لیفت ابرو با تزریق بوتاکس، یکی از جدیدترین روش‌ های جوان سازی است که سبب از بین بردن چین‌ و چروک پوست اطراف ابرو و سفت کردن عضلات اطراف آن می‌ شود. لیفت ابرو با تزریق بوتاکس، روشی بدون جراحی است و می‌ تواند سبب بلند نمودن ابرو های افتاده و کشیده شدگی پلک بالای چشم شود. این روش از جوان‌ سازی و لیفت ابرو برای تمامی پوست ها با رنگ‌ های متنوع به‌ خوبی جواب داده و می‌ تواند قوس ابرو را به‌ شکل طبیعی کمی بالاتر برده و ماهیچه‌ های بالای ابرو را به‌ طور موقت در جای خود منجمد کند.  

بوتاکس ابرو چیست؟ 

همانطور که ممکن است بدانید یکی از عوارض متداول افزایش سن، افتادگی پوست صورت به‌ ویژه در ناحیه بالای ابرو و پیشانی و همچنین ایجاد چین‌ و چروک و خط و خطوط اضافی در این نواحی می‌ باشد. وجود این چین‌ و چروک سبب افتادگی ابرو و پلک شده و چهره افراد را غمگین‌، خسته، عصبانی و یا مسن‌ تر از واقعیت به‌ نظر می‌ رساند. به‌ همین جهت نیز بوتاکس ابرو و لیفت آن می‌ تواند این مشکل را اصلاح کرده و چین‌ و چروک این ناحیه را کاسته و ظاهر افراد را جوان‌ تر و با طراوت بیشتر نمایان نماید. زمانی‌ که بوتاکس جهت لیفت ابرو تزریق می‌ شود، ماهیچه‌ های اطراف ابرو به سمت بالا کشیده می‌ شوند و علاوه‌ بر جوان کرن صورت، ناحیه چشم افراد نیز باز تر به‌ نظر می‌ رسد. 

مراحل لیفت ابرو با تزریق بوتاکس 

نواحی اطراف ابرو نیز همانند سایر قسمت‌ های متفاوت پوست صورت، دارای ماهیچه‌ های مختلفی بوده و به دلیل انقباضات گوناگون در اثر وجود آفتاب، استرس، عصبانیت و غیره و یا افتادگی آن‌ ها در اثر افزایش سن، سبب تغییر شکل طبیعی ابرو ها می‌ شوند. تزریق بوتاکس در نواحی مشخصی از ابرو سبب می‌ شود که ماهیچه ها شل شده و قوس ابرو در وضعیت مناسب‌ تری قرار گرفته و در نتیجه تمامی چین‌ و چروک‌ ها و خط و خطوط از بین‌ رفته و ظاهری جوان و پوستی شاداب به وجود آید. 

همان‌ طور که گفته شد، این روش، روشی غیر جراحی و کاملاً ایمن و بدون خطر است و تمامی افراد می‌ توانند از این روش جهت لیفت ابروی خود استفاده نمایند. 

ماندگاری لیفت ابرو با تزریق بوتاکس 

از بوتاکس جهت جوانسازی پوست صورت و دیگر نواحی بدن همانند پشت دست استفاده‌ شده و مانند سایر روش‌ های جوان‌ سازی، دارای ماندگاری مشخصی می‌ باشد. لیفت ابرو با تزریق بوتاکس نیاز به زمان بسیار زیادی نداشته و در عرض چند دقیقه بر روی پوست بیماران انجام می‌ شود. ماندگاری لیفت ابرو با تزریق بوتاکس نیز به‌ طور میانگین بین ۳ تا ۴ ماه می‌ باشد و نتایج آن نیز در طی یک هفته پس‌ از تزریق قابل‌ مشاهده خواهد بود. به این نکته نیز توجه نمایید که تزریق بوتاکس و یا تزریق هر ماده جوان‌ سازی به بدن، امری بسیار حساس و بسیار تخصصی بوده و جهت جلوگیری از بروز هر گونه مشکلات، بهتر است تزریق را در مراکز درمانی و کلینیک‌ های بسیار معتبر و تحت نظر پزشکان و متخصصان حرفه‌ ای انجام دهید. 

مزایای لیفت ابرو با تزریق بوتاکس 

از جمله مزایای این تزریق می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود: 

 • بالا رفتن ابرو ها و رفع افتادگی پلک 
 • درمان فلج صورت یا فلج بل 
 • برطرف نمودن تمامی نواقص ابرو و اصلاح آن 
 • از بین بردن چین‌ و چروک و خط و خطوط اطراف ابرو و بالای چشم 
 • روش غیر جراحی و کاملاً ایمن و غیر تهاجمی 
 • زمان بسیار کم تزریق بوتاکس جهت لیفت ابرو و مورد تأیید FDA 
 • عدم وجود دوران نقاهت و مشاهده‌ی نتایج لیفت ابرو در روز های اولیه پس‌ از تزریق 
 • قابلیت انجام تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو هم‌ زمان با دیگر درمان‌ های غیر جراحی و زیبا سازی پوست 

عوارض لیفت ابرو با تزریق بوتاکس 

این روش از تزریق بوتاکس علاوه‌ بر مزایای خود، از برخی عوارض جانبی کوتاه‌ مدت نیز برخوردار بود که از جمله این عوارض می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود: 

 • کبودی و تورم 
 • قرمزی و بی‌ حسی 
 • درد و سردرد 

همچنین در صورت انجام لیفت ابرو با تزریق بوتاکس در کلینیک های نامعتبر نیز عوارضی چون مشکل در بلعیدن و خوردن، مشکلات تنفسی و همچنین افتادگی در پلک و نواحی اطراف چشم نیز وجود خواهد داشت.

تزریق بوتاکس

مراقبت‌ های قبل و بعد از لیفت ابرو با تزریق بوتاکس 

همان‌ طور که گفته شد لیفت ابرو با تزریق بوتاکس دوران نقاهت نداشته و روشی غیر تهاجمی و غیر جراحی می‌ باشد. همچنین نتایج آن نیز پس‌ از گذشت چند روز از تزریق به طور کامل قابل‌ مشاهده خواهد بود. اما با رعایت برخی نکات قبل و بعد از تزریق بوتاکس در ناحیه ابرو، می‌ توانید به روند بهبودی خود و کاهش درد و عوارض جانبی این روش از جوان‌ سازی کمک کرده و ماندگاری آن را نیز افزایش دهید. 

از جمله مراقبت‌ های قبل و بعد از این روش از تزریق بوتاکس می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود: 

 • با توجه به توصیه پزشک خود، از مصرف دارو های مسکن به مدت مشخص قبل و بعد از تزریق بوتاکس خودداری نمایید. 
 • از مصرف دخانیات و نوشیدنی‌ های الکلی به مدت ۲۴ ساعت قبل و بعد از تزریق بوتاکس خودداری نمایید. 
 • قبل‌ از تزریق بوتاکس، پزشک خود را از تمامی بیماری‌ ها و حساسیت‌ های خود نسبت‌ به داروهای گوناگون مطلع سازید. 
 • از مصرف دارو های رقیق کننده به مدت ۱ یا ۲ هفته قبل‌ از تزریق بوتاکس جهت لیفت ابرو خودداری نمایید. 
 • پس‌ از تزریق بوتاکس، به مدت چند ساعت از خوابیدن خودداری نموده و تا حد امکان سر خود را به‌ طور ایستاده قرار دهید.
 • به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت از مصرف هر گونه لوازم آرایشی و همچنین ورزش‌ های سنگین خودداری نمایید. 
 • به مدت چند روز پس‌ از تزریق، از قرارگیری در مقابل نور مستقیم خورشید خودداری نمایید. 

کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

تمامی افراد شامل آقایان و بانوان بالای ۱۸ سال، می‌ توانند از این روش جهت لیفت ابروی خود استفاده نمایند. همچنین وجود بیماری‌ های قلبی و عروقی، ضعف در سیستم ایمنی، مشکلات در انعقاد خون، نارسایی کلیوی و غیره انجام این روش از جوان‌ سازی را برای افراد محدود کرده و بانوانی که در دوره بارداری و یا شیردهی قرار دارند، تزریق بوتاکس برای آن‌ ها به دلیل عدم آسیب به جنین توصیه نمی‌شود. افرادی که دچار افتادگی پلک، وجود خط و خطوط های افقی پیشانی، چین‌ و چروک در ماهیچه‌ های بین دو ابرو، افتادگی ماهیچه‌ های پیشانی و ابرو و غیره هستند می‌ توانند از این روش از جوان‌ سازی استفاده کرده و ابروی خود را لیفت نمایند. 


اینجا بخوانید: بهترین سن برای تزریق بوتاکس

هزینه لیفت ابرو با تزریق بوتاکس 

این روش از لیفت نسبت‌ به دیگر روش‌ های لیفت ابرو از قیمت کمتری برخوردار بوده و از جمله فاکتور های تأثیرگذار در آن می‌ توان به میزان بوتاکس تزریق‌ شده، کیفیت مواد بوتاکس، تخصص و مهارت پزشک مربوطه، اعتبار کلینیک زیبایی و غیره اشاره نمود. 

همچنین شما می‌ توانید جهت دریافت اطلاعات در رابطه با هزینه دقیق لیفت ابرو با تزریق بوتاکس، با کلینیک زیبایی دکتر امامی سیگارودی در رشت تماس حاصل کرده و تمامی اطلاعات لازم را از متخصصین ما دریافت نمایید.

در پایان

کلینیک دکتر سیگارودی در رشت دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و با بهره‌ مندی از مجهز ترین و پیشرفته‌ ترین تجهیزات و فناوری‌ های نوین، تمامی خدمات زیبایی را به مراجعین خود ارائه می‌ دهد. از جمله خدمات این مجموعه نیز می‌ توان به درمان مشکلات پوستی، تزریق بوتاکس، تزریق چربی، تزریق ژل، میکرونیدلینگ، لیفت با نخ، پاکسازی پوست، لیزر موهای زائد و غیره اشاره نمود. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *