تزریق بوتاکس به‌ عنوان روشی غیرتهاجمی و تقریباً بی‌خطر با هدف از بین بردن چین‌ و چروک های صورت و به‌ منظور درمان تعریق و یا حتی درمان برخی بیماری ‌ها و عدم تقارن‌ در نواحی مختلف به کار برده می‌شود. این بوتاکس در ناحیه صورت برای از بین بردن خطوط افقی پیشانی، خطوط عمودی اخم بین دو ابرو، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، خط لبخند و چروک بینی هنگام خنده، افتادگی پلک یا ابرو های ناهموار، و به‌صورت کلی به ‌منظور کاهش علائم پیری یا تغییر ویژگی‌های صورت تزریق می‌شود.

برای افرادی که به‌دنبال آشنایی و کسب اطلاع از این تزریق و روش درمانی هستند علاوه ‌بر نحوه انجام و دانستن تمامی جنبه‌ های آن اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت و بدن فاکتوری مهم به حساب می‌آید. از آنجاکه عوامل و گزینه ‌های مختلفی بر مقدار قیمت و هزینه این تزریق اثر گذار است در ادامه به شرح آن می‌پردازیم.

هزینه و قیمت تزریق بوتاکس

اولین اقدام برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس آنست که با پزشک مورد نظر خود مشورت کنید.  مشخص کنید که بوتاکس را برای کدام نواحی قرار است به کار ببرید، در این ‌صورت پزشک شما با بررسی آن ناحیه عواملی مانند میزان عمق چین ‌و چروک و خط اخم را می‌سنجد و بنابراین هزینه آن را به شما اطلاع می‌دهد.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس در رشت توسط کلینیک زیبایی دکتر امامی سیگارودی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته تا مشاورین ما تمامی سؤالات مربوط به تزریق بوتاکس را پاسخ دهند.

عوامل موثر بر هزینه و قیمت بوتاکس صورت

 از جمله مهم‌ ترین فاکتور هایی که بر قیمت نهایی تزریق بوتاکس اثر گذار است میتوان به: ناحیه مورد تزریق، میزان تزریق، هزینه و دستمزد پزشک و کلینیک، و برند بوتاکس و .. اشاره کرد که در ادامه به شرح هر کدام از این موارد خواهیم پرداخت.

ناحیه مورد تزریق

تعیین هزینه بوتاکس شامل چند مورد است که مهم ‌ترین آن‌ها، ناحیه مورد تزریق است. هزینه بوتاکس با در نظر گرفتن تعداد واحدهای مورد نیاز برای نتیجه زیبایی مقداری قابل ‌پیش ‌بینی است. میزان دوز تزریقی و واحدهای متعددی که برای هر ناحیه مورد نیاز خواهد بود، ممکن است برای افراد مختلف نیز متفاوت باشد. مثلاً در افراد جوان‌ تر که هنوز مقدار چین ‌و چروک و عمق خط اخم برای آن‌ها در ناحیه پیشانی و یا خطوط چشم افزایش نیافته میزان دوز کمتری نیاز است تا افراد مسن‌تر.

میزان تزریق بوتاکس صورت

بهترین راه برای فکر کردن به هزینه بوتاکس صورت این است که تعداد واحد های مورد نیاز برای هر ناحیه از صورت را در نظر بگیرید. متخصصین و پزشکان معمولاً دستورالعمل‌ هایی را در مورد تعداد واحدهای مورد نیاز برای دستیابی به نتایج بهینه در هر ناحیه درمانی در نظر دارند این دوز مصرفی بدلیل عواملی مانند جنسیت، عضلات، شدت مشکل متغیر است.  به‌ صورت تخمینی می‌توان گفت مقادیر زیر برای هر ناحیه مورد نیاز است:

  • پیشانی و خطوط افقی 15 تا ۲۵ واحد
  • خطوط اخم ۲۰ تا ۳۰ واحد
  • خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم ۲۰ تا ۳۰ واحد
  • خط اخم مابین ابرو ۲۰ تا ۴۰ واحد
  • چروک بینی ۲۰ تا ۳۰ واحد
  • خط فک برای درمان فشار بین دوفک ۲۰ تا ۳۰ واحد
  • هایپر هیدرو زیس یا تعریق بیش‌ازحد کف دست و یا زیر بغل ۸۰ تا ۲۰۰ واحد

این مقادیر به صورت تخمینی و تقریبی بیان شده و ممکن است مقادیری بیش از موارد گفته شده برای دستیابی به نتیجه بهتر توسط پزشکتان تجویز شود.

هزینه و دستمزد پزشک

عامل دیگری که تأثیر زیادی بر هزینه بوتاکس دارد مکان و موقعیت کلینیک و یا شهرت پزشک است. از آنجایی ‌که هزینه‌ های عمل‌ های جراحی زیبایی نرخ مشخصی ندارند، بنابراین نظارتی بر روی میزان قیمت این تزریقات نیز در نظر گرفته نمی‌شود. ممکن است ۲ پزشک از ۱ برند و به‌ازای دوز مصرفی یکسان برای درمان ۱ بیمار استفاده کنند ولی هزینه نهایی که از بیمار دریافت می‌کنند، کاملاً متفاوت باشد. با این ‌حال پزشکان با توجه به تجربه و تخصصی که دارند دستمزد متفاوتی برای خود در نظر می‌گیرند.

برند بوتاکس

عامل دیگری که در قیمت بوتاکس صورت دخیل است برند بوتاکس است. شرکت‌های مختلفی در دنیا برندهای مختلف سم بوتولیسم را با نام های تجاری خود تولید می‌کنند. در کشورمان برخی برندهای مورد تأیید وزارت بهداشت که توسط پزشکان مورد استفاده است شامل برند نورونوکس کره‌ای (Neoronox) بوتاکس دیسپورت انگلیسی  (Dysport)بوتاکس آمریکایی  آلمانی  (Xeomin)و برند ایرانی مسپورت یا با نگارش دیگر مصپورت است.

تمامی این برندها قیمت ‌های متفاوتی دارند که بسته به این‌ که پزشک کدام یک را بنا به تشخیص خود و یا انتخاب شما برای درمان‌تان برگزیند بر هزینه تزریق اثر گذار است. البته همگی این برندها تقریباً عملکرد یکسانی دارند و تنها در میزان ماندگاری و یا گاهی عوارض ناچیز متفاوتند. لازم به ذکر است که به دلیل وارداتی بودن برندهای خارجی و غیر ایرانی و عدم ثبات نرخ ارز میزان قیمت این برندها نیز متغیر است.

اکثر پزشکان جهت بررسی نتیجه و بهبود درمان در یک فرصت ۳۰ الی ۴۵ روز درخواست می‌کنند که برای انجام ترمیم تزریق مراجعت کنید تا در صورت عدم تقارن یا نا هماهنگی  نیاز به تزریق دوباره داشته باشید. معمولاً برای این انجام ترمیم بوتاکس هزینه ‌ای از شما گرفته نخواهد شد.

آیا هزینه تزریق بوتاکس شامل بیمه می‌شود؟

باید گفت خیر! از آنجایی‌ که شرکت‌ های بیمه هزینه ‌های مربوط به خدمات زیبایی را پوشش نمی‌دهند و روش‌های زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند. بنابراین هزینه آن به‌ صورت کامل با خود شخص است.

چنانچه قصد تزریق بوتاکس را دارید توصیه ما به شما این است که تنها پارامتر مورد نظرتان را تبحر و تخصص و مهارت پزشکتان قرار دهید و هیچگاه انجام آن را به افراد و پزشکان کم‌ تجربه و یا غیرحرفه‌ ای نسپارید. صورت شما عضوی ارزشمند است که اعتماد به ‌نفس شما را تغییر می‌دهد. چنانچه سعی در بهبود ظاهر خود دارید و یا برای روش‌های درمانی اقدام می‌کنید هیچ‌ گاه کیفیت را فدای هزینه و قیمت نکنید. با این ‌حال فریب کلینیک ‌های پرهزینه را هم نخورید.

کلینیک زیبایی دکتر امامی سیگارودی در رشت آماده ارائه هرگونه خدمات زیبایی شامل تزریق بوتاکس، تزیق چربی و درمان لیزر برای موهای زائد به شهروندان گرامی شهر رشت است.

در صورت نیاز به اطلاع از هزینه و یا سوالات مربوط به هرگونه خدمات زیبایی میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته  و از مشاوره ی رایگان کارشناسان این مجموعه بهره مند شوید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *