واژن یا ناحیه بیکینی، یکی از حساس‌ ترین و ظریف‌ ترین قسمت‌ های بدن است که رعایت نکات بهداشتی برای تمیز نگه‌ داشتن آن نسبت‌ به دیگر قسمت‌ های بدن، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در برخی مواقع این قسمت از بدن دارای رنگ بسیار تیره‌ تری نسبت‌ به بخش‌ های دیگر است و در حال‌ حاضر نیز از روش‌ های بسیار متعددی برای روشن کردن پوست آن استفاده می‌ شود.

روشن کردن پوست واژن و رفع تیرگی بیکینی نیز به‌ معنای کم کردن رنگدانه‌ های پوست این قسمت است و با توجه به حساس بودن این ناحیه از بدن، توصیه می شود از روش‌ های مورد تایید پزشکان استفاده نمایید.

چه چیزی باعث تیرگی واژن می شود؟

متخصصین زنان و زیبایی، عوامل و دلایل بسیار متعددی را مرتبط با ایجاد تیرگی در واژن و ناحیه بیکینی می‌ دانند که یکی از شایع‌ ترین آن‌ ها چاقی و اضافه وزن بیش‌ از حد زنان است. زمانی‌ که یک فرد دچار اضافه وزن می‌ شود، هنگام راه رفتن و پیاده روی ران‌ های پا شروع به ساییدن به یکدیگر کرده و در نتیجه این اصطکاک، باعث تیره‌ تر شدن پوست ناحیه بیکینی می‌ شود.

دلایل دیگری نیز سبب ایجاد تیره شدن پوست واژن می‌ شوند که از مهم‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

هورمون‌ ها

یکی از مهم‌ ترین دلایل تیره شدن پوست واژن، هورمون ها هستند. تغییرات هورمونی در اثر قاعدگی، بارداری، پلی کیستیک و غیره می‌ توانند باعث تیره شدن پوست ناحیه بیکینی شده و رنگدانه آن را تغییر دهند.

پوشیدن لباس تنگ

پوشیدن لباس‌ های جذب و همچنین لباس زیر تنگ، می‌ تواند سبب تیره شدن پوست ناحیه بیکینی شود. همچنین این نوع لباس‌ ها علاوه‌ بر تغییر رنگدانه پوست در ناحیه واژن، می‌ توانند سبب ایجاد عفونت، خارش و مشکلات جدی دیگری نیز در این ناحیه شوند.

افزایش سن

یکی دیگر از دلایل تیرگی واژن، افزایش سن در بانوان است. هرچه سن بالاتر می رود، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و بنابراین با تغییر در بافت پوست، ممکن است رنگدانه‌ های پوست واژن و دیگر نواحی بدن تغییر یافته و تیره‌ تر شوند.

اصلاح مداوم

اصلاح ناحیه بیکینی با استفاده از تیغ و ژیلت در طولانی مدت، می‌ تواند با آسیب به پوست، یکی دیگر از مهم‌ ترین دلایل ایجاد تیرگی در ناحیه بیکینی باشد.

تعریق

حساسیت افراد به عرق بدن خود نیز می‌ تواند از دیگر دلایل تیرگی پوست در ناحیه بیکینی باشد.

قاعدگی

زنان در طول قاعدگی خود به‌ دلیل وجود آهن در خون و تماس آن با پوست، می توانند دچار تیرگی در ناحیه واژن شوند.

عوامل ژنتیکی

عوامل ژنتیکی و وراثتی نیز در تیره شدن واژن و ناحیه بیکینی تأثیر گذار هستند.

مراقبت‌ های بهداشتی

استفاده از برخی دارو ها و یا پماد های موضعی نیز می‌ توانند در تیرگی رنگدانه‌ های پوست ناحیه بیکینی اثر گذار باشند.

رفع تیرگی واژن با لیزر

یکی از بهترین روش‌ های رفع تیرگی واژن و سفید کردن ناحیه بیکینی، استفاده از روش غیر تهاجمی لیزر است. هدف از این روش، کاهش رنگدانه‌ های پوست در ناحیه واژن، بیکینی و کشاله ران است. همان‌ طور که می‌ دانید لیزر یک روش درمانی و زیبایی غیر تهاجمی و غیر جراحی است که با عملکرد خود در طول جلسات درمانی، می‌ تواند در روشن شدن ناحیه واژن تأثیرات بسیار چشمگیری داشته باشد. علاوه‌ بر سفید کردن این ناحیه، لیزر می‌ تواند پوست واژن را بسیار نرم‌ تر و شفاف‌ تر کند.

از مهم‌ ترین مزایای استفاده از لیزر برای رفع تیرگی واژن نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ایجاد پوستی زنده‌ تر و درخشان‌ تر
 • روشن شدن پوست واژن
 • ایجاد ظاهر صورتی در واژن
 • روش غیر تهاجمی و بدون درد
 • بهبود بافت پوست در ناحیه بیکینی
 • نتایج طولانی‌ مدت
 • بهبودی سریع
 • تحریک کلاژن سازی در ناحیه بیکینی

برای اطلاع از رفع تیرگی واژن با لیزر و بهره‌مندی از با کیفیت‌ ترین خدمات درمانی و زیبایی در رشت نیز می‌ توانید با کلینیک دکتر امامی سیگارودی در رشت تماس گرفته و با متخصصین ما در ارتباط باشید.

هزینه رفع تیرگی واژن چقدر است؟

هزینه روشن کردن واژن و رفع تیرگی ناحیه بیکینی از یک بیمار به بیمار دیگر و همچنین از یک کلینیک به کلینیک دیگر متفاوت خواهد بود. روش رفع تیرگی و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز نیز در تعیین هزینه رفع تیرگی واژن تأثیر گذار هستند و از دیگر فاکتور های در نظر گرفته شده هم می‌ توان به کیفیت دستگاه، تخصص پزشک، اعتبار کلینیک درمانی و زیبایی، سطح رنگدانه های واژن و غیره اشاره نمود.

کلینیک دکتر امامی سیگارودی

چگونه از شر لکه‌ های تیره واژن خلاص شویم؟

پیدایش لکه‌ های تیره در ناحیه بیکینی با توجه به دلایل متعددی متفاوت است و بنابراین بر اساس این دلایل، نیاز به درمان‌ های متفاوتی خواهد داشت. به‌ عنوان مثال اگر دلیل ایجاد لکه‌ های تیره در واژن عفونت باشد، برای روشن‌ تر شدن پوست ناحیه بیکینی، نیاز به مصرف دارو برای درمان عفونت خواهید داشت. همچنین وجود مشکلات هورمونی و در نتیجه تیره‌ تر شدن پوست واژن به‌ ویژه در موارد بارداری به‌ صورت خود به‌ خود حل شده و در صورت عدم بهبودی نیز ممکن است با استفاده از هورمون‌ درمانی، پوست واژن روشن تر شود.

از دیگر روش‌ های درمانی برای رفع تیرگی واژن نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کرم‌ های روشن‌ کننده پوست برای رفع لکه‌ های تیره واژن با توجه به تجویز پزشک
 • استفاده از ژل‌ های سفید کننده واژن
 • استفاده از پماد های موضعی برای رفع تیرگی ناحیه بیکینی همانند پماد زینک اکساید
 • بهره‌مندی از روش کربوکسی تراپی و جوانسازی پوست واژن
 • میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست و کمک به روشن شدن پوست ناحیه واژن

درمان های خانگی برای رفع تیرگی واژن

علاوه‌ بر راه‌ های درمانی تخصصی، روش‌ های ساده‌ تری نیز برای رفع تیرگی واژن و روشن کردن پوست ناحیه بیکینی در دسترس هستند که با استفاده از این روش‌ ها می‌ توانید تا حدودی سبب روشن کردن پوست ناحیه بیکینی و یا جلوگیری از تیره شدن آن شوید. اما لازم به ذکر است که قبل‌ از استفاده از هر یک از این روش‌ ها، ابتدا حساسیت‌ های پوستی خود را با توجه به نوع روش بررسی کرده و سپس اقدام به استفاده از آن‌ ها نمایید.

از مهم‌ ترین روش‌ های خانگی برای رفع تیرگی پوست واژن نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • استفاده از روغن‌ های طبیعی همچون روغن زیتون
 • ماسک خیار و آلوورا
 • استفاده از روغن نارگیل
 • استفاده از روغن زردچوبه
 • پوشیدن لباس‌ های راحت و نخی
 • تعویض به‌ موقع لباس زیر
 • استفاده از مواد شوینده‌ مناسب
 • رفع سریع مشکلات و بیماری‌ های واژن
 • رهایی از مو های زائد بدون اصلاح توسط تیغ و یا ژیلت

رفع تیرگی واژن با کربوکسی تراپی

یکی دیگر از بهترین روش‌ های روشن کردن پوست ناحیه بیکینی، استفاده از روش کربوکسی تراپی است. در این نوع روش، دی‌اکسید کربن به زیر پوست تزریق شده و با تحریک ملاتونین و کلاژن سازی، سبب روشن‌ تر شدن پوست واژن می‌ شود. کربوکسی تراپی نیز یکی از روش‌ های غیر تهاجمی و غیر جراحی برای ارائه خدمات درمانی و زیبایی است که علاوه‌ بر نتایج طولانی‌ مدت، از عوارض جانبی بسیار کمی برخوردار است و به‌ عنوان یکی از بهترین روش‌ های رفع تیرگی واژن در بهترین کلینیک های درمانی شناخته می‌ شود.

در پایان

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی، یکی از معتبرترین و بهترین کلینیک‌ های شناخته‌ شده در استان گیلان است که انواع خدمات درمانی و زیبایی را با استفاده از تجهیزات و تکنولوژی‌ های روز دنیا و همچنین تیم بسیار مجرب و متخصص در بالاترین کیفیت به زیباجویان عزیز ارائه می‌ دهد.

شما عزیزان می‌ توانید برای دریافت مشاوره در رابطه با رفع تیرگی واژن با لیزر و همچنین رزرو وقت، با کلینیک دکتر امامی سیگارودی تماس گرفته و با مشاورین ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *