تزریق بوتاکس، یکی از محبوب‌ ترین عمل های زیبایی است که بدون استفاده از جراحی، چهره افراد را بسیار جوان‌ تر و شاداب‌ تر می‌ کند. این روش باعث کاهش چین‌ و چروک های پوست شده علاوه بر تأثیرات زیبایی، دارای خواص درمانی نیز می باشد و با شل کردن ماهیچه‌ های خاصی از صورت، می‌ تواند درد هایی همانند میگرن را تا حد قابل‌ توجهی کاهش دهد. در واقع بوتاکس نوعی نوروتوکسین است که با جلوگیری از عملکرد برخی از عضلات، می‌ تواند پوست صورت را بسیار جوان‌ تر جلوه دهد. در حال حاضر نیز از بوتاکس عمدتاً برای رفع چین‌ و چروک بالای بینی، پیشانی و همچنین امتداد قسمت بیرونی چشم استفاده می‌ شود که به آن بوتاکس چشم‌ گربه‌ ای می‌ گویند.

منظور از تزریق بوتاکس چشم‌ گربه‌ ای چیست؟

شل شدن پوست و افتادگی چشم، از جمله عوارض طبیعی هستند که می‌ توانند با افزایش سن و یا به‌ دلیل عوامل ژنتیکی رخ دهند. امروزه نیز با پیشرفت تکنولوژی، از روش‌ های غیر جراحی بسیار مؤثری برای فرم دهی به حالت چشم و ابرو ها استفاده می‌ شود که از مهم‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به تزریق بوتاکس چشم‌ گربه‌ ای اشاره نمود. با استفاده از این نوع تزریق، حالت و فرم چشم‌ ها تغییر یافته و با کشیده شدن گوشه چشم به سمت بالا، به‌ صورت چشم گربه‌ ای و یا چشم روباهی تغییر شکل می‌ یابند. در واقع تزریق بوتاکس، عضلات ماهیچه چشم و اطراف ابرو را تحت تأثیر قرار داده و سبب رفع افتادگی چشم و ابرو می‌ شود. تزریق بوتاکس چشم‌ گربه‌ ای برخلاف جراحی چشم، دارای تأثیرات موقتی برای حالت دهی چشم است و برای تداوم ماندگاری، نیازمند تمدید مجدد می‌ باشد. این روش علاوه‌ بر تغییر حالت چشم‌ ها، برای جوان‌ سازی و رفع چین‌ و چروک پوست نیز بسیار مؤثر بوده و زیبا جویان می‌ توانند با خیالی راحت از روش غیر جراحی و کم تهاجمی بوتاکس برای تغییر حالت چهره خود استفاده نمایند.

مزایای تزریق بوتاکس چشم گربه‌ ای

از مهم‌ ترین مزایای تزریق بوتاکس چشم گربه‌ ای، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • رفع افتادگی پلک با روش غیر جراحی
 • روشی بسیار کم تهاجمی و بدون نیاز به بستری و بیهوشی
 • مشاهده نتایج شگفت‌ انگیز بلافاصله پس‌ از تزریق
 • عدم نیاز به دوره نقاهت و دارای عوارض جانبی بسیار محدود
 • بازگشت پوست به حالت طبیعی پس‌ از گذشت چند ماه از تزریق
 • رفع چین‌ و چروک و جوان‌ سازی پوست
 • تغییر شگفت‌ انگیز حالت چشم بدون جای‌ گذاری اسکار و جای زخم

مراقبت‌ های بعد از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ ای

تزریق بوتاکس چشم‌ گربه‌ ای نیز همانند سایر روش‌ های درمانی و زیبایی برای حفظ حالت چشم و ماندگاری آن، دارای مراقبت‌ هایی است که از مهم‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تا چند روز پس‌ از تزریق بوتاکس، از انجام فعالیت‌ های سنگین و ورزش خودداری نمایید
 • در هنگام خواب به مدت ۱ روز پس‌ از تزریق، سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید
 • به مدت ۲۴ ساعت از قرارگیری در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری نمایید
 • از مصرف دخانیات و الکل به مدت ۱ هفته پس‌ از تزریق بوتاکس خودداری نمایید
 • می توانید از کمپرس سرد و یا مسکن های تجویز شده برای کاهش درد استفاده نمایید
 • تا ۲ روز پس‌ از تزریق بوتاکس، از رفتن به سونا و حمام آب داغ خودداری کنید
 • از لمس تزریق بوتاکس در ناحیه چشم جداً خودداری نمایید
 • با توجه به تجویز پزشک عمل کرده و به مدت ۲ ساعت پس‌ از تزریق بوتاکس از دراز کشیدن خودداری نمایید

تزریق بوتاکس

بوتاکس چشم‌ گربه‌ ای برای چه کسانی مناسب است؟

تزریق بوتاکس چشم‌ گربه‌ ای اغلب برای افرادی که دچار افتادگی پلک و ابرو هستند توصیه می‌ شود. همان طور که مطلع هستید، الاستین در پوست، وظیفه انعطاف‌ پذیری و ارتجاعی آن را بر عهده داشته و کلاژن نیز پروتئینی است که به‌ عنوان یکی از بلوک‌ های اصلی ساختمان برای پوست، استخوان‌ ها، ماهیچه‌ ها و همچنین تاندون‌ ها عمل می‌ کند. زمانی‌ که به دلایل افزایش سن و یا موارد ژنتیکی، میزان الاستین و کلاژن در پوست کاهش می‌ یابد، قسمت‌ هایی از پوست در نواحی اطراف ابرو و چشم، دارای حالتی افتاده می شود که می‌ تواند در زیبایی چهره تأثیر مستقیم داشته باشد. بنابراین افرادی که به‌ صورت طبیعی و یا با قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراءبنفش دچار افتادگی پلک، چشم و یا ابرو شده اند، می‌ توانند با استفاده از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ ای، فرم و حالت چشم‌ های خود را تغییر داده و با کشیدن گوشه‌ های چشم به سمت بالا، چهره خود را بسیار جذاب‌ تر و جوان‌ تر نمایند.

تزریق بوتاکس چشم گربه‌ ای، با توجه به یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی، مناسب برای تمامی افراد نبوده و کسانی که دارای سلامت کامل جسمانی نیستند، نمی‌ توانند از این روش برای زیبایی خود استفاده کنند. از مهم‌ ترین افرادی که کاندیدای مناسبی برای تزریق بوتاکس چشم‌ گربه‌ ای نیستند نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • زنان باردار و شیرده
 • افرادی که دارای آلرژی نسبت‌ به بوتاکس هستند
 • افرادی که دارای عفونت فعال در محل تزریق می‌ باشند
 • افرادی که دارای بیماری‌ های خاص بوده و یا از دارو های خاصی استفاده می‌ کنند

ماندگاری تزریق بوتاکس چشم گربه‌ ای

تزریق بوتاکس چشم‌ گربه‌ ای برخلاف جراحی چشم، دارای تأثیرات و ماندگاری دائمی نبوده و پس‌ از گذشت مدتی، فرم چشم‌ ها به حالت اولیه خود باز خواهد گشت. همچنین ماندگاری بوتاکس نیز با توجه به پوست افراد، متفاوت است و به‌ طور میانگین می‌ توان گفت که تزریق بوتاکس چشم‌ گربه‌ ای، بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری خواهد داشت. لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس چشم‌ گربه‌ ای نسبت‌ به تزریق بوتاکس در نواحی دیگری از صورت همانند پیشانی، شقیقه و غیره دارای ماندگاری طولانی‌ مدت تری است و پس‌ از کاهش اثرات آن، باید مجدداً تزریق شود.

عوارض تزریق بوتاکس چشم گربه‌ ای

تزریق بوتاکس چشم‌ گربه‌ ای علاوه‌ بر مزایا و تأثیرات قابل‌ توجه خود در تغییر فرم چشم‌ ها و حالات صورت، دارای عوارض جانبی محدودی همچون تورم، درد، کبودی و یا سوزش در ناحیه تزریق هم می باشد. تمامی این موارد نیز از جمله عوارض رایج تزریق بوتاکس هستند که پس‌ از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت.

لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس چشم‌ گربه‌ ای در کلینیک های نامعتبر، می‌ تواند عوارضی همچون خون‌ ریزی، عفونت، حالت تهوع و غیره را داشته و حتی عوارض جبران‌ ناپذیری را در سلامت جسمانی داشته باشد. بنابراین توصیه می‌ شود برای انجام هرگونه روش‌ های زیبایی و درمانی، به کلینیک های معتبر مراجعه کرده و از تخصص پزشکان ماهر و با تجربه در این حرفه بهره‌مند شوید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر نیز می‌ توانید با کلینیک دکتر امامی سیگارودی در رشت تماس حاصل نمایید.

هزینه تزریق بوتاکس چشم گربه‌ ای

عوامل و فاکتور های متعددی در تعیین هزینه تزریق بوتاکس چشم‌ گربه‌ ای تأثیر گذار هستند که از مهم‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به برند و نوع بوتاکس اشاره نمود. در حال‌ حاضر مواد بوتاکس، در کیفیت‌ ها و برند های متفاوتی به بازار عرضه می‌ شوند و هر چه کیفیت بوتاکس بالاتر باشد، بنابراین هزینه تزریق نیز افزایش خواهد یافت. از دیگر عوامل تأثیر گذار بر هزینه تزریق بوتاکس نیز می‌ توان به تخصص پزشک، میزان بوتاکس تزریق‌ شده، نوع کلینیک، تعداد جلسات، هزینه‌ های مراقبت بعد از تزریق و غیره اشاره نمود.

در پایان

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی، یکی از بهترین و شناخته‌ شده‌ ترین مراکز درمانی و زیبایی در سطح استان گیلان بوده و خدمات خود را با استفاده از تجهیزات بسیار به روز و مدرن به زیبا جویان عزیز ارائه می‌ دهد. شما عزیزان می‌ توانید برای تزریق بوتاکس چشم گربه‌ ای با استفاده از با کیفیت ترین برند بوتاکس و همچنین رزرو نوبت، به دو صورت آنلاین و تلفنی با کلینیک دکتر امامی سیگارودی ارتباط برقرار کرده و با تماس با این مجموعه، راهنمایی‌ ها و مشاوره‌ های لازم را از مشاورین ما دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *