یکی از جراحی ‌هایی که امروزه برای زیبایی چشم‌ ها و دید بهتر در کلینیک‌ های معتبر انجام می ‌گیرد، جراحی پلک پایین و پلک بالای چشم است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش دانش انسان، آنها توانسته اند که روشی نوین و بسیار پیشرفته را برای جراحی پلک چشم‌ ها به دست آورده و مشکل افتادگی پلک را در چهره افراد برای همیشه از بین ببرند. با افزایش سن در افراد، پوست چهره‌ آنها دچار چروکیدگی شده و پلک‌ هایشان دچار افتادگی می ‌شود. برخی از افراد نیز به ‌صورت موروثی دچار افتادگی پلک بوده و از این‌ که چشمانشان زیبا جلوه نمی ‌کند بسیار ناراحت هستند. باید گفت که امروزه تمامی پلک ‌های افتاده توسط جراحان و متخصصان، جراحی ‌شده و زیبایی چشمان افراد به آنها بازمی ‌گردد.

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یکی از روش‌ های بسیار نوین در جراحی بوده که امروزه توسط زنان و مردان بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌ است. افتادگی پلک بالا و پایین در افراد در زیبایی چهره آنها بسیار تأثیر داشته و علاوه ‌بر تاثیر آن در زیبایی صورت، ممکن است عوارض دیگری همچون مشکل در بینایی را داشته باشد. جراحی بلفاروپلاستی، به عمل افتادگی و پف پلک بالا گفته ‌شده و برای پلک پایین نیز بسیار مشابه با پلک بالا است.

افراد با پا گذاشتن در سنین بالا دچار افتادگی پلک شده و اکثرا روش تزریق بوتاکس را برای بهبود افتادگی  در اطراف چشم  انتخاب می کنند اما گاهی چربی های و حالت پف آلود و یا افتادگی پوست اطراف چشم بیش از حد می شود که از این‌ جهت رو به جراحی پلک آورده و چشمان خود را به‌ مانند جوانی خود تغییر می‌ دهند. همچنین از دیگر معایب افتادگی پلک در زنان می ‌توان به مشکلات آنها در هنگام آرایش چشم اشاره کرده و افتادگی پلک در مردان سبب نمایی خسته و خواب ‌آلود در چهره آنها می‌ شود. بهترین راه برای از بین بردن افتادگی و پف پلک‌ ها، جراحی بلفاروپلاستی است که تحت نظر پزشک و متخصصان زیبایی در کلینیک‌ های معتبر انجام می ‌شود.

بلفاروپلاستی پلک بالا و پلک پایین

عمل بلفاروپلاستی توسط متخصصان برای پلک بالا به این صورت است که پزشک مربوطه قسمتی از پوست اضافه و چربی اضافه در بالای چشم را بریده و جدا کرده و سپس با زدن بخیه‌ های نازک، کار را به اتمام می ‌رساند. این جراحی علاوه ‌بر از بین بردن افتادگی پلک بالا، سبب استحکام ماهیچه‌ ها و پوست نیز شده و چین‌ و چروک بالای چشم‌ ها نیز از بین می ‌رود.

جراحی پلک پایین نیز بسیار شبیه‌ به جراحی پلک بالا بوده و متخصص با برداشتن چربی و پوست اضافی در پلک پایین سبب از بین بردن چین‌ و چروک و پف آن می ‌شود. تنها تفاوت جراحی پلک بالا با پلک پایین در انجام برش است که برش در پلک پایین به‌ صورت درونی و یا پنهان انجام ‌شده تا کوچک ‌ترین ردی از جراحی و زخم در چهره نمایان نشود.

شایان‌ ذکر است که بهبود زخم در جراحی پلک پایین نسبت‌ به پلک بالا سریع‌ تر بوده و خطوط به‌ وجود آمده در پلک پایین نیز در اثر جراحی از بین می ‌روند.

جراحی بلفاروپلاستی چقدر زمان می ‌برد؟

عمل بلفاروپلاستی پلک برای افراد سرپایی بوده و مدت‌ زمان آن بین ۲ تا ۳ ساعت می‌ باشد. همچنین فرد پس‌ از پایان جراحی می‌ تواند به منزل رفته و مابقی درمان و بهبود زخم را در منزل بگذارند. همچنین در برخی افراد برای لیفت کامل پلک و جلب رضایت فرد از جراحی، این عمل در ۲ مرحله انجام می‌ شود.

کاندیدای جراحی بلفاروپلاستی

ازجمله افرادی که کاندیدای بسیار مناسبی برای جراحی پلک می ‌باشند عبارتنداز:

 • افرادی که به دلیل مشکلات در پلک پایین خود، زیبایی چشمانشان از بین رفته است
 • افرادی که به دلایل موروثی و یا افزایش سن، در اطراف چشم خود دارای چین‌ و چروک و پوست اضافی هستند
 • اشخاصی که به دلیل پا گذاشتن در سنین بالا، پوست اطراف چشمانشان شل شده و فاصله میان مژه و ابروی آنها از بین رفته‌ است
 • کسانی که به دلیل افتادگی پلک‌ های بالا و پلک‌های پایین خود چهره ‌شان خسته به ‌نظر می ‌رسد
 • اشخاصی که دارای پف در پلک پایین بوده و زیر چشمانشان دچار تیرگی پوست شده است
 • افرادی که دارای پلک شرقی هستند. در این افراد پوست اضافه در پلک آنها بسیار زیاد بوده و به‌ همین دلیل در زیبایی چهره آنها تاثیر منفی گذاشته‌ است
 • افرادی که سالم هستند و فاقد بیماری‌ های تهدید کننده و دردسرساز بوده و سن آنها بالای ۳۵ سال می ‌باشد
 • افرادی که سیگار مصرف نکرده و انتظار مطلوبی از عمل پلک دارند
 • کسانی که پلک آنها حالت عادی نداشته و طبیعی نمی ‌باشد
 • افرادی که دارای کیست در بالا و پایین چشم خود بوده و افتادگی پلک در میدان دید آنها تاثیر منفی گذاشته‌ است

اقدامات قبل از جراحی پلک

قبل‌ از انجام عمل پلک، حتماً با پزشک و متخصص خود مشورت کرده و تمام دستور العمل‌ های قبل و بعد از جراحی را از او دریافت نمایید.

 • ۲۱ روز قبل‌ از انجام عمل پلک از نوشیدن الکل و کشیدن سیگار پرهیز نمایید
 • به دستورالعمل‌ های پزشک خود توجه کرده و در صورت نیاز به ناشتا بودن، در روز عمل ناشتا به کلینیک مراجعه کنید
 • قبل‌ از انجام جراحی پلک، پزشک برخی آزمایشات از بینایی و اشک چشم را انجام می ‌دهد
 • بعضی از داروها مانند وارفارین، ایبوپروفن و ادوبل خطر خون ‌ریزی را افزایش داده و قبل‌ از جراحی از مصرف آنها خودداری کنید
 • تمامی داروهای مصرفی و مکمل‌ها را با پزشک خود قبل‌ از جراحی در میان بگذارید
 • قبل‌ از جراحی از هیچ ‌گونه مواد آرایشی استفاده نکرده و حتما یک عینک آفتابی برای محافظت از چشمانتان بعد از جراحی همراه خود داشته باشید
 • قبل‌ از جراحی تا ۱۴ روز در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگرفته و از کرم ‌های ضدآفتاب استفاده کنید

مراقبت های بعد از جراحی پلک

پس از عمل بلفاروپلاستی مراقبت های زیر را برای بهبودی سریع تر رعایت کنید.

 • پس‌ از عمل بلفاروپلاستی از هیچ ‌گونه لنزی استفاده نکرده و حتما از عینک آفتابی استفاده کنید
 • تا ۲ روز پس‌ از جراحی واکنش به تاری و نور طبیعی بوده و به‌ زودی از بین می ‌روند
 • کبودی و تورم پلک‌ ها بعد از چند روز از بین رفته و استفاده از کمپرس سرد در کاهش درد بسیار تاثیر گذار است
 • بعد از جراحی در محل بخیه‌ ها و برش، باندهای کوچکی قرار گرفته و یک هفته بخیه ‌ها در محل جراحی باقی می ‌مانند
 • انجام فعالیت‌ های سبک در روند بهبود زخم کمک کرده و فرد پس‌ از یک هفته تا ۱۰ روز می ‌تواند به فعالیت‌ های روزانه خویش بپردازند

هزینه جراحی بلفاروپلاستی

هزینه جراحی بلفاروپلاستی در کلینیک‌های مختلف بسیار متفاوت بوده و از عوامل مؤثر در این هزینه می‌ توان به هزینه ‌های کلینیک، ویژگی ‌های فردی، تکنیک عمل بلفاروپلاستی، دستمزد جراح و همچنین هزینه‌ های جانبی اشاره کرد.

جراحی پلک در رشت

کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی واقع در رشت و تحت نظر وزارت بهداشت یکی از معتبرترین و بزرگ ‌ترین کلینیک‌ های زیبایی در رشت است. این کلینیک دارای بروزترین و مجهزترین تجهیزات زیبایی و همچنین استفاده از روش‌ های نوین در جوان‌ سازی پوست همچون بوتاکس و تزریق چربی و فیلر است. تمامی پزشکان و متخصصان در کلینیک سیگارودی در حرفه خود بسیار ماهر و مسلط بوده و تمامی خدمات زیبایی ازجمله جراحی پلک را به مشتریان خود ارائه می‌ دهند. در صورت دریافت مشاوره از پزشکان سیگارودی جهت جراحی پلک می‌ توانید به آدرس درج‌ شده در سایت مراجعه کرده و از مشاوره‌ متخصصان این مجموعه بهره ‌مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *