زاویه سازی فک و صورت که به اسم مدلینگ چهره نیز شناخته شده است یکی از روش های زیباسازی و جوانسازی صورت است. از آنجایی که  انجام زاویه سازی فک و صورت تأثیر بسیار زیادی بر زیبایی و جذابیت چهره دارد در بین زنان و مردان طرفداران بسیاری را پیدا کرده است. با وارد شدن به دوره میانسالی و پیری رفته رفته به دلیل از بین رفتن کلاژن و الاستین های موجود در پوست، نواحی مختلف و برجسته صورت مثل گونه حجم خود را از دست داده و دچار افتادگی می شوند. در این نواحی حجم از دست رفته را با انجام زایه سازی فک و صورت می توان جبران کرد.

در واقع با انجام زاویه سازی فک و صورت در کسانی که ناحیه تحتانی صورت آن ها پهن و مربعی شکل و یا دارای صورت های گرد، گونه های بدون فرم، غبغب، کوتاه بودن اندازه فک هستند علاوه بر رفع تمامی این موارد و جذاب تر کردن چهره آنان کمک بسیار مؤثری به جوانسازی پوست آن ها نیز شده است. زاویه سازی فک و صورت با روش های متعددی انجام می شود. این روش ها هم اثرات موقت دارند و هم دائمی، که در این مقاله به تشریح هرکدام از این روش ها خواهیم پرداخت.

زاویه سازی فک و صورت در کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگاردوی به عنوان بهترین کلینیک زیبایی در رشت با به روزترین روش های کلینیکی و مجهزترین ابزارهای خود برای جذاب تر و جوان تر شدن چهره شما عزیزان انجام می شود.

انواع روش های زاویه سازی فک و صورت

 • تزریق بوتاکس
 • تزریق ژل
 • تزریق چربی
 • لیفت با نخ
 • زاویه سازی فک و صورت با عمل جراحی

تزریق بوتاکس جهت زاویه سازی

در روش تزریق بوتاکس ابتدا محل تحت درمان را به وسیله بی حسی های موضعی بی حس کرده سپس با کمک سوزن های بسیار نازک مخصوص تزریق بوتاکس، بوتاکس را به بخش هایی از عضلات فک و صورت تزریق کرده و موجب فلج شدن عضلات می شوند. همان طور که می دانیم بوتاکس از روش های بسیار شایع و پرطرفدار در جوانسازی پوست می باشد در نتیجه با تزریق بوتاکس علاوه بر زاویه سازی فک و صورت در رفع چین و چروک ها و جوانسازی پوست نیز بسیار تأثرگذار است.

بعد از تزریق بوتاکس نتایج آن طی ۳ الی ۵ روز قابل مشاهده می باشد.

ماندگاری این روش ۶ ماه است، در صورت صلاحدید پزشک برای نتیجه گیری بهتر و دوام بیشتر بوتاکس هر ۶ ماه باید تمدید شود‌.

تزریق چربی جهت زاویه سازی

تزریق چربی نیز یکی دیگر از روش های مورد استفاده و موثر در زاویه سازی فک و صورت است، این روش علاوه بر پر کردن و فرم دادن به ظاهر استخوانی و لاغر صورت موجب رفع چین و چروک ها و جوانسازی صورت می شود. در این روش پزشک متخصص ابتدا با بی حس کردن نواحی تحت درمان چربی مورد نیاز تزریق را به وسیله تکنیک لیپوساکشن از نواحی مختلف بدن که دارای چربی های اضافی هستند مثل شکم، ران و باسن جمع آوری کرده، بعد از آماده سازی چربی ها (جدا کردن خون آبه و مواد اضافی آن) آن ها را به وسیله نیدل های (سرسوزن های) بسیار کوچک به گونه و نواحی مورد نیاز تزریق می کنند. در این روش عموماً بروز آلرژی در فرد وجود نخواهد داشت زیرا از چربی های بدن خود بیمار به او تزریق می شود بنابراین هیچ گونه آلرژی به دنبال نخواهد داشت.

در بین روش های بدون جراحی زاویه سازی فک و صورت تزریق چربی ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روش ها دارد، ماندگاری این روش معمولاً بیشتر از دو سال می باشد‌.

تزریق ژل جهت زاویه سازی

یکی دیگر از روش های زاویه سازی صورت تزریق ژل می باشد. اثرگذاری این روش در ناحیه فک و چانه می باشد. ژل های تزریقی یا طبیعی هستند و یا مصنوعی. ژل های مصنوعی به ژل هایی گفته می شود که در آزمایشگاه تولید می شوند اما منظور از ژل های طبیعی عناصری است که در پوست هر فردی به طور طبیعی وجود دارد مانند کلاژن. در تزریق ژل از ماده ژلاتین مانند هالیورونیک اسید برای تزریق به نواحی تحت درمان استفاده می شود که مورد تایید FDA) سازمان غذا و دارو آمریکا( می باشد. ژل تزریق شده بعد از حدود ۹ تا ۱۲ ماه جذب صورت می شود. تأثیر این روش بلافاصله قابل مشاهده می باشد.

ماندگاری این روش نیز حدوداً از ۶ ماه تا ۱ سال است، البته به نوع پوست و همچنین نوع ژل تزریق شده نیز بستگی دارد‌، اما به طور کلی برای دوام بیشتر تزریق ژل نیز بعد از ۶ ماه به ترمیم مجدد ژل نیاز است.

مقایسه تزریق چربی و ترزیق ژل جهت زاویه سازی فک و صورت

 1. در تزریق چربی امکان برگشت تغییرات وجود ندارد و بسیار مشکل است اما در تزریق ژل در صورت هرگونه عدم رضایت بیمار می توان ژل را به طور کامل تخلیه کرد. روش تزریق ژل تهاجمی تر از روش تزریق چربی است.
 2. در شرایطی که صورت و فک به اصلاحات وسیع تر و بیشتری نیاز داشته باشند از روش تزریق چربی برای زاویه سازی فک و صورت استفاده می شود، ولی در شرایطی که اصلاحات کم و جزئی باشد از تزریق ژل استفاده می شود.
 3. زمان تزریق ژل کوتاه تر از فرآیند تزریق چربی می باشد.

لیفت با نخ

در روش لیفت با نخ نیز که یکی از روش های بسیار اثرگذار، بی دردسر و آسان زاویه سازی فک و صورت است شما می توانید با استفاده از این روش علاوه بر زاویه سازی فک و صورت در جوانسازی پوست خود نیز بسیار اثرگذار باشید ‌. در این روش نیز به وسیله سوزن های بسیار نازک مخصوص و وارد نمودن به بافت های نرم صورت و بالا کشیدن آن ها نواحی تحت درمان را برجسته و فرم می دهند. جنس نخ ها از نخ های بخیه و جذبی می باشد. نخ ها در بافت پوست بعد از ۶ تا ۸ ماه جذب می شوند. در حین جذب نخ ها این فرآیند موجب تحریک کلاژن سازی در لایه میانی پوست و در نتیجه جوانسازی آن می شود. این روش نیز حدودا بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری خواهد داشت‌.

عوارض روش های موقت زاویه سازی فک و صورت

عوارض در استفاده از روش های موقت زاویه سازی فک و صورت بسیار کم و فقط در حد بروز کبودی های بسیار جزئی و یا عدم تقارن صورت می باشد که کبودی آن موقتی بوده و سریعاً از بین می رود و عدم تقارن صورت نیز با تزریق های مجدد قابل اصلاح می باشد.

زاویه سازی فک و صورت با انجام عمل جراحی

عمل جراحی در زاویه سازی روش دائمی آن می باشد. زیرا در این روش با جراحی کردن و بریدن قسمت هایی از استخوان و تراشیدن آن ها دیگر امکان بازگشت تغییرات وجود نخواهد داشت.

برای مثال در این روش برای کوچک کردن فک با وسیله های مخصوص جراحی مثل مته و اره مخصوص، استخوان فک را برش داده و سپس با علامت گذاری و زاویه سازی فک توسط پزشک جراح تغییرات دائمی انجام می شود.

عوارض جراحی زاویه سازی فک و صورت

 1. تغییرات قابل برگشت نیستند
 2. بیهوشی
 3. هزینه زیاد
 4. ورم و کبودی زیاد
 5. دوره نقاهت

مزایای زاویه سازی فک و صورت

 1. چهره ای جذاب V شکل و خوش فرم
 2. برجسته کردن استخوان گونه
 3. رفع چین و چروک ها، صاف شدن پوست و جوانسازی چهره
 4. زاویه دار کردن چانه
 5. خط گونه باریک
 6. برداشتن غبغب

همه انسان های روی کره زمین با هر جنسیتی قطعاً از زیبایی خدادای بسیاری بهره مند هستند، اما زیباتر و جذاب تر شدن چهره با انجام تغییرات جزئی در افزایش اعتماد به نفس افراد بسیار تأثیرگذار است. بنابراین در صورت تمایل برای رفع تغییراتی که در چهره شما به صورت ژنتیکی و یا با گذشت زمان به وجود آمده است، با کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگاردوی تماس گرفته و با مراجعه به کلینیک و با معجزه دستان ماهر پزشکان این مرکز، زیبایی را به چهره خود هدیه دهید.

2 دیدگاه

  • سلام و وقت بخیر
   ماساژ نه به اندازه انجام زاویه سازی ولی بی تأثیر نیز نخواهد بود، البته با انجام زاویه سازی در یک کلینیک معتبر میتوان تا حد بسیار زیادی از عوارض ان کاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *