یکی از روش‌ هایی که در سال‌ های اخیر جهت درمان شلی پوست و چین‌ و چروک استفاده می ‌شود، سفت و لیفت کردن پوست توسط فرکانس‌ های رادیویی است. دستگاه آر اف یکی از فناوری های مدرن جوانسازی پوست در دنیای امروزی بوده و نسبت‌ به دیگر روش‌ ها بسیار پر کاربرد می ‌باشد که در ادامه به کاربرد های آر اف فرکشنال خواهیم پرداخت.

دستگاه آر اف برای جوانسازی پوست و همچنین تأثیر بر روی بافت‌ های پوستی از امواج رادیویی فرکانسی آر اف استفاده کرده و سبب باز سازی سلول‌ های پوستی می ‌شود. جوانسازی توسط دستگاه آر اف روشی غیر تهاجمی است و جزء درمان‌ های غیر جراحی محسوب می‌ شود. این دستگاه با عنوان درمان انتخابی نیز شناخته‌ شده و علاوه‌ بر ترمیم بافت پوستی، سبب تحریک کلاژن سازی و همچنین سفت کردن پوست توسط فرکانس‌ های رادیویی می‌ شود.

اگر از آر اف فرکشنال اطلاعات کمی دارید، توصیه می شود پیش از مطالعه این مقاله “آر اف فرکشنال چیست، کاربرد، مزایا و عوارض آن” را بخوانید.

جوانسازی توسط دستگاه آر اف

برای درمان پوست و تحریک کلاژن سازی توسط امواج رادیویی دستگاه آر اف، ابتدا محل مورد نظر توسط پزشک مربوطه توسط کرم های موضعی بی‌حس می ‌شود. جهت حفظ سلامت و عدم پخش آلودگی، هر یک از بیماران دارای کیت سوزنی جداگانه ‌ای می ‌باشند که مخصوص به خود افراد بوده و توسط این سوزن‌ ها امواج رادیویی آر اف با حرارت و انرژی بسیار زیادی به سطح زیرین پوست انتقال داده می ‌شوند. پس‌ از انتقال این امواج به لایه زیرین پوست، سلول‌ های کلاژن سازی تحریک شده و سبب سفت شدن پوست و همچنین تولید بیشتر کلاژن و در نهایت جوانسازی پوست می ‌شوند.

این روش از جوانسازی، درمان غیر جراحی بوده و در زمانی بسیار کوتاهی صورت گرفته و نتایج آن حتی پس‌ از یک جلسه بر روی پوست قابل‌ مشاهده خواهد بود.

پس‌ از جوانسازی توسط دستگاه آر اف، در ناحیه درمان بر روی پوست کمی قرمزی و تاول مشاهده می ‌شود که این تاول‌ ها بین ۱ تا ۲ روز پس‌ از درمان از بین خواهند رفت.

کاربرد های ار اف فرکشنال در جوانسازی پوست 

دستگاه آر اف جهت درمان تعداد بسیار زیادی از مشکلات پوستی استفاده می ‌شود که از این درمان‌ ها می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • جوانسازی
 • کاهش ظاهر سلولیت
 • رفع شلی پوست
 • بازسازی پوست
 • درمان تعریق بیش از حد
 • درمان آکنه
 • درمان ترک‌ های پوستی
 • رفع تیرگی پوست
 • رفع چین‌ و چروک و خطوط صورت
 • از بین بردن منافذ پوست
 • بازسازی پوست

همچنین می ‌توان گفت که به‌ طور کلی از فرکانس‌ های رادیویی دستگاه آر اف می ‌توان برای درمان نواحی از بدن مانند گردن، صورت، لیفت باسن، لیفت سینه، شکم، پشت دست، ناحیه داخلی زانو و هر ناحیه ‌ای که نیاز به سفت شدن دارد استفاده کرد، که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیفت پوست

یکی از مهم ترین کاربرد های دستگاه آر اف، رفع شلی پوست و سفت کردن آن در تمامی نواحی بدن به‌ خصوص پوست صورت است. در واقع شما با استفاده از دستگاه آر اف می‌ توانید بدون انجام جراحی و بیهوشی، پوست خود را سفت و لیفت کرده و می ‌توانید نتایج آن را نیز حتی بعد از یک جلسه درمان مشاهده نمایید.

 • درمان منافذ پوست

امواج رادیویی موجود در دستگاه آر اف، سبب بسته شدن منافذ پوست به‌ خصوص در قسمت صورت شده و همچنین می ‌تواند چربی پوست را نیز کنترل نماید.

 • لیفت گردن و غبغب

همان طور که گفته شد از دستگاه آر اف برای جوانسازی و سفت کردن نواحی گردن و غبغب نیز استفاده می ‌شود. کسانی که در ناحیه غبغب و گردن دچار شلی پوست بر اثر افزایش سن و یا مراقبت‌ های نادرست از آن شده ‌اند، می ‌توانند با استفاده از دستگاه آر اف پس‌ از چند جلسه درمان، پوست این نواحی را لیفت کرده و چین‌ و چروک و شلی آن را از بین ببرند.

 • جوانسازی و رفع چین‌ و چروک پوست

بسیاری از افراد به‌ خصوص بانوان در اثر استفاده مکرر از لوازم بهداشتی دچار چین‌ و چروک هایی بر روی پوست خود شده و یا عواملی چون افزایش سن و قرار گیری در معرض مستقیم نور خورشید نیز می ‌تواند سبب پیری و چین‌ و چروک بر روی پوست آن ها شود. شما می ‌توانید با استفاده از دستگاه آر اف تمامی چین‌ و چروک‌ های پوست خود در صورت و همچنین در پشت دستانتان را از بین برده و سبب شادابی و جوانی پوست خود شوید.

 • رفع آکنه

با استفاده از دستگاه آر اف علاوه‌ بر جوانسازی پوست، می ‌توانید تمامی اسکار های آکنه را از روی پوست از بین برده و سلامت را به پوست خود باز گردانید.

 • رفع جوش‌ های فعال

بسیاری از افراد بر روی پوست صورت خود حتی پس‌ از گذشت از دوران بلوغ دارای جوش‌ های فعال هستند. با استفاده از دستگاه آر اف جهت درمان جوش‌ های فعال و از بین بردن آن ها می ‌توانید از شر این جوش ها خلاص شوید.

 • رفع ترک های پوستی

یکی دیگر از کاربرد های دستگاه آر اف، رفع و درمان ترک‌ های پوستی به‌ خصوص در پوست پشت دست و صورت است. با افزایش سن و یا زندگی در آب‌ و هوای آلوده، خط و خطوط و ترک‌ هایی بر روی پوست ایجاد می ‌شود و شما می ‌توانید با استفاده از روش آر اف فرکشنال و دستگاه آر اف، این مشکلات را برطرف نمایید‌.

 • درمان تعریق

همان طور که گفته شد از دستگاه آر اف جهت درمان تعریق نیز استفاده می ‌شود و افرادی که از تعریق بیش‌ از حد خود ناراضی هستند، می ‌توانند با استفاده از این روش تعریق خود را درمان کنند.

از آنجایی که نقش دستگاه آر اف در جوانسازی و زیبایی پوست بسیار پر کاربرد است، از دیگر کاربرد های دستگاه آر اف می ‌توان به رفع تیرگی دور چشم، برداشتن خال، لیفت بازو، لیفت گونه و غیره اشاره کرد.

کاربرد ار اف فرکشنال در لاغری 

برای برخی از افراد این سوال مطرح می ‌شود که آیا استفاده از دستگاه آر اف سبب درمان چاقی و رفع چربی های زیرین پوست می ‌شود یا خیر؟

در پاسخ باید گفت که بله، دستگاه آر اف می ‌تواند تا حدی سبب لاغری افراد شود. به این صورت که امواج رادیویی آر اف با فرکانس بسیار بالایی به بافت بدن نفوذ کرده و در حرارت بسیار بالا به سطح زیرین پوست رفته و سبب از بین بردن چربی های اضافی در بدن می ‌شود. بنابراین این دستگاه می ‌تواند در درمان سلولیت و همچنین لاغری افراد نقش بسیار زیادی داشته و چربی های اضافی نواحی مختلف بدن مانند پهلو، شکم، ران و غیره را از بین ببرد.

علاوه‌ بر کاربرد های گفته‌ شده از دستگاه آر اف، افراد می ‌توانند از این دستگاه نیز برای بهبود گردش خون در پوست خود و همچنین کشیدگی آن برای جوانسازی نیز استفاده نمایند.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای استفاده از دستگاه آر اف نمی باشند؟ 

به‌ طور کلی اکثر افراد در سنین متفاوت می ‌توانند از دستگاه آر اف جهت درمان های پوستی خود استفاده کنند، اما محدودیت‌ هایی نیز برای برخی افراد وجود دارد که از این روش از درمان نمی ‌توانند برای جوانسازی پوست خود بهره ‌مند شوند. این افراد عبارتند از:

 • افرادی که دارای بیماری‌ های قلبی و عروقی هستند
 • زنان باردار و شیرده
 • کسانی که در بدن خود دارای قطعات فلزی هستند
 • کسانی که دارای بیماری سرطان می ‌باشند
 • افرادی که دارای بیماری‌ های اسکولار هستند

هزینه درمان توسط دستگاه آر اف 

عوامل و فاکتور های بسیار زیادی در درمان و جوانسازی پوست از طریق دستگاه آر اف وجود دارد که از جمله این عوامل می ‌توان به ناحیه مورد نظر برای درمان، وسعت ناحیه، نوع کلینیک و مهارت پزشک متخصص، میزان آسیب‌ دیدگی و غیره اشاره نمود. شما می ‌توانید جهت استفاده از روش آر اف فرکشنال و اطلاع از قیمت آن، با کلینیک دکتر امامی سیگارودی در رشت تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

مزایا و معایب این روش جوانسازی و زیبایی پوست را در مقاله مزایا و معایب آر اف فرکشنال مطالعه کنید.

در پایان

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر امامی سیگارودی واقع در رشت، دارای تیمی بسیار متخصص و ماهر در زمینه تمامی درمان‌ های پوستی بوده و از بهترین و بروز ترین دستگاه‌ ها و تجهیزات در کلینیک خود استفاده می ‌کند. از جمله خدمات این مجموعه می ‌توان به درمان مشکلات پوستی، برداشتن خال، درمان آکنه و اسکار های آکنه، درمان لک‌ های پوستی، تزریق چربی ، تزریق ژل ، لیفت نخ، پاکسازی پوست، مزوتراپی و میکرونیدلینگ، آر اف فرکشنال، لیزر موهای زائد و غیره اشاره کرد.

مشتریان عزیز می ‌توانند جهت دریافت مشاوره و وقت برای درمان‌ های پوستی با این مجموعه تماس گرفته و با متخصصین ما در ارتباط باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *