداری و سایر روش ها گفته می ‌شود. توسط روش فیشیال پوست، روزنه‌ های باز پوست صورت بسته‌ شده و سلول‌ های مرده و یا سلول‌ های شاخی از پوست برداشته و سبب آب ‌رسانی به پوست و جوان و شاداب ‌تر نشان ‌دادن به پوست صورت می ‌شود.

فیشیال پوست صورت دارای مراحل متفاوتی است و این شیوه مراقبتی سبب روشن ‌تر شدن پوست و زیبایی آن می ‌شود. روش فیشیال پوست میان روش‌ های جوانسازی و پاکسازی پوست صورت بسیار محبوب بوده و علت آن‌ هم از بین بردن تمامی مشکلات پوستی مانند از بین بردن جوش ‌های سرسیاه در مدت‌ زمان بسیار کوتاه اس.  روش فیشیال پوست یک روش غیرتهاجمی بوده به‌ همین‌ علت متخصصان این روش‌ را به روش‌ های تهاجمی ترجیح می ‌دهند.

لزوم استفاده از فیشیال صورت

یکی از مهم‌ ترین و حساس‌ ترین قسمت ‌های بدن، صورت است. پوست صورت اولین بخشی از بدن انسان است که اثرات ناشی از پیری و استرس ‌های محیطی را در خود نشان داده و حفظ سلامتی و شادابی آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مراقبت از پوست صورت علاوه‌ بر جوانسازی آن، سبب سرزندگی و شاداب نشان ‌دادن آن شده و ظاهری زیبا را به صورت می ‌بخشد.

 پوست صورت توسط سلول‌ های موجود در لایه شاخی و مرده پوشیده شده‌ است که وظیفه این سلول‌ ها نگهداری از پوست در مقابل آسیب‌ های بیرونی است. در حالت طبیعی و نرمال هر ۱ ماه یک‌ بار این سلول‌ های مرده از بین‌ رفته و وظیفه نگهبانی از پوست را به سلول ‌های جدید واگذار می ‌کنند. بنابراین تجمع سلول ‌های شاخی و مرده در سطح پوست، از درخشندگی و شادابی آن کاسته و برداشت آنها سبب می‌ شود که پوست ظاهری براق و شاداب را داشته باشد.

روش انجام فیشیال پوست

خدمات فیشیال پوست شامل لایه‌ برداری، ماسک صورت، ماساژ صورت، بخار، پاکسازی و استفاده از انواع لوسیون  ‌ها و کرم‌ های مناسب با انواع پوست صورت است که توسط  متخصص پوست توصیه شده است. هدف از انجام فیشیال پوست صورت در افراد، بهبود ظاهری پوست و ایجاد لطافت و آرامش در پوست صورت است.

مزایای فیشیال پوست صورت

تغذیه، پاکسازی و جوانسازی پوست با استفاده از این روش مزایایی به همراه دارد که عبارتنداز:

 • پاک‌ سازی سطحی و عمقی پوست از رادیکال‌ های آزاد و آلودگی ‌های محیطی
 • درمان پوستی و مراقبت از پوست و رفع جوش ‌های سرسیاه در ۱ جلسه
 • جوانسازی پوست، درخشان و شادابی پوست و کاهش چین‌ و چروک های صورت
 • ماساژ صورت در مراحل انجام فیشیال، سبب ایجاد آرامش و رهایی از استرس در فرد می‌ شود
 • رفع تمامی منافذ باز در تمامی نقاط صورت و برطرف کردن جوش ‌های سرسفید و سرسیاه
 • بهبود در عملکرد گردش خون و رفع آسیب ‌های پوستی
 • درمان پف و سیاهی زیر چشم و همچنین درمان گودی زیر چشم
 • سفت و لیفت شدن پوست صورت
 • سم ‌زدایی پوست و کمک به جوانسازی و شادابی آن
 • یکدست و صاف شدن رنگ پوست صورت در افراد

مراحل فیشیال پوست صورت

همانطور که گفته شد فیشیال پوست صورت درمانی چند مرحله‌ ای بوده که بنا به شرایط پوست هر فرد از ماسک‌ ها و کرم‌ های خاصی استفاده می‌ شود. ازجمله مراحل پیشرو می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاکسازی پوست

در مرحله پاکسازی پوست توسط پد های پنبه ‌ای و یا اسفنج‌ های مخصوص و همچنین توسط دستگاه شستشوی صورت تمیز شده و از پاک‌ کننده ‌های مخصوص مناسب با پوست هر فرد استفاده می‌ شود. همچنین تمامی جوش‌ های زیر پوستی، انواع مشکلات پوستی مانند آفتاب ‌سوختگی، کمدون یا جوش سرسیاه و چین‌ و چروک ها نیز برای مراحل بعدی به‌ درستی بررسی می ‌شوند.

 • بخار دهی به پوست

در این مرحله جهت پاکسازی عمقی و لایه‌ برداری پوست از بخار دهی استفاده می‌ شود. در مرحله بخار دهی علاوه ‌بر ایجاد حالت ریلکسی در پوست فرد، منافذ صورت برای انجام مراحل بعدی باز شده و جوش‌ های زیر پوستی و کمودون‌ های سیاه نیز برای تخلیه شدن آماده می‌ شوند.

 • لایه ‌برداری پوست

در مرحله لایه ‌برداری، پوست که توسط مرحله بخار دهی آماده شده‌ است، توسط لایه ‌بردار های مخصوص با پوست صورت هر فرد و مواد ویژه لایه ‌برداری می‌ شود. در این مرحله تمامی سلول ‌های شاخی و سلول ‌های مرده از سطح پوست برداشته‌ شده و سبب ایجاد ظاهری مخملی و شاداب در پوست می ‌شود.

 • استخراج آلودگی پوست

در این مرحله تمامی آلودگی ‌های نفوذ کرده به زیر پوست و همچنین جوشهای سر سیاه و جوش ‌های زیر پوستی که در مراحل قبلی آماده تخلیه شدن بودند، تخلیه‌ شده و به بیان ساده ‌تر می ‌توان گفت که در این مرحله پاکسازی پوست صورت عمقی ‌تر انجام می ‌گیرد.

 • ماساژ صورت

پس‌ از پاکسازی پوست، نوبت به ریلکس و آرام کردن پوست صورت می ‌رسد. ماساژ پوست صورت توسط لوسیون ‌ها، روغن ‌ها و کرم‌ه ای مخصوصی صورت ‌گرفته و توسط متخصصان به روشی انجام می‌ شود که خون‌ رسانی در صورت را افزایش می ‌دهد. همچنین علاوه‌ بر خون ‌رسانی، نحوه انجام این ماساژ در کاهش چین‌ و چروک های ناشی از پیری نیز مؤثر می ‌باشد.

 • ماسک صورت

در این مرحله انتخاب ماسک و استفاده از آن متناسب با پوست صورت هر فرد بوده و با توجه به مشکلات پوستی به کار برده می ‌شوند. در آخرین مرحله متخصص فیشیال توسط آبرسان ها، تونر و کرم ضد آفتاب پوست صورت را نرمش داده و کار پاکسازی را به اتمام می ‌رساند.

عوارض فیشیال پوست صورت

فیشیال پوست انواع مختلفی داشته و به‌ همین دلیل ممکن است عوارض متفاوتی را بر روی پوست بر جا گذارد. از عوارض شایع فیشیال می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیرون زدن جوش ‌های صورت

استفاده از ابزارآلات و تجهیزات غیر استریل در هنگام پاکسازی پوست، سبب نفوذ باکتری در پوست شده و به‌ دنبال آن جوش‌ هایی در صورت پدید می‌ آید. به‌ همین دلیل سعی کنید به مراکزی جهت فیشیال مراجعه کنید که کاملاً تخصصی و قابل اعتبار بوده و دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان باشد.

 • تحریک و قرمزی پوست

یکی از شایع ‌ترین عوارض پاکسازی، قرمزی نواحی مختلف پوست صورت است که در طی فشار در پاکسازی به وجود می ‌آید.

 • خارش و خشکی پوست

در فیشیال پوست صورت، پوست مرده از سطح پوست لایه‌ برداری شده و لایه بیرونی پوست تازه می ‌شود. لایه ‌برداری محکم سبب ایجاد خشکی و خارش در پوست شده که برای مقابله با این خشکی، باید از کرم‌ ها و مرطوب کننده ‌های ملایم استفاده نمود.

 • ایجاد اسکار روی پوست

در زمان فیشیال، ممکن است متخصص توسط دست و یا ابزار به لایه بیرونی پوست صورت آسیب وارد کرده و سبب ایجاد بریدگی و خون‌ ریزی گردد. در این مواقع تکنسین تخصص و مهارت کافی را در حرفه خود نداشته و از ابزار و تجهیزات غیراستاندارد استفاده می‌ کند. در مراکز معتبر، تکنسین علاوه‌بر پوشش دستکش، آشنایی کامل با نحوه پاکسازی را داشته و از تجهیزاتی کاملاً پیشرفته و استاندارد استفاده می ‌نماید.

هزینه فیشیال پوست صورت در رشت

هزینه فیشیال پوست صورت با توجه به روش‌ها و مراحل مختلفی که بنا بر شرایط پوست افراد انجام می‌گردد تعیین می‌شود. همچنین نوع تجهیزات مصرفی، نوع کلینیک جهت پاکسازی و نوع مواد مورد استفاده نیز در تعیین هزینه نهایی فیشیال پوست تاثیر داشته و نمی‌توان قیمت مشخصی را برای آن تعیین نمود.

کلینیک دکتر امامی سیگارودی در رشت واقع در استان گیلان، با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش بوده و یکی از بهترین و معتبرترین مراکز انجام خدمات زیبایی و جوانسازی مانند فیشیال، پاکسازی پوست می‌باشد. این مجموعه دارای متخصصان و پزشکان بسیار ماهر و حاذق در حرفه خود بوده و همگی دارای مدارک عالی پزشکی و تخصصی می‌باشند. مشتریان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات از هزینه فیشیال صورت و دریافت مشاوره از متخصصان، با این کلینیک تماس گرفته و با این مجموعه در ارتباط باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *